نحوه عوض کردن فونت در اینستاگرام | چگونه در اینستاگرام نستعلیق بنویسیم؟

فونت در اینستاگرام

فهرست مطالب

اینستاگرام به عنوان بزرگ ترین و مشهور ترین شبکه اجتماعی حال حاضر دنیا، با میلیاردها کاربر فعال، هر روز در حال توسعه و به کارگیری ویژگی های خاص جهت افزودن جذابیت های مرسوم به خود است. محتوا مهم ترین نقش را در این میان بازی می کند و کیفیت آن تعیین کننده تمام اتفاقاتی است که می تواند برای آن حساب کاربری بیفتد. کیفیت محتوا نیز تابعی مستقیم از برخی فاکتور های مختلف می باشد که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت. اما از تعیین کننده ترین این فاکتورها، عامل جذب و متفاوت بودن است که در ساختار و قالب ثابت این اپلیکیشن نیازمند به کار بستن ترفندها و سایر برنامه های جنبی جهت اجرایی کردن آنهاست. با استفاده از این قابلیت ها، دگرگونی های شگرفی در چینش و جلوه صفحه مجازی به وجود می آید که در  افزایش مخاطب و فالوور نیز بی نهایت موثر است. یکی از این جذابیت سازها، استفاده از خط و فونت های مختلف نوشتاری در محتوای اکانت است که شامل انواع مختلفی مانند نستعلیق و غیره می شود. برای عملی کردن این موضوع باید با ما به مطالعه این مقاله بیایید و از روش ها و راهکارهای ما استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم که روش نوشتن نستعلیق در اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم.

فونت در اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام نستعلیق بنویسیم؟

در سال های اخیر کاربران شبکه های اجتماعی و در صدر آنها، اینستاگرام، همواره به دنبال ایجاد تفاوت ها و خلاقیت ها در اکانت خود بوده اند تا بتوانند با این زیباسازی ها، میزان فالووره  جذب شده خود را بالاتر ببرند. روش ها و متدهای بسیاری برای انجام این موضوع وجود دارد که یکی از مهمترین آنها، استفاده از رسم الخط های مختلف برای نوشتن محتوا است. خط نستعلیق به عنوان یکی از زیباترین خطوط موود برای نوشتن زبان فارسی، همواره از اولین انتخاب ها برای رسم الخط فارسی کاربران بوده است و آنها ترجیح می دهند خصوصا در برخی مطالب خاص جتما از این استفاده کنند. سوال اصلی در این مورد نحوه استفاده از این خط برای نوشتن در اینستاگرام است. در واقع به صورت دقیق تر این گونه بیان کنیم که چکونه می توان با استفاده از فونت نستعلیق در محیط اینستاگرام اقدام به تایپ متون کرد؟

روش انجام کار

با وجود اینکه استفاده از رسم الخط نستعلیق برای نوشتن در اینستاگرام سخت به نظر می رسد، اما در واقع این یک تکنیک و فن است که باید به صورت دقیق اجرا شده و نتیجه مورد نظر را به شما تحویل دهد. مهم نتیجه خروجی است که اتفاق بسیار جذاب . متفاوتی را رقم می زند و کاربران هنگام مشاهده آن، شگفت زده می شوند و از ظاهر پیج شما راضی خواهند بود.

طبیعی است که با توجه به ماهیت سیستم عامل های مورد استفاده در گوشی های مختلف، رویکردها و روش های انجام کار و به کار بستن ترفندها متفاوت باشد. در واقع اینکه چه آیتمی باید به کجا افزوده شود که نتیجه آن به صورت تغییر فونت دیده شود، عملا بستگی به پلتفرم میزبان آن دارد. با همین دلیل، نوع عملکرد و ترفند ما در گوشی های مبتنی بر ios  با گوشی های اندرویدی متفاوت است :

 

گوشی های مبتنی بر سیستم عامل ios

– گام اول در این تعویض فونت محتوا، استفاده از جستجوی گوگل برای یافتن ” ﮼ ” ، در نتیجه آن است. با انجام این فرآیند، علامت ” ﮼”، پدیدار می شود و باید با گرفتن یک کپی از این نتیجه جستجو، آن را نزد خود حفظ کنید.

– باید به آدرسی که در زیر به آن اشاره شده است بروید و در آن دستورالعملی را اجرا کنید:

Setting > General > Keyboard > Text Replacement

افزودن فونت به اینستاگرام

دستورالعمل فوق شامل این است که زمان مراجعه به آدرس مذکور روی علامت “+” تپ بزنید و وارد آن شوید. بخشی به نام “Phrase” برای شما ظاهر می شود که باید به آن دقت کتید. در بخش Shortcut هم باید از یک نام یا عبارت اختیاری استفاده کنید و سپس با استفاده از تپ زدن روی گزینه Save، آنها را ذخیره کنید.

– حال به مرحله استفاده از این امکان در فضای اینستاگرام و خصوصا استوری ها رسیده ایم. وارد این فضا بشوید و اقدام به تهیه یک استوری نمایید. با نوشتن همان نام اختیاری که در بند بالا به آن اشاره شد، بلافاصله این نام از صفحه تبدیل به همان علامت کپی شده از محل جستجو می شود و به شما امکان می دهد که آن را پاک کنید. هر فاصله ممکن در این فضا را به طور کامل پاک کرده و نسبت به نوشتن متن مورد نظر خود اقدام کنید. نتیجه شگفت انگیز است و متن شما به صورت فونت نستعلیق به نمایش در می آید و این برای بسیاری از کاربران تازگی داشته و آنها و مجذوب مهارت شما خواهد کرد.

– چند نکته بسیار مهم قابل ذکر است و اینکه اولا از نیم فاصله ها برای ایجاد فواصل عادی بین کلمات استفاده کنید و ثانیا در مورد زبان های کیبورد مورد استفاده خود باید حتما آن را به صورت فارسی تغییر داده باشید. بنابراین به سراغ تنظیمات کیبورد رفته و از آدرس زیر نسبت به افزودن زبان فارسی به مجموعه زبان های قابل ارائه اقدام کنید:

 Setting > General > Keyboard> Keyboards > Add new keyboard > Persian

نستعلیق در اینستاگرام

در مورد سایر بخش های مورد استفاده در نرم افزارهای زیرمجموعه ios، نیز می توان از همین ترفند برای تایپ به صورت نستعلیق استفاده کرد. به طور مثال می توان از پیام رسان imassage نام برد که امکان کاربری از این قابلیت را دارد.

گوشی های مبتنی بر اندروید

در صورتی که از گوش های همراه دارای سیستم عامل اندروید استفاده می کنید نیز می توانید از قابلیت نوشتاری نستعلیق بهره ببرید. کار به سادگی و سهولت حالت سیستم عامل ios نیست اما راهکار وجود دارد و می توان این کار را انجام داد. در حالت اندرویدی، باید از طریق اپلیکیشن ها عمل کرد. دنیای بزرگ اپلیکیشن های اندرویدی این امکان را به شما می دهند تا از طریق آنها بتوانید قابلیت های بزرگی را بدست آورید. این اپلیکیشن ها همانند پلاگین های اینستاگرام عمل می کنند و قابلیت های فازوده به نرم افزار اصلی هستند. در زیر به توضیح دو عدد از این اپلیکیشن ها می پردازیم :

الخط ( Al Khat)

این یک نرم افزار تخصصی در زمینه خوشنویسی در موبایل است. همچنین منحصرا در تلفن های همراه اندرویدی قابل نصب بوده و نسخه سازگار با ios ندارد. این هم یک نوع اختصاصی برای انتخاب فونت متن است و به راحتی می توان همانند نرم افزارهای ویرایش متن مشهور از یک لیست بلند فونت، انتخاب کرد. سپس با ذخیره خروجی ، محتوا آماده است.

اینشات ( In Shot )

 برنامه اینشات یکی از برنامه های تولید محتوا در گوشی است که به راحتی می توان برای استوری تولید محتوا کرد. مجددا امکان انتخاب فونت و حتی افزودن و بارگزاری فونت های بیشتر نیز وجود دارد.

کانوا (CANVA)

اپلیکیشن کانوا یک نرم افزار بسیار جذاب و به درد بخور است. در زمینه مدیریت و تولید محتوا عمل می کند و کاربردهای وسیعی را در این حوزه ارائه می دهد. متشکل از دسته وسیعی فونت ها و گزینه های تزئین پست و استوری های اینستاگرام که تقریبا نیازهای رده میانی را برای عموم کاربران مرتفع می کند. به منظور استفاده از نستعلیق در محتوای ساخته شده، تنها کافیست که برای فونت محتوا از خط نستعلیق استفاده کنید و از لیست مورد نظر آن را انتخاب کنید و در نهایت خروجی کار، محتوای آماده ای است که می توان در محل مورد نظر از اینستاگرام بارگزاری کرد.

تاثیر یک محتوای شکیل و متفاوت در جذب مخاطب و تعریف درست از روحیات شما بسیار مهم است. با تاکید بر محتوای متنی که از مبانی شکل گیری و دنبال کردن مخاطب در اینستاگرام است، عنصر فونت و رسم الخط نوشتار یکی از مهمترین موضوعات در این زمینه است. در بالا روش های تعویض و به کار گیری این نوع از چالش را برای هر دو سیستم عامل بحث کردیم و با استفاده از آنها می توانید ویترین اکانت خود را برای مخاطبان تان پر زرق و برق کنید. و این یعنی موفقیت در فضای مجازی.

به این مطلب امتیاز بده post
ترتیبی که برای خواندن مقالات " آموزش اینستاگرام " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان