آموزش افزودن لینک در استوری اینستاگرام | قوانین و شرایط

چگونه در استوری اینستاگرام لینک بگذاریم؟

فهرست مطالب

توسعه شبکه های اجتماعی در بستر فضای مجازی در سالهای اخیر بی سابقه و غیرقابل باور بوده است. نقش ارتباطات و علاقه مندی نوع بشر به برقراری آن و همچنین دنبال کردن روند زندگی و سبک آنها نیز مهم ترین علت در این میان بوده است. شبکه های اجتماعی بزرگی در امتداد فیسبوک به عنوان سرآغاز این نوع، ایجاد و به دنیا معرفی شدند که البته هیچ کدام به گرد پای اینستاگرام نیز نرسیدند. به هرحال میزان اقبال مردم و البته امکاناتی که این ابر شبکه مجازی در اختیار کاربران قرار می دهد به گونه ای است که ناخود آگاه آنها را به سمت آشنایی بیشتر با ابعاد مختلف اینستاگرام سوق می دهد. از علل دیگر موثر در اقبال مردم و البته ذوقی که برای استفاده از امکانات آن دارند، مربوط به جنبه های تجاری و کسب درآمد می شود. امروز یکی از بزرگترین منابع مشاغل مجازی از اینستاگرام منشعب می شوند و باید خود را به علم کاربری از این منبع درآمد مسلط شویم. در این مقاله یکی از ویژگی های بی نظیر اینستاگرام را که مربوط به آموزش گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام است را به شما معرفی نموده و در مورد آن به تفصیل بحث خواهیم کرد.  

چگونه در استوری اینستاگرام لینک بگذاریم؟

چگونه در استوری اینستاگرام لینک بگذاریم؟

برای تبلیغات و نمایش محتوا و داده های ویژه ای که در وب سایت های تجاری و سازمانی خود بارگذاری کرده اید از روش های مختلفی می توان بهره گرفت. آنچه که در این میان نقش بزرگی دارد و تاثیر بی نظیری برای این هدف محسوب می شود، استفاده از قابلیت استوری در اینستاگرام است. طبق آن چیزی که در طی سالهای اخیر دیده و شنیده شده است، امکان قرار دادن لینک در قسمت معرفی پروفایل (یا همان بیو) به صورت تکی و یک لینک امکان پذیر است و شما به راحتی می توانید از محل مربوط به آن در تنظیمات اینستاگرام دسترسی به این امکانات را داشته باشید. اما در مورد استوری های ارائه شده این موضوع متفاوت است. تعداد این لینک ها که از طریق استوری اینستاگرام می توان به اشتراک گذاشت بیشتر از یک مورد است و البته به دلیل استایل نمایش آن و قابلیت دسترسی، تاثیر بیشتری از لینک قرار داده شده در بیو دارد. با قرار دادن این لینک در استوری، مخاطب تنها با یک کلیک و به صورت خودکار به سمت محل مورد نظر شما که احتمالا وب سایتتان باشد، هدایت می شود و دنیایی از محتوا در راستای معرفی شما به روی او گشوده می شود که احتمالا در انتهای یک معرفی خوب، سودی را نصیب شما خواهد کرد.

برای مطالعه آموزش ساخت استوری جذاب کلیک کنید.

یک امکان خاص

برخلاف سادگی این قابلیت و درک آسان آن، به دلیل اثربخشی فوق العاده ای که دارد، برای تمامی کاربران امکان پذیر نبوده است. باید این گونه اشاره کنیم که طبق سوابق بدست آمده از بروز رسانی های اینستاگرام، این امکانات در بدو معرفی خود فقط شامل حساب های کاربری با تیک آبی بود و تنها این حساب ها بودند که می توانستند در استوری های خود از امکان لینک گذاری برخوردار شوند. اما در ادامه و به دلیل گرایش حساب های دیگر به این موضوع، برای سایر حساب ها نیز فعال شد اما مجددا محدودیت هایی را در نظر گرفتند. در واقع این قابلیت همواره به صورت خاص و محدود در اختیار کاربران بوده است. همان طور که گفتیم محدودیت بعدی برای استفاده از آن نیز مربوط به حساب های بالای ده هزار فالوور بود و دیگران این امکان را ندارند. این محدودیت نیز تا به امروز ادامه دارد و فعلا درهمین حد قابل استفاده است.  البته موضوع قابل ذکر در این مورد نیز این است که حساب کاربری موردنظر باید در زمینه تجاری باشد.

افزودن لینک به استوری

اضافه کردن یک آدرس اینترنتی که قطعا مربوط به کسب و کار شماست و به دنبال آن افزایش ترافیک ورودی برای رونق بخشیدن به تجارت خود، راهکار ساده ای دارد و به هیچ عنوان پیچیده نیست. تنها شرط این است که دو ویژگی ذکر شده در سطرهای بالا را داشته باشید و در این صورت به روش زیر کار را پیش ببرید :

 

  1. به قسمت ساخت یک استوری در فضای اینستاگرام بروید. در این بخش شما برای ساخت هر محوای متنی و ویدیویی و صوتی دستی باز برای ایده پردازی دارید. محتوای مورد نظر خود را با گفتن عکس و ویدیو در همان محل و یا افزودن از گالری خود بسازید و به سراغ این امکان بروید. در بالای صفحه نماد لینک و آدرس را مشاهده خواهید کرد و باید روی آن تپ بزنید.
  2. در پنجره باز شده پس از تپ مورد نظر، به شما چندین امکان جدید ارائه می شود. این امکانات شامل فیلدی است که از شما درخواست آدرس وب سایتتان را می کند. این آدرس را به صورت دقیق وارد کنید و بر روی گزینه “انجام شد” تپ بزنید تا استوری شما را به همراه لینک مورد نظر نمایش دهد.
  3. امکان افزودن هر ویژگی دیگری را به این فضا دارید و می توانید از استیکرها تا نوشته و فیلتر به آن بیافزایید و آن را به اشتراک بگذارید.
  4. از دیگر موارد نمایش داده شده در این صفحه می توان به آدرس آی.جی.تی.وی هم اشاره کرد. وی توانید ویدیویی با مدت زمان دلخواه و از هر منبعی به این قسمت اضافه کنید. باید آدرس ویدیو در یک فضای دیگر را به این قسمت اضافه کرده و تایید کنید.

آموزش افزودن استوری به اینستاگرام

اکانت های زیر ده هزار فالوور

برای این موارد که شرط اول مورد نظر برای لینک گذاری در استوری را ندارند، استفاده از دسته ای پلتفرم های تجمیع لینک پیشنهاد می شود که از جمله آنها می توان به پلتفرم زیلینک اشاره کرد.

به وضوح می توان این گونه ادعا کرد که لینک در استوری تنها راه جذب مخاطب برای وب سایت های تجاری شما نیست اما یکی از انواع موثر آن است. همین روش موثر نیز معایبی دارد که باید آن را ارتقا دهید. از انواع ایرادات این روش استفاده از فرمتی برای نمایش لینک در استوری است که واقعا به نظر وضوح کافی ندارد و عملا جلوی چشم مخاطب نیست. بنابراین باید فراخوان دهید و از مخاطبان خود بخواهید که از لینک استفاده نمایند و حتی با علایمی آنها را مستقیما متوجه محل تپ زدن برای ورود به لینک کنید. از صفحات فراخوان یا همان call to Action ها استفاده کنید. این صفحات دعوت رسمی شما از مخاطبان برای انجام اقدامی مانند کشیدن بالای یک استوری است. همین دعوت شما می تواند تاثیر بالایی در توجه آنها داشته باشد. همچنین این امکان را تا حدی استفاده کنید که کاربر را خسته نکند. آنها نمی توانند مدوام برای دیدن وب سایت شما اقدام کنند و این دور از واقعیت است. از گیف ها و جملات خلاقانه برای ترغیب فالوورها استفاده کنید و به آنها نشان دهید که در صورت ورود به لینک مورد نظر از طریق محل “see more” وارد دنیایی می شوند که احتمالا برای آنها بهترین پیشنهادات را خواهد داشت. در ادامه باید به این توانایی از تولید محتوا رسیده باشید که مخاطب پس از ورود به لینک شما، از این اقدا پشیمان نشده باشد. در مورد محتوای وب سایت خود حتما قبل از هر اقدام دیگری تفکر کنید. از روش هایی جذاب مانند ایجاد مسابقات و اهدای جوایز بهره بگیرید و مخاطب را به چالش بکشید. مطمئن باشید آنها نیز به دنبال حل این چالش و ورود به مسابقه هستند. و در آخر یکی از بهترین روش ها این است که اطلاعات را به صورت ناقص و تکمیل در ادامه به ذائقه مخاطب بدهید. یعنی ابتدا در استوری قسمتی از جذاب ترین بخش آن را رونمایی کنید و همه نسائل بعدی را موکول به ورود به وب سایت نمایید. با این مواردی که ذکر شد می توانید از این قابلیت اینستاگرام به بهترین نحو بهره ببرید.

به این مطلب امتیاز بده post
ترتیبی که برای خواندن مقالات " آموزش اینستاگرام " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان