برندینگ چیست؟ 8 مورد ضروری برای برندینگ در اینستاگرام

برندینگ چیست؟

فهرست مطالب

برندینگ به عنوان یک فرآیند ضروری در هر کسب و کاری باعث افزایش اعتماد و در ادامه آن افزایش فروش می شود. از ده ها سال قبل هر شرکتی که بر روی برند خود سرمایه گذاری کرده است نتیجه قابل توجهی به دست آورده است. در این حوزه می توان به کوکا کولا اشاره کرد، اگر تاریخچه کوکا کولا را مطاله کرده باشید به وضوح می توانید تاثیر برندینگ در فروش و میزان محبوبیت آنرا مشاهده کنید. در این مقاله قصد داریم تا مفهوم برندینگ و روش های این فرآیند مهم که در اینستاگرام در هر کسب و کار را مورد بررسی قرار داده و برای شما بیان کنیم.

 

برندینگ چیست؟

برندینگ چیست؟

اگر بخواهیم به زبان ساده برندینگ یا برند سازی را بیان کنیم شامل تمام فعالیت هایی می شود که در راستای افزایش آگاهی از برند و بهبود جایگاه برند در ذهن مخاطب انجام می شود و این همان دلیلی است که شما باید در انتخاب نام کسب و کار خود دقت کنید. هر چقدر اسم برند شما منحصر بفرد و راحت تر باشد، زودتر در ذهن مخاطب جای می گیرد. برندینگ اهداف مختلفی را دنبال می کند که از جمله آنها می توان به افزایش فروش، افزایش درخواست برای دریافت خدمات از برند شما و در نهایت تبدیل شدن به یک غول کسب و کار در حوزه کاری خود اشاره کرد.

حال که با اهداف و اهمیت برندینگ آشنا و متوجه تاثیر آن در کسب و کار شده اید، وارد مرحله بعدی که روش اجرای این فرآیند را شرح می دهد، می شویم. برای شروع برند سازی مراحل مختلفی وجود دارد و شما می توانید به راحتی این عمل را انجام دهید. یکی از روش های برندسازی، برندینگ در اینستاگرام می باشد. 

برندینگ در اینستاگرام

بعد از انتخاب حوزه کاری خود و شروع آن، باید به تدریج بر روی برند خود کار کنید. برندسازی روش های گوناگونی دارد، که می توان به تبلیغات در سطح شهر، شبکه های استانی و دیگر موارد موجود اشاره کرد. اما یکی از روش هایی که افراد زیادی از آن استفاده کرده و نتیجه گرفته اند برندسازی در اینستاگرام است. مانند هر پلتفرم دیگری برای انیکه در اینستاگرام به موفقیت دست پیدا کنید، باید یک دسته از اصول و قواعدی را که برایتان بیان خواهیم کرد را رعایت کنید. روند برندینگ اینستاگرام باید به شکلی انجام شود که کاربران به راحتی بتوانند پیج شما را از سایر پیج‌ها و صفحات تشخیص دهند.

برندینگ در اینستاگرام

1- انتخاب لوگو و تصویر پروفایل مناسب

هر کسب و کاری باید یک لوگو خاص و منحصر بفرد برای خود داشته باشد. لوگو نمادی از کسب و کار شماست، پس هر چقد آن را ساده و گیرا طراحی کنید بیشتر در ذهن مخاطب باقی خواهد ماند. این بخش مربوط به برندینگ کسب و کار شماست و بهتر است تا زمانی که پرسنال برندینگ مطرح نشده است، از تصویر خود برای برند سازی استفاده نکنید. بگذارید مثال بزنم؛ شرکت اپل را در نظر بگیرید، استیو جابز که موسس این شرکت است می توانست همان ابتدا برای برند خود تصویری از صورت خود را قرار دهد! اما همانطور که بیان شد در این بخش بحث از برند سازی یک کمپانی در میان بود. در نتیجه وی تصمیم گرفت تا بجای  استفاده از تصویر صورت خود یک لوگویی انتخاب کند که کاربر با یک بار دیدن آن، آنرا به خاطر بسپارد.

2-یوزرنیم ساده

یوزرنیم یا نام کاربری که برای کسب و کار خود استفاده می کنید تا حد ممکن همان نام برند شما باشد. اگر اشغال شده است می توانید از عبارات original – .co – official استفاده نمایید. استفاده از اعداد در اخرین مرحله پیشنهاد می شود که در بین آنها نیز صرفا عدد یک مورد تایید است. برای شرکت brand که یوزرنیم آن توسط دیگران اشغال شده است، این یوزرنیم‌ها می توانند گزینه مناسبی باشند:« brandorginal – brand.co – brand1 »

اپل

3- یک بایو زیبا

بایو خود را ساده، روان و در چند جمله کوتاه بیان کنید. قسمت اسم یا همان name بهتر است که نام برند خود را وارد کنید، در بخش بعدی که توضیحات محسوب می شود یک توضیح کوتاهی از برند خود، خدماتی که ارائه می دهید یا شعاری از شرکت خود را بنویسید. بارها دیده ام که کسب و کاری از تمام 150 کاراکتر موجود در بخش بایو استفاده کرده و همه خدماتی که ارائه می دهند را از دم در این بخش نوشته است. 

شما می توانید برای توضیح بسیاری از خدمات خود به شکل کامل تر در استوری ها و در قدم بعدی اضافه کردن آنها به بخش ها highlight اقدام کنید که بسیار بهینه تر و مناسب تر خواهد بود. پایین ترین بخش بایو هم مربوط به آدرس وبسایت یا منطقه قرار گیری کسب و کار شماست.

4- تولید محتوای با کیفیت در اینستاگرام

یکی از راه های جذب فالور و آشنا شدن افراد زیاد با برند شما، ورود پست های شما به اکسپلور اینستاگرام است. ورود به اکسپلور اینستاگرام شرایط خاص خود را دارد که یکی از این موارد تولید محتوای با کیفیت در اینستاگرام است. سعی کنید برای تمامی پست های خود یک قالب مناسب و زیبا انتخاب کنید. برای ساخت یک قالب استاندارد می توانید از دیگر پیج های اینستاگرامی معروف و فعال ایده و الهام بگیرید. 

فرآیند تولید محتوای شما به شکل منظم انجام گیرد؛ اینکه یک روز 3 عدد پست ارسال کرده و یک هفته فعالیتی نداشته باشید نه تنها بر پیج شما، بلکه بر برند شما نیز آسیب وارد خواهد کرد. اگر فردی هستید که خود یا کارمندانتان توانایی مدیریت پیج اینستاگرامی را ندارید می توانید یک فردی را برای اینکار استخدام نمایید.

مدیریت پیج اینستاگرام

5- تعامل با کاربران و مشتریان

داشتن تعامل و صحبت با دنبال کنندگان و مشتریان خود در اینستاگرام می تواند بازدهی چند برابری برای فرایند برندینگ شما داشته باشد. توجه داشته باشید که تعامل ها نباید یک طرفه باشد؛ اینکه شما یک پست ارسال کنید و ارسال دیدگاه برای آن را ببندید یا به کامنت‌ها و دیدگاه های افراد پاسخی ارسال نکنید می تواند تاثیر منفی در برندسازی و محبوبیت برند شما داشته باشد.

مورد بعدی که باید به آن دقت کنید پاسخ به دایرکت های ارسالی می باشد. ممکن است که افراد تنها راه ارتباطی با شرکت و برند شما که می شناسند همان پیج اینستاگرامی‌تان باشد، اگر حتی یک کاربر این موضوع را ببیند که شما برای وی ارزش داده و به پیام او پاسخ داده اید، به شکل ناخودآگاه در شرابط مناسب بوجود آمده برند شما را برای دوستانش نیز معرفی خواهد کرد.

6- هشتگ گذاری استاندارد

اینستاگرام در آپدیت های جدید یک تغییر اساسی در نشان دادن پست های شما در اکسپلور و قسمت top هر هشتگ اعمال کرده است. بدین شکل که با مراجعه به بخش اکسپلور و خواندن کپشن های هر پست متوجه خواهید شد که برخی از این پست‌ها هیچ هشتگی ندارند، اما وارد اکسپلور شده اند. پس باید هشتگ های خود را لیست کرده و به شکل هدفمند هشتگ گذاری منظم داشته باشید. هشتگ هایی که مرتبط با حوزه کاری شما می باشند، تا اینستاگرام متوجه حوزه کاری شما شود و بعد از مدتی دیگر حتی نیازی به هشتگ نداشته باشید.

مدیریت پیج

 

7- اعطای تخفیف و برگزاری قرعه کشی

یکی از راه هایی که می تواند در برندینگ شما بسیار تاثیر گذار و مفید واقع شود، اعطای تخفیف و برگزاری قرعه کشی های اینستاگرامی است. تجربه ها نشان داده است زمانی که برای یک محصول یا خدمات خود تخفیف ارائه می دهید، به شدت می تواند در افزایش فروش در اینستاگرام و برندسازی شما تاثیر گذار باشد. شاید برایتان سوال شود که تخیف چه ارتباطی با برندینگ دارد؟ زمانی که شما یک تخفیفی را در مدت زمان محدود ارائه می دهید، فالور های شما که تا به آن لحظه با یک دیدگاه معمولی به برند و استوری های شما نگاه میکردند، اینبار با یک نگرش جدید شما را تماشا خواهند کرد. حتی ممکن است وارد وبسایت یا از طریق کلیک بر روی اسم شما وارد صفحه‌تان شوند تا بیشتر با محصولات و خدمات شما آشنایی پیدا کنند.

احتمالا تا به امروز با پست های قرعه کشی، با عناوینی مانند « 4 تا از دوستات رو تگ کن تا توی قرعه یک دستگاه گوشی شرکت کنی » رو به رو شده اید. یکی از روش های برندینگ در اینستاگرام برگزاری قرعه کشی های این شکلی می باشد. توجه داشته باشید که جایزه شما هم می تواند نقدی باشد و یا ارائه کد تخفیف با سقف مشخص برای خرید محصول از برند شما.

8- حمایت با تبلیغات

تاثیر تبلیغات در برندینگ را به هیچ عنوان دست کم نگیرید. سالهاست که افراد زیادی بیان می کنند: ” تبلیغات هزینه نیست، سرمایه گذاریست “. شما می توانید در اینستاگرام تبلیغات برند و پیج خود را، در صفحات افرادی که دنبال کنندگان زیادی دارند، انجام دهید. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که در هنگام تبلیغات شما باید بدانید که در صفحه چه کسی باید تبلیغ را رزرو کنید. ممکن است فرد مربوطه هیچ ارتباطی با صفحه شما نداشته باشد و هزینه ای که برای تبلیغات انجام می دهید، منجر به بازدهی مناسب نشود.

روند برندینگ در اینستاگرام

در این مقاله 8 روش برندینگ در اینستاگرام را مورد بررسی قرار دادیم که نتیجه گرفتن در هر بخش به عملکرد شما بستگی خواهد داشت. برندسازی یک فرایند مداوم است که باید به شکل متمرکز و غیرمتمرکز مدام تکرار کنید تا روز به روز بر تعداد افرادی که برند شما را می شناسند افزوده شود. 

به این مطلب امتیاز بده post
ترتیبی که برای خواندن مقالات " آموزش اینستاگرام " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان