آموزش نوشتن بایو هدفمند در اینستاگرام | 12 گام مهم

روش نوشتن بایو

فهرست مطالب

اینستاگرام به عنوان بزرگترین و گسترده ترین جامعه شبکه های مجازی، سرآمد همه آنها در توسعه روابط و ایجاد اتصال بین افراد و شخصیت های حقیقی و حقوقی است. این روابط از طریق کانال های مختلفی که در اینستاگرام معرفی شده است توسعه و نشر می یابد و باید این کانال ها با هوشمندی و به صورت دقیق تنظیم شوند تا بهترین بازخورد را از مخاطب دریافت کنند. ایجاد پست و استوری، افزودن محتوای متنی و تصویری و ویدیویی و سایر موارد مربوط به آن از جمله کانال های ارتباطی است که می توان از آنها بهره گرفت. یکی از بهترین بخش های محتواهای متنی اینستاگرام، متن و سایزر المان های قابل جاگذاری در قسمت بایو پروفایل است. همان طور که از نام این بخش می توان حدس زد، برای ارائه یک بیوگرافی مختصر جهت معرفی آن اکانت به شما ارائه شده است و استفاده درست و اصولی از این امکان تاثیر بالقوه ای در احتمال افزایش فالوور و دنبال کنندگان شما خواهد داشت. به هر حال در مورد بخش بایو هدفمند اینستاگرام بحث بسیار است و باید در این مقاله در مورد روش های نوشتن بایو به صورت هدفمند به شما اطلاعاتی مفید ارائه دهیم. 

روش نوشتن بایو هدفمند

چگونه بایو هدفمند بنویسیم؟

در مورد بخش های مختلف اینستاگرام و کارکردهای آن می توان روزها صحبت کرد و مقاله ها نوشت. تک تک جزئی ترین قسمت های این اپلیکیشن با هدف توسعه روابط و حفظ حریم شخصی نوشته و ارائه شده است و آنچه شما در کاربری آسان از این برنامه درک می کنید تنها اتفاقی است که نتیجه مجموعه ای اقدامات شما در مراحل ساخت اکانت و تولید محتوا و نشر آن بوده است. بهتر است کمی دقیق تر باشید و در مورد این برنامه کاربردی که امروز ابعاد اجتماعی و سیاسی و اقتصادی وسیعی پیدا کرده است، به صورت هدفمند عمل کنید. در مورد کلماتی که معرف حضور شما در این فضا و شبکه هستند بیشتر فکر کنید و مهمترین نکته را فراموش نکنید و آن این است که هر یک کلمه انعکاسی از درون شما برای مخاطبان خواهد بود.

پروفایل

پروفایل کاربری، بخشی از هر برنامه کاربردی که همانند میز کار شما در آن برنامه شامل ابزارهایی است که از آنها برای ساخت و ویرایش حساب کاربری خود استفاده می کنید. مفهوم “بیو” در پروفایل کاربری نهفته است و در واقع یکی از ابزارهای شما برای تعریف شخصیتی و علاقه مندی هایتان می باشد. در پروفایل های کاربری عمدتا دسته ای داده ها و اطلاعات مربوط به هویت شخص یا سازمان قرار داده می شود و مرور این قسمت برای هر وبگردی می تواند منجر به بروز ارتباطاتی شود. اساس وجود مفهوم پروفایل نیز در همین شکل گیری ارتباطات موثر و سودده است.

بیو

بیو یا همان بیوگرافی که آنرا بایو نیز می نامیم همه اطلاعات و داده های شخصی قابل نشر شما برای سایرین است. نمی توان برای آن مرز تعیین کرد و باید بدانیم که همین مرزها نیز از شخصیت افراد نشات می گیرد و می توانید از روی آنها پی به کاراکتر فرد ببرید. بخش بیو در پروفایل کاربران در قسمت بالایی صفحه اصلی یا همان خانه اینستاگرام است که امکان افزودن محتوای متنی و سایر المان ها در آن وجود دارد اما محدودیت اصلی در تعداد کاراکترهاست که حداکثر می تواند تا 150 کاراکتر را در خود جای دهد. بنابراین این محدودیت نشان می دهد که باید در این مقدار محدود به یک جمع بندی عالی در مورد جملات معرفی برسیم که کار دشواری است.

پیشرفت در اینستاگرام

جهت آموزش بازیابی استوری های پاک شده اینستاگرام کلیک کنید.

گام های اثربخش در نوشتن بایو هدفمند اینستاگرام

در مورد بایو هدفمند اینستاگرام و آنچه باید در آن نوشته شود به تفصیل خواهیم گفت. چند نکته اساسی در این مورد را باید رعایت کنید:

1- استفاده از کلمات کلیدی

برای اثربخشی بالای محتوای ذکر شده در بیو، باید از کلمات کلیدی پرکاربرد و البته نام اکانت موردنظر حتما استفاده کنیم. این موضوع خصوصا در مورد زمینه فعالیت و کاری بسیار مهم است. زمینه هایی مانند بهداشت و سلامت، فروش و تجارت، تکنولوژی و سایر حوزه ها که باید در بایو ذکر شود و این امکان را به اکانت شما می دهد که در جستجوهای مربوطه به مخاطب ارائه شود. همچنین توجه کنید که ذکر نام مربوطه در بخش خاص خود، سبب می شود به صورت برجسته و بولد دیده شده و به چشم مخاطب بخورد. پیشنهاد بهینه ما در این مورد، استفاده از نام انحصاری و همچنین چند کلمه کلیدی موصوف در مورد زمینه فعالیت است.

2- جامعه هدف

راهبرد بهینه دیگر در این بخش استفاده از اسامی افراد و گروه های مخاطب یا همان جامعه هدف است. به طور مثال در مورد حوزه بهداشت و سلامت به دکترها و پرستاران و بهیاران و غیره اشاره کنید و آنها را به عنوان مشتریان و مخاطبان اصلی معرفی کنید. این راهبرد سبب می شود که کاربر و مراجعه کننده مورد نظر، به صورت دقیق و جزیی متوجه مخاطب قرار داده شدن خود بشود و علاقه مندی های خود را در آن پیج جستجو کند.

3- مهارت ها و ویژگی های متمایز

آنچه که کسب و کار و یا خود شما را از سایرین و یا پیج های مشابه متفاوت می کند چیست؟ پاسخ این سوال مهم را در بیوی خود به صورت کاملا اختصاری ذکر کنید و به مراجعه کننده خود اطلاعات لازم در مورد چرایی ماندن در این پیج را بدهید.

4- ارزش ها، اهداف و سلایق

در مورد این سه مورد حتما صحبت کنید. این ها دقیقا مواردی هستند که شما را به مخاطب معرفی می کند و جنبه های شخصیتی را به اطلاع او می رساند. همین موضوع علت نزدیکی و جذب مراجعه کننده به سمت پیج های مشابه است. در این موارد بیشتر تمرکز کنید و آنچه که در بیو می نویسید را بارها مرور کنید.

5- هویت

این بند خصوصا در مورد پیج های شخصی و لایف استایل بسیار مهم است. هویت خود را در چند کلمه محدود نمایش دهید و این شامل سن، محل زندگی، دانشگاه محل تحصیل و سایر موارد این چنینی است که در برقراری ارتباط متقابل بسیار موثر است.

6- لینک به وب سایت

امکان افزودن یک لینک به بیوی پروفایل، از بهترین روش های افزایش ترافیک ورودی برای وب سایت شماست. این امکان برخلاف افزودن لینک به استوری که برای تعداد محدودی از پیج ها با ویژگی های مشخص فراهم شده است، برای تمامی پیج ها امکان پذیر بوده و می تواند در موارد مربوط به کسب و کار که وب سایتی را برای ارائه محصولات خود در نظر گرفته اند، بسیار موثر باشد. همچنین باید بدانید که امکان افزودن چند لینک نیز از طریق برخی برنامه های کاربردی فراهم شده است که می توانید با نصب و راه اندازی آن، این مورد را برای خود به وجود آورید.

چگونه بایو هدفمند بنویسیم؟

7- تماس با ما

این مورد همانند وب سایت های معتبر و فعال کسب و کار محلی برای ارائه اطلاعات تماس است. این اطلاعات شامل آدرس محل، آدرس پست الکترونیکی، شماره تماس ثابت، شماره تماس همراه و سایر داده های موثر در دسترسی به شماست. دسترسی آسان به شما نوعی تضمین اعتماد مشتری است که مطمئن باشد در صورت بروز هرگونه موردی می تواند با شما ارتباط برقرار کند.

8- ایموجی ها و خلاقیت ها

استفاده خلاقانه از حروف و ایموجی های خاص با طرح هایی خلاقانه می تواند در جلب توجه بسیار موثر باشد. همچنین در مورد اقداماتی در زمینه Call to Action بسیار خلاق باشید و از آنها در موارد اطلاعات تماس به صورت بهینه و البته مرتبط استفاده کنید.

9- هشتگ ها

موج استفاده از هشتگ های پرکاربرد در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی به صورت روزافزون رشد کرد. در مورد بایو نیز سعی کنید از همین موضوع بهره بگیرید. از یک هشتگ ترند و پرکاربرد برای بیشتر دیده شدن پیج خود استفاده کنید. همچنین از نام و برند خود هشتگ های پرکاربرد بسازید و آنها را در تمامی پست ها و استوری ها و بیوی خود به کرات استفاده کنید.

10- تمیزنگاری

باید دقت کنید که جملات و محتوای متنی مورد استفاده خود را به صورت جاستیفای و سطربندی شده قرار دهید. این دقت و تمیزنگاری سبب می شود تا خوانایی متن بالاتر رفته و مخاطبان برای درک آن زحمت کمتری را متحمل شوند.

11- تصویر پروفایل

انتخاب یک تصویر مناسب و جذاب برای پروفایل می تواند بسیار موثر باشد. استفاده از تایپوگرافی ها و لوگو نگاری های حرفه ای با توجه به نام و زمینه کاری شما متداول ترین راه است. این تصویر را از لحاظ قالب طراحی، رنگ، فونت نوشته و غیره با استوری های ذخیره شده و هایلایت ها که دقیقا در زیر بایو قرار دارند هماهنگ کنید و یکپارچکی را ایجاد نمایید. این سبب راحتی قوه بصری کاربر شده و او را متمایل به ماندن در پیج می کند. دقت کنید که تصویر پروفایل اولین عامل جذب مراجعه کنندگان است و بنابراین باید یک مورد بی نقص باشد. همچنین در مورد عکس هایلایت های استوری نیز دقیق باشید و کاملا مرتبط با داستانی که در آن است عمل کنید. این کاورهای هایلایت تاثیر بی نظیری را در زیبایی پیج شما دارند.

12- فونت ها

استفاده از انواع متفاوت فونت بسیار جذاب است. نام مورد استفاده خود را به حالت خلاقانه و با استفاده از علایم مختلف بنویسید و بیو را جذاب تر کنید.

روش نوشتن بایو

در هر صورت باید به نکاتی که در بالا ذکر شد به صورت کامل توجه کنید. آنها را به ترتیب و بدون اغماض رعایت کنید و برای چینش و ساخت بایو هدفمند پشتکار داشته باشید. تغییرات مدون و دوره ای در این مورد را اعمال کنید و هیچ گاه از آن غافل نشوید. این بایو موثر نشان دهنده چند سوال اصولی است:

  • سوال اول : چه کسی هستید و چه کاری را انجام می دهید؟
  • سوال دوم : مخاطبان شما چه کسانی هستند و چه کاری می کنند؟
  • سوال سوم : روش های ارتباطی و وب سایت ها چیست؟

پاسخ این سوالهای اساسی را برای خود بنویسید و آنها را برای خود به صورت یک راهبرد به کار ببندید. تلاش کنید و پیج های موفق مشابه را بررسی کنید و الگو برداری کنید. نتیجه این خلاقیت ها و رعایت اصول پیش پا افتاده می تواند آنقدر موثر باشد که در آینده از نتایج آن شگفت زده شوید. خصوصا اگر پیج مورد نظر شما در زمینه کسب و کار باشد، نتایج عملی این اقدامات در کسب سود و جذب مشتریان لذت بخش خواهد بود و شما را به تلاش بیشتر در توسعه و بهینه سازی آن ترغیب خواهد کرد. و مورد آخر نیز این است که بایو هدفمند پروفایل و خلاقانه نشان دهنده یک پیج فعال و اکتیو و قابل اعتماد است. اگر قرار باشد در همان نگاه اول به سوی شما جذب نشوند، عملا آنها را از دست خواهید داد و این بزرگترین زیان ها را برای شما به همراه دارد. پس این منظره اولیه را تا حد ممکن زیباتر بسازید و روی آن کار کنید.

به این مطلب امتیاز بده post
ترتیبی که برای خواندن مقالات " آموزش اینستاگرام " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان