وبلاگ

روش ورود به اکسپلور اینستاگرام | 7 گام برای ورود به اکسپلور اینستاگرام

راز های ورود به اکسپلور

فهرست مطالب

فعالیت در شبکه های اجتماعی، نوعی تلاش برای نمایش درست و تبلیغاتی از جنبه های عموما مثبت یک پدیده است. این پدیده از اشخاص حقیقی تا کسب و کارها، برای جلوه کردن در میان میلیون ها حساب کاربری موجود، کار بسیار دشواری دارند. الگوریتم های امروزی اینستاگرام، این روند را سخت تر نیز کرده است و برای موفقیت باید راه های متنوعی را مورد آزمایش قرار داد. یکی از کانال های بسیار موثر در این زمینه استفاده از بخش اکسپلور اینستاگرام است. با توجه به نام این بخش به راحتی قابل درک است است که ورود و دیده شدن در این قسمت از اینستاگرام، به معنای در دسترس بودن برای تمام افرادی است که در جستجوی موضوع خاصی از آن در شبکه اجتماعی هستند. اما این کار بسیار دشواری است و نمی توان آن را راحت تصور کرد. از سوالات بسیار پرتکرار این روزهای وب گردها و کسب و کارهای اینستاگرامی، این است که چگونه می توان به بخش اکسپلور اینستاگرام وارد شد و چگونه می توان این روند را برای افزایش بازدیدها و دنبال کنندگان استفاده کرد؟ در این مقاله قصد داریم تا روش ورود به اکسپلور اینستاگرام را به شکل کامل مورد بررسی قرار داده و راه های آن را برای شما بیان نماییم.

روش ورود به اکسپلور اینستاگرام

راز های ورود به اکسپلور اینستاگرام

اکسپلور چیست؟

اگر بخواهیم بخش اکسپلور اینستاگرام را معرفی کنیم باید ابتدا به بارز ترین ویژگی این شبکه ی اجتماعی اشاره کنیم. این ویژگی همان دسترسی عموم به صفحات و اکانت های دیگران است که می توانند در صورت لزوم با جستجوی عادی در این شبکه به آن دسترسی پیدا کنند. موقعیت این قسمت در اپلیکیشن اینستاگرام، دوم گزینه از سمت چپ و دقیقا در کنار بخش مربوط به خانه قرار دارد. در این بین بخش می توان تمامی مطالب و پست ها اعم از عکس و ویدیو و متن را به صورت تفکیکی در دسته های افراد و موضوعات مشاهده کرد. طبیعی است که آن مطالبی که در دسته بندی های آزاد و بدون فیلتر و فقط بر اساس میزان محبوبیت شان در رده های ابتدایی نمایش داده می شوند، به صورت فزاینده اقبال بالاتری را نیز دریافت می کنند.

تغییرات روند و فرآیند های نرم افزاری هسته اینستاگرام، همواره در جهتی است میزان ارائه ی مطالب منتشر شده را به افراد جدید کاهش دهد. در واقع این موضوع پیچیدگی های اولیه کار را کاهش می دهد و این اتفاق کمی نیست. همچنین تلاش ها را برای ارتقای محتوا بالاتر می برد و این بسیار مهم است. با افزایش بی رویه اکانت ها و حساب های کاربری با اهداف گوناگون، آنچه که اهمیت دارد، محتوای محبوب تر و ارزشمندتر است. در این موضوع، ارزش نه به معنای لفظی آن، بلکه به معنای میزان تمایل افراد به بازدید از آن تعبیر می شود. آخرین آماری که از الگوریتم های اینستاگرام ارائه شده است، آنها تنها ده درصد از کل فالوور های اینستاگرام شما را مخاطب قرار می دهند. این یک فاجعه است. یعنی از بین تعداد محدود فالوور های پیج های موجود، تنها ده درصد در جامعه  هدف محتوا قرار دارند و آن نود درصد بقیه تنها زمانی وارد چرخه می شوند که از تعامل ده درصدی اولیه اطمینان حاصل شده و نتایج بهینه ای برداشت شود.

راز های ورود به اکسپلور

تاثیر دسته بندی ها در اکسپلور اینستاگرام

آنچه که از فیلتر های اکسپلور خارج می شود، قطعا انعکاسی از رفتارهای قبلی شماست. اینکه شما کجا سر زده اید و چه محتوایی را می پسندید. دسته بندی علایق شما روی کدام موضوع سنگینی می کند؟ یا احتمالا چه کسب و کارهایی را بیشتر دنبال نموده اید؟ در مورد افراد چطور؟ چه کسانی بیشتر مخاطب شما بوده اند؟ پاسخ این سئوالات، فیلتر هایی هستند که اینستاگرام برای دسته بندی از آنها بهره می برد و هر کدام از پست هایی که در بخش اکسپلور نمایش داده می شود، در قسمت زیر آن، علت نمایش را ذکر کرده است. این علت ها را می توان در این زمینه ها دسته بندی کرد:

  • طبق پست هایی که ذخیره کردید
  • طبق پست هایی که لایک کردید.
  • طبق اشخاصی که شما آنها را فالو کردید.
  • طبق ویدیو هایی که آنها را تماشا کردید
  • طبق حساب های کاربری که با آنها تعامل کردید.

این شاخص ها و دلایل به عنوان مبنای معرفی پست ها در بخش اکسپلور اینستاگرام می باشند. مثلا اگر چند مورد مربوط به ورزش بسکتبال را فالو کرده باشید، قطعا در بخش اکسپلور مطالبی را در همین راستا خواهید دید. اهمیت این بخش برای خود تیم اینستاگرام نیز بسیار بالاست و این اهمیت را از طریق تغییرات مداوم در آن به نمایش می گذارند. بخش هایی مانند استوری ها و IGTV اینستاگرام و همچنین بخش فروشگاه ه مخصوص کسب و کارهایی است که با تعامل مستقیم از طریق اینستاگرام، بخش فروش آنلاین خود را راه اندازی کرده اند.

طبق آخرین آمارهای ارائه شده توسط اینستاگرام، نزدیک به بیش از نصف کاربران آن، به صورت ماهانه در بخش اکسپلور، به جستجوری مطالب و محتوا های مورد نظر خود می پردازند. آنچه که در همین آمار بیشتر به چشم می آید، این است که در بین این جستجو های هدفمند، مطالبی از سایر علاقه مندی های احتمالی نیز در زیر ذره بین قرار می گیرند. یک صفحه ای متشکل از بی نهایت محتوا و کاربر که جذابیت هایی در سمت و سوی شما دارند و کاملا به صورت برنامه ریزی شده، به چشم شما میخورند. حتی در سال های اخیر، با افزودن کلید های میانبر در بالای صفحه اکسپلور، امکان فیلتر صددرصدی در یک موضوع نیز فراهم شده است و این دسته بندی ها کاملا برای شما قابل شخصی سازی است. حتی جدیدا امکان مشاهده استوری نیز در این صفحه فراهم شده است. این استوری ها، توالی بی نهایتی از میلیون ها محتوای هم سوی شماست که شما آنها را فالو نکرده اید. 

افزایش بازدید پست و استوری

چرا باید وارد اکسپلور شویم؟

با مفاهیمی که در بالا به آنها اشاره شد، کاملا طبیعی است که بخواهید محتوای شما در این بخش برای کاربران بیشتری به نمایش گذاشته شود. در این صورت افراد بیشتری فارغ از اینکه شما را فالو کرده اند و یا نه، آن محتوا را مشاهده خواهند کرد و هرچه میزان اقبال آنها به پست شما بیشتر باشد، روند افزایشی رخ می دهد و تعداد بالاتری آن را مشاهده می کنند. این موضوع سبب روند صعودی در مورد تعاملات شما خواهد بود و این بدین معناست که احتمالا افراد بیشتری شما را فالوو خواهند کرد. اینها فالوور های حقیقی هستند که کاملا هدفمند جذب شما شده اند و بستر بسیار مساعدی را برای ایجاد کسب و کار فراهم خواهند کرد. بنابراین باید روند پیج خود را به سمت و سوی ورود به اکسپلور اینستاگرام تنظیم کنیم و فراموش نکنیم که بدون حضور در این قسمت، عملا هیچ توسعه ای از فالوور و دنبال کنندگان نخواهیم داشت. البته شما می توانید از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام ما استفاده کرده و مدیریت پیج خود را به متخصصین ما بسپارید.

شرایط ورود به اکسپلور اینستاگرام

برای ورود به این بخش از اینستاگرام باید به شناسایی چند شاخص بپردازیم که الگوریتم ها، آن را مجاب می کنند تا محتوای ما را در این قسمت منتشر نماید. از مهم ترین این شاخص ها، می توان به محتوای ویدیویی اشاره کرد. حضور عکس ها به عنوان عنصر اصلی و اولیه ی بسیار حیاتی است و اولویت دارد اما ویدیوها به دلیل قابلیت آنها در پخش اتوماتیک در بخش اکسپلور بسیار جذاب هستند و در لحظه ی اولیه موجب اقدام کاربر می شوند. شانس ویدیو ها در ورود به اکسپلور بسیار بالاتر است. این موضوع در مورد استوری ها نیز صدق می کند. خصوصا استوری هایی که شامل محتوای ویدیویی باشند بهترین حالت ممکن را ایفا می کنند. عدم کپی کاری نیز همانند تمامی محتوا های موجود در وب کاری بسیار اشتباه است اما در مورد اکسپلور می توان محتوا هایی را که با اقبال بیشتری روبرو بوده اند را مجددا منتشر نمود و نتایج خوبی به همراه دارد. و مهم ترین عامل نمایش این پست ها در اکسپلور را می توان تمایل فالوور های هم زمینه و افراد هم راستا نسبت به محتوای شما دانست. اینکه هم صنف های شما، کار شما را بپسندند، این بهترین تایید بر کیفیت محتوای شماست. اشاره به چند نکته و رمز و راز در مورد بخش اکسپلور اینستاگرام بسیار مفید و ضروری به نظر می رسد. ترفند هایی که هریک به تنهایی عامل رشد شما خواهند بود. در ادامه گام هایی را برای ورود به اکسپلور برای شما بیان خواهیم کرد.

گام اول : توجه به آمار

در مورد آمار پست ها و تفکیک مخاطبان، به پست های خود مراجعه کنید و آنها را مورد بررسی قرار دهید. تعداد دفعات مشاهده، میزان مخاطبان وارد شده از اکسپلور، تعاملات کلی، نسبت آنها به فالوور های پیج و سایر آمار بسیار مفیدی که می توانید عملکرد خود را بسنجید. هرچه میزان نمایش پست شما در اکسپلور بیشتر باشد، توفیق شما در بالا بردن کیفیت و محبوبیت آن بیشتر بوده است.

گام دوم : زمان تعامل

زمان بارگذاری محتوا باید با زمان تعامل شما با کاربران هم پوشانی داشته باشد. زمانی که کاربران شما بیشترین بازدید را دارند و احتمالا حوصله برای محتوای شما خواهند داشت. بالا ترین تعداد آنلاینی برای فالوور ها این زمان را به شما نمایش می دهد. می توانید آن را رصد کنید. این موضوع را می توانید از بخش insights و به تفکیک زمان مراجعه مورد بررسی قرار دهید.

گام سوم : جذابیت محتوا

در هر صورت و با استفاده از بهترین ترفندها و رعایت تمامی جوانب موضوع، آنچه که به مخاطب داده می شود، مطلب و محتوایی است که باید او را برای دنبال کردن جذب کند. بنابراین محتوای خود را برای مخاطب جذاب کنید. جلوه های بصری را به آن اضافه کنید و از محتوا های خشک و بدون محبوبیت دوری نمایید. از استوری ها بیشتر بهره بگیرید و لینک های مربوط به پست های جذاب را در استوری به نمایش بگذارید.

دانلود کتاب 7 تکنیک بازاریابی با اینستاگرام

گام چهارم : تاکید بر ویدیو

آنچه که امروز در مقابل تصاویر اولویت بیشتری برای نمایش و موفقیت در اکسپلور دارد، استفاده از محتوای ویدیویی است. حتی عکس های خود را نیز به صورت گیف انتشار دهید و از قابلیت های ویدیویی بهره ببرید. از انیمیشن های تعریف شده در خود اینستاگرام نیز بهره ببرید و محتوای عکسی و متنی خود را تبدیل به ویدیو های متحرک و جذاب کنید. در مورد ویدیوها باید به موردی اشاره کنیم که زمان را مدنظر خود قرار دهید. معمولا ویدیوهای کوتاه و جذاب، نتایج بهتری را ارائه داده اند.

گام پنجم : هشتگ ها و تگ ها

در مورد هشتگ ها بسیار دقیق باشید. پست هایی که هشتگ های دقیق داشته باشند به صورت میانگین، سیزده درصد از سایر پست ها بیشتر مورد توجه مخاطبان هستند. علایق و سلایق مرتبط را حتما در نظر بگیرید و آنها را قید کنید. هشتگ های نامربوط را نیز استفاده نکنید چون در این صورت نتیجه عکس خواهید گرفت. همچنین تعداد هشتگ های مناسب برای هر پست بین پنج تا هفت عدد می باشد.

آنالیز پیج اینستاگرام

گام هفتم : ویدیوهای IGTV

استفاده از این نوع ویدیوها نیز به دلیل تازگی و البته حجم آنها در بعضی دسته بندی های محتوایی بسیار موثر است. خصوصا در این مورد باید به تولید محتوا بیشتر دقت کنید. امکان ویدیویی بلند که دست شما را برای ارائه ی مطالب بسیار باز می کند و احتمالا بتوانید از آن برای آموزش نیز بهره ببرید.

در انتها باید به ذکر چند مورد بسنده کنیم. حتما و لزوما به دنبال محتوای با کیفیت و به درد بخور باشید. این محتوا در حکم خوراکی است که شما به مخاطبانتان می دهید و اگر لذیذ باشد قطعا مجددا آنها را به سمت شما خواهد کشاند. همچنین الگوریتم ها و تغییران مداوم اینستاگرام را رصد کنید و از تغییرات تکنولوژی غافل نشوید. امکاناتی که هر روز و شاید هر چندساعت در مورد افزایش فالوور و مخاطب ارائه می شود و آنها که سریع تر بهره می برند از ویژگی های تازگی آن برخوردار هستند. بنابراین همیشه خود را به روز کنید. این اصل اساسی است. 

بعد از وارد شدن به اکسپلور اینستاگرام و جذب مخاطبین هدفمند، پیج شما تبدیل به یک پیج زنده شده و حتی اگر خود را در مقابل دوربین قرار دهید، در بلند مدت می توانید تبدیل به یک اینفلوئنسر شوید و درآمد مناسبی را از این راه بدست آوردید.

به این مطلب امتیاز بده post

ترتیبی که برای خواندن مقالات " آموزش اینستاگرام " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان