در قرارداد اینستاگرام به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

Document-Writing

فهرست مطالب

یکی از شبکه های اجتماعی که امروزه بسیار مورد توجه کاربران و البته کسب و کارها قرار گرفته است و حتی به عنوان یک بستر برای ایجاد کسب و کار نیز شناخته می شود، اینستاگرام می باشد. از این روی بسیاری از متخصصین کار خود را در زمینه تولید محتوا و مدیریت صفحه های اینستاگرامی آغاز کرده اند. قرارداد اینستاگرام در واقع یک قرارداد تفاهم همکاری است که طرفین برای دریافت خدمات/ ارائه خدمات مربوط به این شبکه امضاء می کنند و راهی است برای مستند کردن تمامی تفاهمات همکاری میان طرفین و باید با دقت بسیار زیادی نگارش شود تا به تمامی جزئیات در آن توجه گردد.

قرارداد به عنوان یک سند شناخته می شود که در آن طرفین نسبت به تفاهم رسیده اند و شرح کامل و بدون نقصی از خدمات یا کالای ارائه شده باید نوشته شود تا در صورتی که طرفین به مشکلی برخورد کردند، به آن مراجعه کنند. قرارداد اینستاگرام به دلیل هزینه های بالای خدمات در این شبکه اجتماعی و در کنار آن، میزان توجه بالای مردم دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و از این روی باید به نکاتی در این دسته از قرارداد ها و شیوه نگارش یا قالب قرارداد توجه داشت تا در نهایت بتوانیم بهترین قرارداد را بنویسیم. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا بیشتر در این خصوص اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

قرارداد اینستاگرام

قرارداد اینستاگرام به چه صورت منعقد می شود؟

قرارداد اینستاگرام به چند صورت ممکن است منعقد شود که در این بخش از مقاله قصد داریم در خصوص آن با شما صحبت کنیم :

  • قرارداد ادمین اینستاگرام : این روش معمولا برای کسب و کارهایی مورد استفاده است که در خصوص فروش محصول یا ارائه خدمات در حال فعالیت می باشند و باید در نظر داشته باشید که این قرارداد فی مابین یک شرکت (کسب و کار) و یک یا چند فرد به عنوان ادمین منعقد می شود. این شیوه از قرارداد اینستاگرامی که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد در واقع راهی است که برای همکاری با متخصصین مارکتینگ در اینستاگرام وجود دارد و شما می توانید تمامی جنبه های همکاری با افراد و شیوه های پرداختی را مشخص کنید.

 

  • قرارداد اینستاگرام با شرکت مارکتینگ : شرکت های زیادی امروزه در خصوص حوزه مارکتینگ اینستاگرام در حال فعالیت می باشند و از این روی شما می توانید تمامی خدمات مورد نیاز در زمینه مدیریت پیج را به این شرکت ها بسپارید. این دسته از شرکت ها معمولا قرارداد آماده دارند و در صورتی که به عنوان یک شرکت (کسب و کار) می خواهید مدیریت پیج خود را به این مراکز بسپارید باید حتما توجه داشته باشید که تمامی مفاد قرارداد و بند مربوط به خدمات دریافت شده را مطالعه کرده و در صورت امکان فاکتور مربوط به خدمات را از شرکت دریافت کنید. همچنین پیش از امضاء قرارداد بهتر است با مشاوران حقوقی در ارتباط باشید و یا حداقل قرارداد اینستاگرام حاضر را با قراردادهایی که در اختیار شما از طریق این پست قرار داده می شود مقایسه کرده و به تمامی نکات توجه کنید.

 

  • قرارداد اینستاگرام دورکاری : معمولا ادمین پیج ها و افرادی که در خصوص مدیریت و تولید محتوای پیج در حال فعالیت هستند، مایل به همکاری از نزدیک و یا در محیط دفتری ندارند و از این روی قرارداد اینستاگرام دورکاری امضاء می کنند که در این دسته از قراردادها نیز باید تمامی مفاد مورد توجه قرار گرفته و تا حد امکان مشخص شود که در صورت دریافت چه خدماتی، چه میزان هزینه ای پرداخت می شود. با توجه به این که قرارداد به صورت دورکاری امضاء می شود، در صورتی که نیاز دارید جلسات حضوری برگزار کنید و یا برای تولید محتوا باید محصولات را در اختیار فرد قرار دهید، این مسئله نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

روش های همکاری در پیج های اینستاگرامی بسیار متنوع است و باید توجه کنید که تمامی مسائل باید در زمینه قرارداد اینستاگرام مورد توجه و بحث قرار گیرد و در نهایت نسبت به امضاء آن اقدام شود. در نظر داشته باشید که شما به عنوان یک شرکت کسب و کار که می خواهید وارد دنیای اینستاگرام شوید و یا به عنوان تولید کننده محتوا و ادمین پیج باید حتما به تمامی مفاد قرارداد دقت داشته باشید و سپس نسبت به امضاء آن اقدام کنید. در ادامه این مقاله با شما همراه خواهیم بود تا اطلاعاتی را در خصوص قرارداد اینستاگرام و نکاتی در این زمینه را با شما در میان بگذاریم.

ادمین اینستاگرام

در قرارداد ادمین اینستاگرام به این نکات توجه کنید

در صورتی که شما می خواهید به عنوان ادمین یک پیج اینستاگرامی و یا به عنوان مالک یک کسب و کار می خواهید قراردادی را با ادمین اینستاگرام منعقد کنید، باید نکات مختلفی را بدانید که در ادامه توجه شما را به این مسائل جلب خواهیم کرد :

محتوای تولید شده متعلق به چه کسی است؟

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در هنگام عقد قرارداد، مشخص کنید که محتوای تولید شده متعلق به صاحب کسب و کار است و یا متعلق به ادمین می باشد. این مسئله به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات در همکاری پیج اینستاگرام به شمار می رود و از این روی توصیه می شود که حتما مشخص کنید چه کسی صاحب محتوای تولید شده است.

 

آیا قرارداد هزینه ثابت دارد یا هزینه ها به صورت درصدی داده می شود؟

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در قرارداد مشخص شود آن است که ادمین حقوق ثابت و پورسانت دریافت می کند و یا تنها یکی از این دو شیوه دریافتی را دارد؟ البته که دریافت همزمان هر دو شیوه دریافتی می تواند برای هر دو طرف قرارداد گزینه ای مناسب به شمار رود.

 

آیا ادمین اینستاگرام حق کار با سایر پیج های مشابه را دارد؟

یکی از بندهای بسیار مهمی که در قرارداد اینستاگرام باید مشخص شود آن است که ادمین آیا اجازه فعالیت با کسب و کارهای مشابه که به عنوان رقیب در حال فعالیت هستند دارد یا خیر؟ پس در صورتی که نمی خواهید اسرار کسب و کارتان فاش شود و یا فکر می کنید که تمام تمرکز ادمین باید به کسب و کار شما باشد، باید حتما بند محرمانگی را در قرارداد اینستاگرام خود قرار دهید و در این بند مشخص کنید که ادمین حق فعالیت با سایر رقبا را ندارد. به این صورت شما می توانید با خیال راحت تری نسبت فعالیت خود را در دنیای اینستاگرام دنبال کنید.

  • در صورتی که پیج بسته شود، خسارت چطور جبران می شود؟

شما باید در قرارداد اینستاگرام این مسئله را مشخص سازید که خسارت های ناشی از عدم فعالیت مناسب ادمین چطور توسط وی پرداخت می شود و اصولا ضمانتی که در این خصوص دریافت کرده اید چطور وصول خواهد شد؟ این بند یکی از مهم ترین قسمت های هر قرارداد کاری به شمار می رود که باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید.

  • محل فعالیت ادمین کجاست؟ ادمین چطور کار می کند؟

چه ساعاتی در روز را کار می کند و اصولا چه محیطی را برای فعالیت خود انتخاب کرده است؟ این سوالات برای هر کارفرمایی بسیار مهم است و از این روی باید حتما در قرارداد اینستاگرام به این موضوع اشاره شود. در صورتی که می خواهید در این حوزه فعالیت داشته باشید، مشخص کردن تمامی جنبه های کسب و کار شما دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و باید به آن دقت بسیار زیادی داشت.

تمامی نکات بیان شده به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین قرارداد اینستاگرام را منعقد کنید. در نظر داشته باشید که همکاری و همفکری با مشاورینی که در این حوزه فعالیت دارند و افزایش اطلاعات در زمینه مارکتینگ از طریق اینستاگرام دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و به شما توصیه می شود که حتما پیش از منعقد کردن قرارداد در این خصوص اطلاعات لازم را کسب کنید تا در نهایت بتوانید عملکرد بسیار خوبی را در این زمینه داشته باشید.

چطور قرار داد اینستاگرام ببندیم؟

نکاتی که کارفرما باید در مورد قرارداد اینستاگرام بداند

صرف ورود و مارکتینگ از طریق ادمین ها در دنیای اینستاگرام برای دیده شدن اگر به صورت حرفه ای باشد حتما برای شما هزینه های زیادی را به دنبال خواهد داشت و کارفرما این حق را دارد که قراردادی را امضاء کند تا با خیال راحت پروژه مارکتینگ از طریق اینستاگرام را داشته باشد. از این روی باید به نکات مختلفی در این دسته از قرارداد ها دقت داشته باشد. برای مثال باید مشخص شود که ادمین باید طی مدت زمانی مشخص شده در قرارداد، رشد چند درصدی داشته باشد و حتما این تعهد در قرارداد ذکر شده باشد که در صورت عدم تحقق وعده ها، ادمین چطور باید جبران خسارت انجام دهد. در ادامه این راه نیز کارفرما باید حتما مشخص کند که چطور اسناد مربوط به پرداخت هزینه را به ادمین تحویل می دهد و بر این اساس قرارداد اینستاگرام را امضاء کند. مشخص کردن داور و همچنین مشخص کردن شیوه رسیدگی به شکایات طرفین از دیگر مواردی است که کارفرما در قرارداد اینستاگرام باید حتما مشخص کند.

همه چیز درباره قرارداد اینستاگرام

نکاتی که ادمین در مورد قرارداد اینستاگرام بداند

از سوی دیگر باید قرارداد اینستاگرام به گونه ای نگارش شود که برای مخاطب نیز جذاب باشد. از این روی ما به شما توصیه می کنیم که حتما این قسمت را مطالعه کنید. در ابتدا باید سعی کنید که در قرارداد شما، بندی به عنوان حقوق ثابت در نظر گرفته شود و اگر بتوانید بند مربوط به پاداش پیشرفت زودتر از موعد را نیز اضافه کنید، علاوه بر این که درآمد بیشتری خواهید داشت، می توانید تمرکز بیشتری برای یک پروژه بگذارید و در نهایت نیز می توانید کسب و کاری که در حال فعالیت با آن می باشید را بهبود بخشید. در کنار این مسئله باید حتما مشخص شود که درآمد شما به چه صورتی پرداخت خواهد شد و بازه زمانی تسویه حساب به چه صورتی می باشد. با این وجود می توانید با خیال آسوده تری نسبت به همکاری با شرکت در ارتباط باشید.

یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد قرارداد اینستاگرام باید آن توجه داشته باشید آن است که حتما باید به جزئیات توجه کنید. برای مثال زمانی که می خواهید قرارداد اینستاگرام دورکاری با شرکتی منعقد کنید که مثلا می خواهد در زمینه فروش لباس فعالیت داشته باشد، باید حتما مشخص کنید که وظیفه تصویربرداری، عکاسی و همچنین ادیت فیلم و عکس بر عهده چه کسی است و کارفرما این کار را انجام خواهد داد یا شما. البته که توصیه می شود تمامی مسئولیت های مربوط به تولید محتوا و طراحی استراتژی محتوا بر عهده ادمین باشد تا بتواند کار خود را به بهترین شیوه ممکن انجام دهد.

قرارداد اینستاگرام دورکار

بهترین راه برای دسترسی به قرارداد اینستاگرام

برای این که بتوانید به انواع قرارداد اینستاگرام دسترسی داشته باشید و بر این اساس نسبت به تولید محتوا اقدام کنید باید حتما بدانید که نمونه های مختلفی از قرارداد وجود دارد و البته ما هم در این صفحه چند نمونه قرارداد را برای شما در نظر گرفته ایم. شما می توانید ایده ها و قالب کلی قرارداد را دانلود کنید و خودتان با مشاوره با حقوقدان و یا به صورت شخصی نسبت به ویرایش متن اقدام کنید تا به نتیجه دلخواه در قرارداد برسید. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید نیز می توانید با کارشناسان حقوقی در ارتباط باشید و یا سوالات خود را از کارشناسانی بپرسید که در خصوص قرارداد اینستاگرام اطلاعات لازم و کافی را دارند.

 

instagram

<<دریافت نمونه قرار داد اینستاگرام>>

 

اینستاگرام امروزه به یکی از بهترین شیوه های کسب درآمد تبدیل شده است و شما می توانید از آن استفاده داشته باشید. ما در این مقاله با شما همراه بودیم تا اطلاعاتی را در خصوص قرارداد اینستاگرام در اختیار شما قرار دهیم. یقینا عقد قراردادی کامل که تمامی موارد مورد نیاز را پوشش دهد می تواند برای ادمین و کارفرما گزینه ای مناسب باشد. همانطور که گفته شد، در صورتی که بخواهید با شرکت های مختلف در خصوص کسب و کار خود در ارتباط باشید، حتما باید توجه کنید که در نظر داشتن تمامی قسمت های کار در قرارداد اینستاگرام می تواند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. مطالعه این مقاله و همچنین مطالعه نمونه قراردادهای مربوطه می تواند برای شما بسیار مفید واقع شود. نوشتن یک قرارداد کامل و مناسب می تواند تا حد بسیار زیادی از بروز مشکلات بسیار زیادی جلوگیری به عمل آورد.

5/5 - (1 امتیاز)
ترتیبی که برای خواندن مقالات " آموزش اینستاگرام " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان