تفاوت بلاگر و واینر و اینفلوئنسر با یکدیگر | مقایسه ویژگی های هر یک

تفاوت بلاگر و واینر و اینفلوئنسر

فهرست مطالب

اگر کمی در فضای مجازی و مخصوصا اینستاگرام فعالیت داشته باشید، به احتمال زیاد با کلماتی نظیر بلاگر، اینفلوئنسر و واینر مواجه شده اید. تعداد زیادی از افراد اعتقاد دارند هر سه اینها به یک معنا می باشند؛ اما توجه داشته باشید که همه این افراد در یک حوزه فعالیت دارند، ولی فعالیت مختلف! در این مقاله قصد داریم تا ابتدا شما را با مفهوم واژه های واینر، اینفلوئنسر و بلاگر آشنا ساخته و سپس تفاوت موجود بین آنها را بیان کنیم.

تفاوت بلاگر و واینر و اینفلوئنسر

واینر به چه کسی می گویند؟

اگر گشت و گذاری در اکسپلور اینستاگرام داشته باشید؛ ویدیو هایی با محتوای طنز توجه شما را جلب خواهند کرد. این ویدیوها اکثرا اتفاقات روزمره جامعه را در قالب طنز به تصویر می کشند که بسیار مخاطب پسند بوده و باعث محبوبیت فرد سازنده ویدیو می شود. افرادی که در کار ساخت این نوع از ویدیوها می باشند، با اصطلاح واینر شناخته می شوند. واینرها زیر مجموعه ای از اینفلوئنسرها هستند اما باید توجه داشته باشید که به میزان اینفلوئنسرها نمی توانند مجبوبیت داشته باشند.

بلاگر یعنی چه؟

بعد از آشنا شدن با مفهوم واینر، نوبت به بلاگر می رسد؛ بلاگر به فردی گفته می شود که در یک حوزه خاص مهارت داشته و در حال یاد دادن آن به مشتری ها و مخاطبین خود می باشد. البته اگر فرایند آموزش دادن وی ویدیو محور باشد، از او با عنوان ولاگر نیز یاد می شود. برای مثال من در حوزه تولید محتوا مهارت دارم و در حال آموزش آن ( چه پولی و چه رایگان ) به دنبال کنندگان خود در اینستاگرام می باشم. یک بلاگر واقعی دائم در حال یادگیری و یاد دادن است؛ چرا که مردم به واسطه دانشی که به آنها ارائه می دهد او را دنبال می کنند.

بلاگر یعنی چه؟

اینفلوئنسر ها نیز که به تعریف خاصی نیاز ندارند؛ همانطور که از اسمشان پیداست کلمه Influencer به معنای تاثیر گذار بودن می باشد. این افراد به خاطر اعتبار و محبوبیتی که بین مردم دارند در تبلیغات و کمپین های اینفلئونسر مارکتینگ شرکت کرده و تاثیر بسزایی دارند. اما سوالی که مطرح می شود تفاوت میان تمام این شخصیت های اینستاگرامی است. 

تفاوت بلاگر و واینر و اینفلوئنسر

وقتی سخن از تفاوت و مقایسه می شود، نمی توان یک جواب کلی داد. مقایسه باید از منظر محبوبیت، درآمد، مهارت و…. انجام شود؛ در این بخش ما هر سه مورد ( واینر و بلاگر و اینفلوئنسر ) را مورد بررسی قرار خواهیم داد و به یک جمع بندی کلی خواهیم رسید. همانطور که بیان شد؛ یک بلاگر دارای یک مهارتی است که دنبال کنندگان او، وی را صرفا بخاطر مهارتی که دارد دنبال می کنند. اما واینر بخاطر ویدیو های طنزی که می سازد محبوبیت دارد. فردی که یک بلاگر را دنبال می کند، ممکن است که واینر را نیز دنبال کند! اما فردی که واینر را دنبال می کند دلیلی بر اینکه یک بلاگر را دنبال کند ندارد، مگر اینکه در حوزه کاری او فعالیت داشته باشد.

بگذارید با یک مثال بیان کنم. یک بلاگر که در حوزه عکاسی فعالیت می کند، فالور ها و دنبال کنندگانی را دارد که به این حوزه علاقه مند می باشند. دنبال کنندگان وی ممکن است که چندین پیج واینر را فالو داشته باشند ( کیه که این روزا دنبال ویدیو فان نباشه؟ ). اما راجب دنبال کنندگان واینر چی؟ آیا همه آنها به عکاسی علاقه دارند؟! مسلما جواب خیر است. پس دنبال کنندگان واینرها از هر قشری می باشند؛ چه عکاس باشید، چه برنامه نویس و چه فروشنده، شما نیاز خواهید داشت تا یک محتوای طنز را تماشا کنید و لبخند بزنید. اما دنبال کنندگان یک بلاگر بسیار متمرکز تر می باشند. کسی که فروشنده است با احتمال نزدیک به صفر یک بلاگر عکاس را فالو خواهد کرد.

تفاوت واینر و بلاگر

شاید برایتان سوال شود که ” پس اینفلوئنسر چه شد؟ “. همانطور که بیان شد اینفلوئنسر یک شخص تاثیر گذار است. زمانی که محبوبیت یک بلاگر یا واینر به حدی زیاد شد که دنبال کنندگان وی به شدت بر روی او متعصب شدند و تاثیر گذاری او بالا رفت، تبدیل به یک اینفلوئنسر شده است. روش های زیادی برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر موجود است که از جمله آنها می توان به طرز صحیح مدیریت پیج اینستاگرام اشاره کرد.

به این مطلب امتیاز بده post
ترتیبی که برای خواندن مقالات " آموزش اینستاگرام " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان