خرید و فروش اکانت اینستاگرام | خطرات معامله حساب های اینستاگرامی

فرایند خرید و فروش اکانت اینستاگرام

فهرست مطالب

اگر به چند سال قبل برگردیم، با اختلاف بسیار نزدیک با امروز، بدون شبکه های اجتماعی و ظهور مفهومی به نام فیسبوک، ارتباطات هیچ شباهتی به امروز نداشت. یک انقلاب ارتباطاتی در بستر اینترنت و با استفاده از زمینه های موجود در آن تعریف شد و امروز با سرعت هرچه بالاتر و با مدیوم های مختلف در حال توسعه است. ایجاد این ارتباطات وسیع، امکان راه اندازی کسب و کارهای متنوع را در این فضا برقرار کرد. افراد با یک فرآیند ساده در ساخت اکانت خود، مالک یک صفحه ی اختصاصی می شدند و از آن برای اهداف مختلف بهره می گیرند. امروز با تجربیات جدید بدست آمده از این حوزه ی کاری، دیگر موضوع به این سادگی نیست. افراد برای کاربری و راه اندازی و مدیریت صفحات اینستاگرام خود هزینه های آن چنانی می کنند و انتظار بازخورد مناسب از آن دارند و اینجاست که اهمیت خرید و فروش و مدیریت این کسب و کارهای مجازی به شدت بالا می رود. اینجاست که بحث شیرین و داغ خرید و فروش اکانت اینستاگرام به میان می آید.

خرید اکانت اینستاگرام

خرید و فروش اکانت اینستاگرام و خطرات آن

آغاز راه اندازی کسب و کارهای مجازی خصوصا با پیدایش اینستاگرام، دروازه بزرگی را پیش روی تمامی مشاغل و البته اشخاص قرار داد. همه به دنبال ایجاد این پروسه به دلیل آسانی و البته بدون هزینه بودن آن بودند و امروز به شدت بالاتر هستند. آنچه که باید مورد توجه ما قرار گیرد این است با رشد بی سابقه ای که در این زمینه ایجاد شده است، این روزها در همان ابتدای راه اندازی این کسب و کارها، افراد به خرید پیج و صفحات قدیمی موجود در آن می پردازند که ریسک های مربوط به خود را به همراه دارد. این فرآیند خرید و فروش، چه برای خریدار و چه برای مدیر آن کسب و کار به عنوان محلی برای بازگشت سرمایه اش، بسیار خطیر و قابل تفکر است.

باید از افرادی که در این حوزه دارای تجربه های مشابه بوده اند کمک بگیرید و مشاوره های آنها را در این مسیر به کار ببندید. اگر هدف از خرید این پیج ها، سرعت بخشیدن به مرحله ی سخت جذب مخاطب است، آیا این روش موثری است؟ ایا این مخاطبان دقیقا در راستای کسب و کار شما هستند؟ علایق آنها و اولویت های آنها با توجه به سابقه ی این پیج چیست و آیا در امتداد هم هستند؟ این سوالات را به دقت پاسخ دهید، چون در صورتی که این گام اول را به اشتباه بردارید، احتمالا یک شکست بزرگ و عمیق را حس کنید و از این فضای بسیار مستعد به کلی رانده شوید.

از بزرگ ترین مشکلات در زمینه خرید پیج های قدیمی و موجود اینستاگرام، این است که این یک کار غیرقانونی است. قانون نه به معنای بگیر و ببند های اجتماعی و پلیسی آن، بلکه به معنای اینکه اگر مشکل و مانعی در طی این فرآیند رخ دهد، شما به هیچ وجه قابلیت پیگیری و احقاق حق خود را نخواهید داشت. بسیاری از پیج ها و صفحات فیک و قلابی که در این سالها با نیت کلاهبرداری به خریداران فروخته شده و هیچ راهی برای جبران خسارت آنها نبوده است. بنابراین باید از مشاوران خبره در این زمینه بهره بگیرید و یا کلا از این مسیر صرف نظر کنید. بدین منظور برای جلوگیری از خطرات احتمالی و به حداقل رساندن آنها به موارد ذکر شده در ادامه مقاله دقت فرمایید.

آیا خرید اکانت اینستاگرام  قانونی است؟

اصول بازاریابی و فالور های واقعی

اهمیت مفهوم بازاریابی به عنوان اساس هسته  شبکه های اجتماعی در بعد اقتصادی آن باید مورد توجه شما باشد. اعتقاد مدیران این شبکه ها و خصوصا اینستاگرام به عنوان سرآمد آنها، بها دادن به تعاملات واقعی در بستر آن پیج است. تعاملات واقعی همان ارتباطات و تماس های حقیقی هستند که از نرخ لایک و کامنت تا حتی بازدید از پیج شما را تشکیل می دهند. میزان قدرت صفحه اینستاگرام شما در جذب مخاطب، صرف نظر از حالت تجاری آن، دقیقا به این نرخ تعامل باز می گردد. نرخ تعامل قابل جعل نیست و نمی توان تعاملات یک پیج را زیرسوال برد اما شاید بتوان در مورد اعداد مربوط به مخاطبان و فالور ها، به صورت غیر واقعی عمل کرد. فالور های اینستاگرام و یا سایر شبکه های اجتماعی را می توان به حالت های حقیقی و قلابی تقسیم کرد. حالت حقیقی همان افراد واقعی هستند که یا از طریق لیست علاقه مندی های خود و یا در قبال پول به مجموعه دنبال کنندگان می پیوندند. در حالت قلابی نیز دقیقا نقطه مقابل این را داریم و این فرآیند فقط بر اعدادی موثر هستند که برای مخاطبان نمایش داده می شوند. از طریق به کار گیری ربات هایی که امروز آنقدر توسعه یافته اند که حتی توانایی ثبت کامنت و نظر را هم پیدا کرده اند.

آنچه که در این تقسیم بندی اهمیت دارد این است که کدام دسته بر نرخ تعاملات ما تاثیر مستقیم و واقعی دارند و این روشن است که دسته ی فالور های قلابی عملا هیچ تاثیری ندارند حتی اگر قابلیت کامنت گذاری و سایر عوامل مشابه را داشته باشند. در خرید پیج های اینستاگرام، چیزی که بسیار جای بحث و جدل دارد این است که آیا تعداد فالور های پیج در نرخ تعامل آن موثر هستند و حقیقی می باشند و یا نه؟ تشخیص این موضوع گام اول در دفع ریسک های موجود است. 

روش فروش پیج اینستاگرام

قیمت گذاری در خرید و فروش حساب های اینستاگرامی

اگر قرار بر تشخیص قیمت یک پیج اینستاگرام باشد، باید چند معیار و شاخص را برای سنجش مورد بررسی قرار داد. شاخص اول همان تعاملات هستند. این تعاملات باید در مقیاس میزان فالور های آن صفحه، در نسبت معقولی باشد. همچنین نمی توان به اعداد قدیمی آن پیج را نیز نمی توان مبنای قضاوت دانست و باید در حضور شما اقدام به بارگذاری محتوای جدید و سنجش زمانی میزان تعاملات نمود. احتمالا این دقیق ترین روش سنجش آن است.

از خطرناک ترین احتمالات این موضوع هم این است که وجود فالوورهای قلابی بر عملکرد و تعاملات فالور های حقیقی نیز اثر بگذارد. تاثیرات منفی این مجموعه می تواند آنقدر جدی باشد که آنها محتوای صفحه  شما را در مقابل دردسر های پیش آمده، کلا کنار بگذارند و خارج شوند. سناریوی دیگر در زمینه کاهش تعداد دنبال کنندگان نیز این است که مجموعه ی علاقه مندی های آنها هیچ هم پوشانی با محصولات و خدمات شما نداشته باشد و سبب ریزش شود. باید توجه داشت که هر ریزش فالوری در دنیای شبکه های اجتماعی سبب تشدید آن می شود. یعنی افرادی که حقیقتا با شما همراه هستند، با مشاهده ی خروج محسوس دنبال کنندگان، اعتماد و اعتقاد خود را به شما از دست می دهند و احتمال خروج و آنفالو کردن آنها نیز هست. این همان مسیر بررسی پیج مورد خرید است که باید سابقه ای هم راستا با محصولات و خدمات شما داشته باشد تا دچار تبعات بعدی نشویم.

فرآیند خرید اکانت اینستاگرام

توصیه های ابتدایی تمامی متخصصین این حوزه را به دو دسته تقسیم می کنیم که البته هریک دلایل منطقی و قابل استنادی را ارایه داده اند. دسته اول افرادی هستند که در آغاز راه اندازی کسب و کار و لزوم راه اندازی پیج اینستاگرامی خود، با صفحه ای روبرو هستند که صفر فالور دارد. این کار را سخت می کند و زمان قابل توجهی نیاز دارد تا به مرحله ی منطقی از میزان دنبال کنندگان برسد. اینها معتقدند که با خرید یک پیج قدیمی می توان ریسک های اولیه مربوط به نداشتن مخاطب را از سر گذراند. اما دسته دوم خطرات احتمالی مربوط به کلاهبرداری ها را مطرح می کنند. اینکه آیا این پیج خریداری شده، معیارهای لازم برای کسب و کار مورد نظر را دارد و اینکه بازدهی آن در مقابل هزینه ای که برای خرید و نگهداری اش می شود، منطقی است؟

نکات مهم در معامله پیج

با تایید نظریه‌ی اول، به دنبال بررسی نظریه‌ی دوم می رویم. ما به دنبال یک راه حل میانه هستیم. اقدام به خرید یک پیج بدون بررسی و تحلیل حداقل سه روزه ی آن هیچ منطقی ندارد. سه روز از روند کار پیج را در کسب و کار فعلی تحت نظر بگیرید و آن را دقیقا مورد ارزیابی قرار دهید. تعداد اقبال مخاطبان به محتوای آن، میزان لایک ها و کامنت ها، نرخ تعامل منطقی و متوسط آن و در حالت پیشرفته تر، مطالعه ای از رفتار فالوورها را مدنظر قرار دهید. این رفتارهای بازخوردی از محتوای خود آن پیج است. از توالی پست ها تا فاصله های زمانی نشر آنها، زمینه ی کسب و کار و رسته ی شغلی و البته ی تعداد فالوورهای قلابی احتمالی که همان گونه که در بالا ذکر شد می تواند تاثیرات منفی فراوانی را برای آن به همراه داشته باشد. این موارد را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید و در صورت اطمینان از تمامی شاخص ها خرید کنید. البته ریسک بزرگ و اصلی این است که شما برای چیزی هزینه می کنید که هیچ سند و نوشته ای بابت خرید آن ندارید. در صورت امکان آن را مکتوب کنید و توافقات خود را بنویسید تا از کلاهبرداری های بعدی جلوگیری کرده باشید.

البته توجه داشته باشید که مالک اصلی حساب اینستاگرام هر زمان که اراده کند می تواند پیج را از خریدار پس گیرد. همانطور که در ابتدای مقاله برایتان بیان کردیم؛ خرید و فروش حساب های اینستاگرامی ممنوع اعلام شده است، در نتیجه اگر شخصی که حساب اینستاگرام خود را به شما فروخته است، با پشتیبانی مکاتبه کند و با ارائه مدارک مورد نیاز اثبات نماید که حساب متعلق اوست، می تواند حساب را از شما پس گیرد.

مزایا و معایب خرید پیج اینستاگرام

از مزایای خرید یک پیج اینستاگرام می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم شروع از صفر
  • استفاده از اعتبار اجتماعی و سابقه پیج قبلی
  • تکیه کردن به روند تولید محتوا موفق پیج سابق ( برای آشنایی با برنامه های تولید محتوا در گوشی کلیک کنید )

اینها مزیت های بزرگی برای یک اقدام عملی هستند که شاید نتوان به این سادگی از آنها گذشت. هریک از این مزیت ها، برای اثبات و بازدهی در این شبکه ی اجتماعی، شاید هفته ها و ماه ها زمان برده باشد. اما انچه که به عنوان پیشنهاد ما به شما می باشد این است که در این مسیر از ابتدا آغاز کنید. دلایل ما برای این موضوع مشخص است. زمانی که شما این مسیر را با کسب و کار اختصاصی خود شروع می کنید، مخاطبان شما از همان ابتدا فارغ از تعدادشان کاملا علاقه مند به زمینه ی کاری تان هستند و احتمالا بازدهی بالاتری به نسبت تعدادشان برایتان به همراه خواهند داشت. اگر آموزش های منطقی و معقول را در این فرآیند دیده باشید، اطمینان کنید که با به کار بستن تکنیک های معرفی شده، به زودی به بازدهی موردنظر خود خواهید رسید. این موضوع در مفهوم نرخ تعامل شما نیز به طور مستقیم موثر خواهد بود و به معنای ارزش بالای کسب و کار در بین دنبال کنندگان محسوب می شود. باید از این ارزش ایجاد شده محافظت کنید و اصول اولیه ی اینستاگرام برای راه اندازی کسب و کار را رعایت کنید. همین الگوهای مذکور و ذهنیت شبکه ی اجتماعی است که رشد شما را تضمین می کند. باید استراتژی توسعه خود را منطبق بر خواسته های اینستاگرام کنید و این بدست نمی آید مگر از طریق مطالعه ی مداوم و تحقیق و توسعه ای که مرتبط با روش های موفقیت در کسب و کارهای مجازی باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
ترتیبی که برای خواندن مقالات " آموزش اینستاگرام " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان