6 راهکار ساده افزایش فروش در اینستاگرام

افزایش فروش در اینستاگرام

فهرست مطالب

اگر از آشنایان خود و یا در شبکه های اجتماعی شنیده اید که می توانید از طریق اینستاگرام فروش خود را بالا برده و درآمدتان را چند برابر کنید، کاملا صحیح بوده و این کار عملی است. اما بی شک این فرایند مستلزم یک روند و اصول خاصی است که باید آنها را رعایت کنید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با راه کار های افزایش فروش در اینستاگرام آشنا سازیم.

افزایش فروش در اینستاگرام

افزایش فروش در اینستاگرام

حساب کاربری شما به عنوان یک فرد حاضر در  اپلیکیشن اینستاگرام به دو شکل خصوصی و عمومی تنظیم می شود که بخش عمومی نیز به سه بخش personal -creator -business تقسیم می شود که بخش کریتور مربوط به افرادی است که در حوزه تولید محتوا فعالیت می کنند و بخش بیزینس برای فروشگاه ها و افرادی که کسب و کاری برای خود دارند. شما باید برای افرادی که دنبالتان می کنند یک دلیل برای ماندگار شدن در پیج تان داده و یک دلیل برای افرادی که می خواهید آنها را به عنوان فالور و دنبال کننده جذب کنید. بحث شیرین تبدیل فالور به مشتری و افزایش فروش در اینستاگرام از این قسمت شروع می شود.

شما باید حتما این موضوع را در نظر بگیرید که اگر فالور های شما به کسب و کار و محتوای شما علاقه پیدا نکنند فرآیند تبدیل به مشتری بسیار سخت و نا امید کننده خواهد بود. پس مهم ترین مرحله برای کسب درآمد از اینستاگرام افزایش علاقه فالورها به کسب و کارتان است. حتی اگر شما در اینستاگرام به درستی فعالیت نکنید ممکن است این فرآیند معکوس شده و علاقه دنبال کنندگان پیجتان را نسبت به خود و کسب و کارتان کاهش دهید که عملا می تواند برند شما را تا مرض نابودی بکشاند. اگر به شکل کلی بخواهیم بررسی کنیم موارد زیر در افزایش فروش از طریق اینستاگرام تاثیر بسزایی دارند که به ترتیب هر کدام را بررسی خواهیم کرد.

? پروفایل و بایو جذاب

? محتوای با کیفیت

? تنوع در فرمت های محتوا و ویدیو مارکتینگ

? فعالیت مداوم و منظم

? شروع فروش از 20 فالور اول

? کسب وفاداری فالوور 

6 راهکار برای افزایش فروش در اینستاگرام1- پروفایل و نام برند و بایو مناسب

به یقین می توان گفت که پروفایل شما اولین قمست از صفحه شماست که یک کاربرد در بدو ورود به وبسایتتان آن را مشاهده می کند. تجربه های بدست آمده نشان داده اند که هر چقدر پروفایل شما مرتب و زیبا باشد به همان اندازه احتمال دنبال شدن شما توسط کاربران جدید بالا می رود. همانطور که می دانید پروفایل یک پیج اینستاگرامی تشکیل شده از عکس، نام، متن بایو و لینک وبسایتتان می باشد.

عکس پروفایل

ما به شما پیشنهاد می کنیم که از تصویر خودتان در عکس پروفایل حسابتان استفاده کنید. مسلما در بحث اعتمادسازی تصویر حقیقی قدرت بیشتری از تصویر لوگو و یا نماد شما خواهد داشت. شاید بگویید من تصویر مناسبی جهت قرار دادن در پروفایل خود ندارم! اما نگران نباشید! شما می توانید با مراجعه به وبسایت pfpmaker عکس پروفایل خود را با بهترین کیفیت ممکن در گوشی بسازید.

نام برند

بخش دوم مربوط به نام، نام برند و یا حوزه کاری شما است. افراد انتخابات متنوعی برای نام پیج در دست دارند که  اگر بخواهیم برای هر کدام از آنها مثال بزنیم، من می توانم نام خود را “رضا سرخوش” را در قسمت نام قرار دهم. اگر دوست دارم نام برند قرار دهم می توانم از “سوشال مدیا ایران” استفاده کرده و در نهایت برای حوزه کاری می توانم از عبارت “آموزش اینستاگرام” استفاده نمایم.

متن بایو

بخش سوم که متن بایو از حساب کاربریتان می باشد می توانید به تعداد محدودی از کاراکترها در آن بنویسید. در بایو بهتر است کوتاه و مختصر خود را معرفی نمایید. کسب و کارتان مربوط به چیست؟ چه خدماتی را ارائه می دهید؟ دلیلی برای کاربر ارائه دهید که شما را دنبال کند. در انتها نیز آدرس وبسایت شما باید وارد شود.

نام برند و متن بایو و عکس پروفایل اینستاگرام2- محتوای با کیفیت 

وقتی که صحبت از محتوای با کیفیت می شود، منظور محتوایی است که برای ایجاد آن وقت می گذارید. کاربر باید این مطلب را درک کند که برای او ارزش قائل هستید و پست هایی که ارسال می کنید صرفا برای رفع وظیفه خود که پستی گذاشته باشید، نمی باشد. سعی کنید با یک نظم خاص پست های خود را که شامل تصویر و ویدیو هستند را ارسال کنید. برای مثال من ردیف وسط از پست های خود را به ویدیو  و دو ردیف کنار را برای تصاویر اسلایدی  اختصاص داده ام. 

به هیچ عنوان پست های خود را از گوگل و دیگر پیج های موجود کپی برداری نکنید! کاربر به سادگی می تواند تشخیص دهد که شما در حال کپی کردن و استفاده از تصاویر موجود در گوگل هستید و همین می تواند یک دلیل برای آنفالو شدن شما و از دست دادن یک مشتری باشد. پست هایی که قرار می دهید کاور مناسبی داشته باشند! کاربر باید بدون خواندن کپشن موضوع پست تصویری یا ویدیویی شما را بفهمد.

3- تاثیر ویدیو مارکتینگ و افزایش فروش در اینستاگرام

ویدیو مارکتینگ یا همان بازاریابی ویدیویی می تواند در افزایش فروش شما تاثیر بسزایی بگذارد. درفرایند افزایش فروش با بهره گیری از ویدیو مارکتینگ می توان با دنبال کردن هدف اصلی «معرفی محصول در عرض 1 تا 5 دقیقه» و یا سایر اهداف محصول، به یک سود فوق العاده ای در کوتاه مدت رسید. با توجه به اطلاعات و تجربیاتی که از این حوزه به دست آمده است می توان به نتیجه رسید که ویدیو مارکتینگ کاربر را درگیر می کند! او را کنجکاو می کند تا درباره محصول و خدمات شما بیشتر بداند. از دیدگاه دیگر می توان بیان کرد که ویدیو جامع و راحت است. البته ویدیو مارکتینگ می تواند عیب هایی نیز داشته باشد. از عیب های آن می توان به هزینه بالا برای ساخت آن اشاره کرد. یا اینکه ساخت یک ویدیو برای محصول بسیار زمان بر بوده و بخش زیادی از زمان شما را به خود اختصاص می دهد.

ویدیو مارکتینگ

4- فعالیت مداوم و منظم، در عین حال هدفمند

مسلما افرادی که شما را دنبال می کنند انتظار فعالیت و تولید محتوا از شما دارند. اگر هدفتان این است که صرفا یک پیج زده و هفتگی یک بار آنلاین شده و فعالیت کنید، همان بهتر است که قید پیج اینستاگرام و افزایش فروش در اینستاگرام را بزنید. همانطور که قبلا نیز بیان شد کاربران باید این مسئله را درک کنند که ارزشی برای آنها قائل هستید و با دنبال کردن پیج شما به یک علم، آموش، تخفیف و دیگر موارد دست پیدا خواهند کرد. 

تبلیغات در اینستاگرام

وقتی می گوییم فعالیت مداوم به این معنا نیست که پست ها و استوری های خود را اسپم‌وار ارسال کنید! بارها شده پیج مفیدی را دنبال می کردم تا اینکه تصمیم گرفتند تا محصول خود را از طریق پیج و استوری هایشان به فروش برسانند. تبلیغات های دیوانه کننده و آزار دهنده شروع شد! به شخصه علاقه زیادی به مشاهده تبلیغات ندارم مگر اینکه در حین تبلیغات یک محتوایی به من انتقال داده شود. بنابراین سعی کنید که در حین تبلیغات محصول خود در صفحه اینستاگرام‌تان دو نکته را حتما رعایت کنید:

  1. تبلیغات خود را یک بار به صورت پست و به تعداد کمی  هم در استوری های خود توضیح دهید.
  2. سعی کنید بنر و یا ویدیو تبلیغاتی شما نیز برای کاربر مفید بوده و حین تماشا و مطالعه آن محتوا و دانشی انتقال پیدا کند.

رعایت دو نکته بالا بسیار در روند تبلیغاتی و افزایش فروش مفید خواهد بود و می توانید تاثیر آن را به وضوح مشاهده نمایید.

5- شروع فروش از 20 فالور اول

خیلی از افراد فکر می کنند که باید هزاران فالور داشته باشند تا محصول خود را به فروش برسانند، اما این فقط یک تفکر غلطی است که در ذهن خیلی از افراد حاضر در حوزه فروش ریشه گرفته است. اگر شما فالور ها و دنبال کنندگان خود را با روش های طبیعی بدست آورده باشید (نه از روش های فالور فیک و فالو-آنفالو کردن) می توانید از همان 20 فالور اول فروش خود را استارت بزنید. فردی که با علاقه و اراده خود پیج شما را دنبال می کند، به شما قول می دهم پتانسیل این را دارد که به یک مشتری وفادار نیز تبدیل شود. در ادامه به شکل کامل در مورد سرتیتر وفاداری مشتری ها صحبت خواهیم کرد.

تنها کاری که لازم است تا انجام دهید، این است که یک پیج اینستاگرامی ایجاد کرده و شروع به تولید محتوای با کیفیت کنید. 

6 راه برای افزایش فروش در اینستاگرام

6- کسب وفاداری مشتری و افزایش فروش در اینستاگرام

اگر شما تمامی موارد بالا را رعایت کرده باشید به مرحله کسب وفاداری مشتری رسیده اید. دنبال کنندگان شما در این مرحله به شما و کسب و کارتان اعتماد نزدیک به 100 درصدی دارند. فرقی ندارد محصولی که برای فروش قرار می دهید از چه نوعی باشد. چه پادکست، چه یک سمینار و چه یک دوره کامل! مشتریان وفادار شما آن را حتما خریداری خواهند کرد.

رسیدن به این بخش واقعا به تلاش و کوشش زیادی نیاز دارد، شما باید خود و کسب و کارتان را تبدیل به یک برند معتبر کنید. البته به این مورد نیز توجه داشته باشید که داشتن یک وبسایت می تواند در افزایش اعتبار و برندینگ شما تاثیر بسزایی داشته باشد. 

تاثیر راه اندازی سایت 

همانطور که می دانید به دلیل تحریم های موجود برای ما ایرانیان، ما قادر نیستیم تا از اینستاگرام به صورت مستقیم خرید انجام دهیم و همین موجب دشوار شدن فرآیند خرید شده است. باید پست محصول انتخابی خود را به دایرکت ادمین ارسال کنیم،منتظر پاسخگویی او باشیم و این فرایند ممکن است ساعت ها طول بکشد. اما تصور کنید با داشتن یک وبسایت هم شما و هم مشتری کاملا راحت می شوید. کافیست تا لینک فروشگاه وبسایت خود را در بایو قرار داده و مشتری با انتخاب محصول، رنگ آن، مقدار آن و دیگر ویژگی های تعریف شده سفارش خود را ثبت و مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت نماید. به همین صورت یک فرایند چندین ساعته در عرض چند دقیقه خلاصه می شود.

برند خودتان را بسازید 

البته همانطور که بیان شد تبدیل شدن به یک برند می تواند وفاداری و به دنبال آن فروش شما را به شکل چشم گیری افزایش دهد. داشتن یک وبسایت در این راه به شما کمک خواهد کرد چرا که تجربه ها نشان داده اند که این دارایی به اعتبار شما و صفحه‌تان می افزاید. شما می توانید کاربرانی را که از طریق گوگل نیز دریافت می کنید به پیج خود هدایت کنید و این یعنی یک ثروت بسیار بزرگ برای کسب‌و‌کارتان. قدرت شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام را به هیچ وجه دست کم نگیرید. در دنیای امروزی کسب و کاری برنده است که زودتر وارد حوزه دیجیتال و کسب و کار اینترنتی شود.

به این مطلب امتیاز بده post
ترتیبی که برای خواندن مقالات " آموزش اینستاگرام " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان