معرفی 5 کسب و کار اینترنتی پولساز در سال 1400

کسب و کار اینترنتی

فهرست مطالب

در دنیای امروزی برای اینکه کسب و کارتان رونق پیدا کند بهتر است که آن را به حوزه دیجیتال و اینترنتی انتقال دهید. حتی اگر در حال حاضر هیچ کسب و کاری ندارید باز هم نگران نباشید؛ چرا که در حوزه کسب و کار های اینترنتی صدها شغل اینترنتی موجود می باشند که می توانید از بین آنها یک یا چند مورد را انتخاب کرده و شروع به کسب درآمد کنید. در این مقاله ما ساختار اصلی یک کسب و کار اینترنتی را برایتان شرح داده و چندین شغل از این حوزه را برایتان بیان خواهیم کرد.

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار های اینترنتی

فرقی ندارد در حال حاضر یک بیزینس دارید یا در صدد ایجاد آن هستید، شما در شغل خود، چه سنتی و چه اینترنتی باید اصول هایی را رعایت کنید تا به موفقیت در آن حوزه دست یابید. تمامی کسب و کار های حقیقی و حقوقی بر دو پایه و اساس اصلی که عبارت اند از خدماتی و فروشگاهی، تشکیل شده اند. همانطور که از اسمشان پیداست شغل های خدماتی، در حال ارائه خدمات خاصی در حوزه خود به مشتری هستند و شغل های فروشگاهی نیز در حال فروش یک محصول به مشتری می باشند که هر کدام از این بخش‌ها نیز به قسمت های کوچک تری تقسیم می شوند.

وقتی سخن از کسب و کار اینترنتی می شود، همه انگشت ها به سوی شغل هایی مانند ادمین شبکه های اجتماعی، مترجم مقالات، تایپیست و دیگر شغل های مشابه بر می خیزد. اما این حوزه پولساز صرفا به این بخش های کوچک محدود نمی شود! شما برای اینکه از حوزه اینترنت درآمد داشته باشید صرفا لازم نیست تا شغل فعلی خود را ترک نموده و یک شغل جدید شروع کنید. بگذارید با یک مثال راحت تر بیان کنم. اگر شما همین حالا در گوگل عبارت ” تعویض باتری خودرو ” را سرچ و جستجو کنید، وبسایت هایی را مشاهده خواهید کرد که هم باتری خودرو می فروشند و علاوه بر آن خدمات نصب این باتری را در محل، نیز ارائه می دهند. صاحب این وبسایت می تواند یک تعمیر کار خودرو یاد هر شخص دیگری باشد که به درآمد ثابت از مشتری های خود قانع نشده و کسب‌و‌کار خود ” مکانیکی و تعمیر خودرو ” را به حوزه اینترنت انتقال داده است.

کسب و کار سنتی یا اینترنتی

روش شروع کسب و کار اینترنتی

برای شروع هر کسب و کاری، چه اینترنتی و چه در دنیای واقعی شما بایستی یک چک لیست برای خود تهیه کنید. این چک لیست به شما کمک خواهد کرد تا خود را بهتر شناخته و شغل اینترنتی خود را متناسب با ویژگی های خود انتخاب کنید. مسلما فردی که فن بیان خوبی ندارد و یا حاضر شدن در جلوی دوربین شرایط دشواری را برای او ایجاد می کند، تبدیل شدن به یک بلاگر یا اینفلوئنسر برای او بسیار مشکل خواهد بود. در این بخش مواردی را که قبل از انتخاب یک کسب و کار اینترنتی باید بررسی کنید را برایتان بیان کرده و سپس 5 شغل اینترنتی پولساز و ساده را برایتان شرح خواهیم داد.

1- شناسایی توانایی های خود

در مرحله اول شما باید توانایی های خود را شناسایی کنید. ” هر که را بهر کاری ساخته اند “! یک کاغذ بردارید و یک لیست از شغل ها و کار های مورد علاقه خود را در آن لیست کرده و به ترتیب علاقه خود به آنها رتبه دهید. در مرحله دوم شما باید درصد و شانس موفقیت در هر شغل و کسب و کاری که نوشته اید را مورد ارزیابی قرار دهید! اگر احتمال موفقیت شما در یک شغل پایین است آن را حذف نکنید، نگه داشته و یک داده کلی از علایق و درصد موفقیت در هر کدام را مستند کنید.

2- شناسایی نیاز های جامعه

در این مرحله از شروع یک کسب و کار اینترنتی فرصت آن فرا رسیده است که با یک دیدگاه جدید به جامعه نگاه کنید. نیاز های خود را که یک استارت آپ و یا حتی یک کسب و کار کوچک می تواند آنها رفع کند را لیست کنید. فقط به نیاز های خود اکتفا نکنید! با همین کاغذ و قلمی که در دستانتان قرار دارد از آشنایان و اقوام خود نیز این سوال بپرسید. در ده سال اخیر در ایران ده ها شغل کوچک تبدیل به یک استارت آپ و غول اینترنتی شده اند. شما نیز می توانید یکی دیگر باشید.

روش شروع یک کسب و کار اینترنتی

3- انتخاب کسب و کار و آنالیز رقبا

بعد از اینکه علایق خود را انتخاب و نیاز های جامعه را شناسایی کردید، باید از بین کسب و کار های موجود یک کسب و کار را انتخاب کنید. به احتمال زیاد در حوزه ای که انتخاب کرده اید رقیب هایی خواهید داشت. این رقیب ها می توانند بسیار قوی تر از شما باشند و یا یک کسب و کار نوپا مانند شما! اگر نوپا هستند می توانید با یک استراتژی و مسیر راه درست آنها را شکست داده و پیروز شوید. اگر از شما قدرتمندتر هستند باز هم یک امتیاز مثبت محسوب می شود. چرا که شما می توانید از مسیری که آنها طی کرده اند و شکست هایشان الگوبرداری نمایید.

حال که به یک دانش کلی و عمومی راجب کسب و کار های اینترنتی رسیده ایم، فرصت آن فرا رسیده است که به معرفی چند مورد از آنها که می توانند بسیار پولساز باشند بپردازیم.

کسب و کار اینترنتی در منزل بدون نیاز به سرمایه اولیه

اگر هیچ سرمایه اولیه برای شروع یک کسب و کار اینترنتی ندارید به هیچ عنوان نگران نباشید. در این حوزه برخی مشاغلی موجود هستند که فقط با یک گوشی یا کامپیوتر می توان آنها را انجام داد. ما در این بخش 6 شغل را که می توانید بدون نیاز به سرمایه های بزرگ آنها را انجام دهید، معرفی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که میزان درآمدی که می توانید از این بخش های موجود کسب کنید کاملا به خود شما و مدت زمانی که برای آن اختصاص می دهید بستگی خواهد داشت. در بخش اول 3 کسب و کار اینترنتی که با هدف ارائه خدمات به بقیه و در بخش دوم نیز 2 کسب و کار اینترنتی به شکل فروشگاهی برایتان بیان خواهد شد.

1- طراحی سایت

طراحی سایت یکی از شغل های خدماتی است که می توانید به شکل اینترنتی و دورکاری از منزل انجام دهید. وقتی سخن از طراحی سایت می شود، تعداد زیادی از افراد فکر می کنند که برای این کار حتما باید دانش برنامه نویسی داشته باشند و کد های چند صد خطی بنویسند. اما اصلا به این شکل نیست! طراحی سایت امروزه بسیار راحت قابل انجام است. برای شروع کافیست تا آموزش های لازم رو مشاهده کنید سپس با عقد قرارداد با کارفرما و خرید یک هاست و دامنه کار را شروع کنید.

درآمد از طراحی سایت

درآمد شما به عنوان یک طراح سایت بستگی به این دارد که با یک شرکت قرارداد همکاری ببندید یا به شکل فریلنسری و پروژه خودتان کار کنید. هیچ درآمد پایه ای برای طراحی سایت موجود نیست و این قیمت بیشتر به خود شما و امکاناتی که کارفرما از شما می خواهد دارد. اما دور از انتظار نیز نیست که اگر در این حوزه به حد کافی مهارت کسب کنید و بتوانید ماهیانه 2 الی 3 وبسایت را راه اندازی کنید به یک درآمد مناسب برسید.

2- تولید محتوا

وقتی سخن از تولید محتوا می شود همه تعجب می کنند. ” تولید محتوا! اون چیه؟ ” همانطور که از اسمش پیداست تولید محتوا یعنی ایجاد یک اثر متنی، تصویری، صوتی در یک حوزه خاص که توسط شما انجام می شود. اگر بخواهیم راجب تولید محتوای متنی مثال بزنیم صد ها وبسایت آگهی زده اند که به یک شخص ماهر در این حوزه نیاز دارند و حقوق بسیار مناسبی نیز ارائه می دهند. 

تولید محتوا نیز همانند طراحی وبسایت نیاز به آموزش و یادگیری دارد. برای تولید محتوای متنی می توان استخدام شدن در یک وبسایت را مثال زد. محتوا خوراک یک وبسایت بوده و بدون آن، سایت از پا می افتد. برای تولید محتوای تصویری و ویدیویی می توان به فتوشاپ و افترافکت اشاره کرد. این دو مورد از محتوا هرگز تکراری نخواهند شد و همیشه برای شما یک فرصت شغلی مناسب محسوب می شود. همچنین محتوای صوتی را نیز می توان به عنوان پادکست در وبسایت، کانال، اینستاگرام مورد استفاده قرار داد. برای انواع تولید محتوا نیز همانند طراحی سایت درآمد ثابتی موجود نمی باشد و تماما به میزان فعالیت و قرارداد شما بستگی دارد. 

3- مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی می تواند یک گزینه مناسب دیگر برای یک کسب و کار اینترنتی باشد. در این شغل شما به عنوان یک ادمین مسئولیت چندین شبکه اجتماعی یک برند و کسب و کار دیگری را بر عهده میگیرید. پست های لازم برای منتشر شدن را کنترل می کنید، با کاربران تعامل برقرار می کنید و به عنوان یک ادمین مسئول هستید تا پیج، کانال و هر صفحه دیگری را مدیریت نمایید.

مدیریت شبکه های اجتماعی

حال که 3 کسب و کار اینترنتی بر پایه خدمات را بررسی کرده ایم نوبت به کسب و کار های اینترنتی بر پایه فروش رسیده است. در این نوع کسب و کارها شما در ازای دریافت مبلغی یک محصولی را چه به شکل فیزیکی و چه به شکل مجازی ( دانلودی ) به کاربر و خریدار ارائه می دهید.

1- همکاری در فروش

وبسایت ها و فروشگاه های زیادی موجود هستند که همکاری در فروش را قبول می کنند. در این فرآیند شما به یک فروشگاه حقیقی یا یک وبسایت فروشگاهی اینترنتی مراجعه می کنید و به مدیر آن فروشگاه پیشنهاد همکاری در فروش را خواهید داد. بدین صورت که برای مثال در ازای فروش هر محصول 10 درصد پورسانت دریافت کنید. در همین راستا شاید برایتان سوال باشد که چگونه این محصولات را به فروش برسانم؟ برای این فرآیند شما 2 مرحله در پیش خواهید داشت.

در مرحله اول شما باید استایل مناسبی برای معرفی پست ها و محصولات ایجاد کنید. ارزش دادن به محصول خود باعث می شود مشتری هم به آن ارزش دهد. پست های اسلایدی و ویدیو مارکتینگ می توانند گزینه های مناسبی برای مرحله اول باشند. در مرحله دوم نیز شما تصمیم خواهید گرفت محصولاتی که قصد همکاری در فروش آنها را دارید در چه فضایی از اینترنت به فروش برسانید. به ترتیب وبسایت، اینستاگرام و کانال را برای این عمل به شما پیشنهاد میکنیم. به این شکل شما دو مرحله اصلی در فروش را طی کردید و میزان فروش شما به فعالیت، نوع محصول و بازاریابی شما بستگی خواهد داشت.

2- ایجاد فروشگاه اختصاصی

آیا شما یک مهارت خاصی دارید که دوست دارید آن را به دیگران ارائه دهید؟ آیا یک محصولی دارید و یا توانایی ایجاد یک کسب و کار کوچک مانند ساخت و فروش دستبند دارید؟ بهتر است از همین حالا به فکر ایجاد یک فروشگاه اینترنتی اختصاصی برای این بیزینس باشید. شما می توانید با تبدیل شدن به یک برند در اینستاگرام، گوگل و یا حتی در دنیای واقعی این کسب و کار خود را رونق دهید.

مدیریت کسب و کار اینترنتی

حال که با روش ایجاد یک کسب و کار اینترنتی و با چند مورد از آنها آشنا شدید بی شک می توانید حوزه کاری خود را انتخاب نموده و شروع به کسب و درآمد کنید. توجه داشته باشید که میزان درآمد شما به عواملی مختلفی بستگی دارد. البته اگر قصد ایجاد یک فروشگاه اینترنتی دارید می توانید روش های افزایش فروش را مطالعه کنید که تاثیر بسزایی در درآمد شما خواهد گذاشت.

به این مطلب امتیاز بده post
ترتیبی که برای خواندن مقالات " آموزش اینستاگرام " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

2 در مورد “معرفی 5 کسب و کار اینترنتی پولساز در سال 1400”

  1. چقدر خوبه که الان تو اینترنت همه جیز رو میشه پیدا کرد. قبلا باید کلی میگشتیم تا کسی رو پیدا کنیم که بهمون چیزی یاد بده یا مثلا واسه لوله بازکنی برچسب ها رو زیر و رو میکردیم که آیا یه آدم مطمئن واس چاه بازکنی پیدا میشه یا نه ولی الان دیگه از شیر مرغ تا جون آدمیزاد تو اینترنت هست. از اطلاعات عمومی ساده گرفته تا انواع آموزش های فنی و… رو میشه از تو اینترنت پیدا کرد. سوال اینه که میشه به همه اطلاعاتی که توی نت پیدا میشه اعتماد کرد؟ بهرحال بعضی چیزا مثل سلامت، موضوعات مهمیه..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان