لینکدین مارکتینگ چیست؟ | راز های بازاریابی در لینکدین

لینکدین مارکتینگ

فهرست مطالب

اگر قرار بر این بود که شبکه ای اجتماعی برای تجمیع کلیه متخصص ها و کارها در بستر اینترنت تاسیس شده و امکان ارتباط اجتماعی را به آنها بدهد، قبلا توسط برنامه ای به نام لینکدین این ماموریت انجام شده است. شبکه ای بسیار قدرتمند و پرمخاطب با امکان ارتباط بیش از ششصد میلیون حرفه ای در دنیای کسب و کارها و علوم مختلف که برای معرفی، جستجو و البته تبلیغات بسیار مستعد و قابل مطالعه است. قابلیت های بالقوه این شبکه با چنین وسعت مخاطبان آنقدر بالاست که بسیاری از متخصصین بی درنگ به ساختن اکانت و پیوستن به آن اقدام کرده اند و در هر حوزه ای از علوم که به دنبال افراد بگردید، آنها را با ویژگی های مختلف خواهید یافت و با آنها قادر به برقراری ارتباط خواهید بود. از بزرگ ترین چالش های فعلی در لینکدین، عدم استفاده بهینه و موثر از ظرفیت های آن برای بازاریابی و ارتباط دهی کسب و کار به کسب و کار است. می توان از این پتانسیل بزرگ برای توسعه ی فعالیت های مرتبط استفاده کرد که البته برای این منظور باید از اصولی پیروی کرد و نسبت به رعایت برخی قوانین و قواعد پایبند بود. در ادامه شما را به شکل کامل با فرایند لینکدین مارکتینگ آشنا ساخته و به برخی  موارد و اصول های مورد نیاز در این حوزه اشاره خواهیم کرد.

لینکدین مارکتینگ

لینکدین مارکتینگ چیست؟

مفهوم لینکدین مارکتینگ یا بازاریابی در لینکدین به معنای ایجاد ارتباطات مداوم و قدرتمند با سایر اعضای این شبکه  اجتماعی، به منظور شکل گیری کانال های فروش و به ثمر رسیدن اهداف مربوط به بازاریابی است. استراتژی های بازاریابی و فروش اغلب در بستر ارتباطات نتیجه می دهند و چه فضایی بهتر از لینکدین. مزیت و برتری این شبکه نسبت به سایرین در زمینه فروش و بازاریابی، ظرفیت بی نظیر آن در ارتباطات مستقیم با متخصصین این حوزه است. امکانی که برای ارتباط مستقیم کسب و کارها و مدیران فراهم شده، یک فرصت بزرگ برای ایجاد ارزش و جذب مخاطبان علاقه مند به کسب و کار شماست. در سالهای اخیر، توسعه ی بزرگی توسط مدیران این شبکه اجتماعی برای خلق موقعیت های بازاریابی و ارائه ایده های جدید فراهم شده است. این نوآوری ها، تبلیغات و بازاریابی را به سمت و سوی جدیدی برده است که باید نسبت به چندین مورد در آن اشاره کنیم که به شما در تولید ایده ها، آگاهی نسبت به برند خودتان و همچنین توسعه مشارکت های استراتژیک در کسب و کار کمک بسیاری خواهند کرد: 

پروفایل مناسب

به روز نگه داشتن پروفایل، از موثر ترین روش ها برای بهبود نرخ ارتباط در لینکدین است. این تنها برای مخاطب علاقه مند به برند شما نیست بلکه تمامی جنبه های آن را دربر می گیرد. در واقع افراد براساس پروفایل دیگری با او ارتباط برقرار و تجارت می کنند. پروفایل خود را به صورت تکمیل پر کنید و به شکل مداوم به همراه توسعه قابلیت ها و رزومه خود آن را آپدیت کنید. نمونه کارها و دستاورد های خود را به صورت مشخص در آن بارگذاری و حتما در مورد شخصیت خود نیز صحبت کنید. اصالت شما به اندازه ی تجارت شما مهم و قابل توجه هستند.

یک صفحه  اجتماعی موثر

پیجی که در لینکدین ایجاد و مدیریت می کنید، باید در مسیر نگاه و علاقه مندی های مشتریان و کسب و کار های آنها باشد تا بتواند برند و کارمندان احتمالی شما را به خوبی به آنها معرفی کند. همچنین محتوایی که در این زمینه منتشر می کنید نیز به صورت کاملا الزامی باید جذاب و گیرا باشد.

تعریف دقیق و کامل از مخاطبان و اهداف

در هر صورت هدف از این اتصال به شبکه های اجتماعی، توسعه ی آگاهی از برند و تولید سرنخ هایی برای پیگیری توسط مردم است. تعریف مخاطبان به معنای تشخیص و تعیین جامعه هدف است که در گروی چارچوب داشتن کسب و کارمان می باشد. شما حتی می توانید از مدیرانی تحت عنوان “رسانه” برای راهبری اهداف در لینکدین بهره بگیرید. یک تعریف بهینه از مخاطبان منجر به ایجاد نسخه جدید از اهداف خواهد شد.

راه های موفقیت در لینکدین مارکتینگ

بهینه سازی پیج برای موتور های جستجو

شفافیت برای مشاهده  آن چیزی که مخاطب از شما می خواهد، بسیار حیاتی است. یک پیج بهینه شده در لینکدین، قابلیت های کسب و کار شما را به صورت واضح در معرض دید مشتریان قرار می دهد. برای دست یابی به این مرحله از توسعه، باید اقداماتی را انجام دهیم.از جمله اینکه، از کلمات و عبارات کلیدی بهره بگیرید. این عمل سبب خواهد شد که مشتریان با جستجو در موتور های مختلف جستجو قابلیت دسترسی به محصولات و خدمات شما را داشته باشند. این کلمات و عبارات را در قالب یک تب تحت عنوان خلاصه ای از مهارت ها به صورت شفاف و غیرقابل تفسیر ذکر کنید تا مردم بدانند به صورت دقیق در حال انجام چه کاری هستید؟

استفاده از لینک ها نیز از جمله روش های بسیار موثر در ارتقای کارکرد پیج شماست. برای این کار نیز می توانید آدرس وب سایت اختصاصی خود را در لینکدین قرار دهید و همچنین نسبت به بروزرسانی مداوم آن اقدام نمایید. بروزرسانی پیج از طریق محتوایی است که مرتبط بوده و حتما گیرایی لازم برای جذب مخاطب را داشته باشد. این کار را به صورت مستمر و طبق الگو های موجود برای بهینه سازی انجام دهید.

ارتقای فالوورها

تمامی بروزرسانی های شما طبق عادت شبکه های اجتماعی، در بخش تایم لاین آنها دیده می شود و سبب هجوم آنها برای پیگیری و فالوو احتمالی خواهد بود. این موضوع از طریق چندین اقدام موثر می تواند بازدهی بالاتری را ارائه دهد. به طور مثال اینکه از دکمه  “Follow” برای لینکدین در وب سایت خود استفاده کنید. این قابلیت را می توانید از طریق پلاگین های مربوطه در وب سایت خود فراهم کنید. از تمامی افرادی که به صفحه ی شما مراجعه کرده اند تقاضا کنید که با فالوکردن شما، با آنها در ارتباط باشید و تجارت خود را به اشتراک بگذارید. همچنین پیج خود را در سایر صفحات اجتماعی و وسایل ارتباط جمعی به عنوان بهترین کانال ارتباطی خود معرفی کنید.

انتشار محتوای هدفمند و تاثیر آن در لینکدین مارکتینگ

یکی از مواردی که در لینکدین مارکتینگ بسیار موثر است، محتوای هدفمند می باشد. محتوای منتخب، آن محتوایی است که مخاطب برای مطالعه  آن راغب بوده و نسبت به آن واکنش نشان می دهد. در مورد محتوای فروش مستقیم بسیار دقیق باشید. طبق تمامی متد های شبکه های اجتماعی معتبر، استفاده از چنین محتوایی عملا کار را برای بازاریابی و فروش سخت می کند و کارکرد مناسبی را به همراه ندارد. آنچه که مخاطبان را در این سطح علمی و حرفه ای به خود جذب می کند، ایده های نوین در قالب آن کسب و کار است. ایده هایی که ناشی از تفکر سازنده و پویای مدیران باشد. همچنین از به اشتراک گذاری ایده ها و محتوای قابل توجه از پیج های دیگر نیز دریغ نکنید و آن دسته ای را که در سمت و سوی فکر و قابلیت های شماست، توسعه دهید تا آنها نیز همین کار را برای شما انجام دهند. این کار، عادت خوبی محسوب می شود.

بازاریابی در لینکدین

تاثیر رسانه های تصویری در لینکدین مارکتینگ

دیگر در دنیای شبکه های اجتماعی امروز، کیست که نداند استفاده از عکس و ویدیو بسیار موثرتر و جذاب تر از متن و کلمات است. بنابرین به سمت استفاده از رسانه های تصویری بروید. تصاویر تلفیقی از چندین عکس بسیار جداب هستند. همچنین می توانید ویدیو های کوتاه یک یا دو دقیقه ای را از خود یا کسب و کارتان به همراه زیرنویس تهیه کنید و در پیج خود قرار دهید. باتوجه به امکان جدید ارائه ویدیو های پخش زنده، می توان از این امکان نیز بهره گرفت. در مورد متن ها و کلمات، به سراغ پی دی اف ها و پاورپوینت ها بروید و یک قالب منحصر بفردی از آن را برای کسب و کار خود تعیین کنید. این قالب می تواند معرف خوبی برای سازمان تحت رهبری شما باشد. از روزها و لحظات به یادماندنی همراه تیم و گروه خود، مواردی را برای به اشتراک گذاری انتخاب کنید و آن را برای دوستانتان هایلایت نمایید.

راه اندازی کمپین های تبلیغاتی

کمپین های تبلیغاتی به صورت سلف سرویس راه اندازی کنید و از محتوای اسپانسری و پیام های تبلیغاتی مختلف در آن بهره بگیرید. لینکدین برای این موضوع، پلتفرمی را طراحی کرده است که می توانید از آن برای تمامی این فرآیندها کمک بگیرید. این کمپین ها برای شما این امکان را فراهم می کنند که برای خود بودجه ای را تعیین کنید و باتوجه به آن اهداف خود را مشخص کنید و نتایج را بسنجید. جداول زمانی برای تحقق اهداف را داشته باشید و بتوانید از تطبیق آن با عملکرد خود، نسبت به توسعه اقدامات خود، گام بردارید.

تحلیل رفتار مخاطب

تجزیه و تحلیل عملکرد مخاطب در مقابل محتوای ما، بهترین راه برای شناسایی علاقه مندی ها و هم سو شدن با آنهاست. رفتارها و واکنش های مخاطبانتان را دنبال کنید و آن را بی سرانجام رها نکنید. این موضوع کارایی پیج شما را افزایش می دهد. ابزارهایی برای این منظور تعبیه شده است که می توانید از طریق لینک های مشخص به آنها دسترسی داشته باشید.

راز های موفقیت در لینکدین مارکتینگ

توسعه اقدامات بازاریابی در لینکدین مارکتینگ

رویکرد کسب و کارها به راه اندازی پیج های فعال در بستر لینکدین در چندین سال اخیر رشد بی سابقه ای داشته است. این رویکرد حاصل ایده های موثر از سوی مدیران آن است که سبب بدل شدن این پلتفرم به یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین شبکه های ارتباطی B2B است. تغییراتی در این مسیر به وجود آمده است که امکان معرفی کسب و کارها را راحت تر و موثرتر کرده است. از جمله این تغییرات می توان به امکان بارگذاری و استفاده از محتوای بصری به صورت پیشرفته اشاره کرد که شکل مشابهی از شبکه های اجتماعی دیگر است. از دیگر تحولات صورت گرفته در این زمینه، امکان دسترسی به ابزار های تحلیل برای نظرخواهی در بین دنیال کنندگان است که به راحتی می توانید نتیجه عملکرد های خود را مورد سنجش قرار دهید. تمامی این تغییرات الگوریتمی، دروازه های جدیدی را به روی مخاطبان خود باز کرده اند تا از این طریق نسبت به معرفی بهتر کسب و کار خود اقدام نمایند.

فرایند آنالیز و تحلیل اقدامات

در تمامی جنبه های بازاریابی و فروش چه در دنیای واقعی و چه در شبکه های اجتماعی مانند لینکدین، اصل بر بررسی نتایج و مقایسه آماری است، تا زمانیکه میزان موفقیت استراتژی ها در هر کانال کاری به طور کامل مشخص شود. این تجزیه و تحلیل ها از طریق برخی ابزار های موجود انجام می شود و کیفیت کارتان را در زمینه شناخت از برند و همچنین میزان اقبال افراد به محتوای پیج بسنجید. در مورد ابزار های مورد استفاده باید از مجموعه ای از ابزارهای درونی لینکدین و همچنین سایر ابزار های موجود در بازار اپلیکیشن ها استفاده کنید.

در بررسی شناخت از برند، میزان مخاطبان و تعداد کانال های ارتباطی آنها از طریق مواردی همچون لایک و نظردهی، می تواند مبنای اقبال مردم به شما بوده باشد. این موضوع از طریق ابزارهای تحلیلی ترافیک تجمعی ورود پیج نیز قابل درک است. امکان دارد افراد در مورد پیج شما احساس خوبی داشته باشند اما در مورد محتوای زمانی، به نتیجه خاصی نرسند. نهایتا باید به این نکته توجه داشته باشید که هدف از تمام این نکات و به کار گیری این ابزار های مختلف، دسترسی به فروش است. آمار فروش و یا فعالیت های تهیه به فروش را از طریق کمپین ها مورد بررسی قرار دهید و نرخ تبدیل کاربر به مشتری را محک بزنید. بازاریابی از طریق این کمپین ها در لینکدین، به صورت پولی انجام می شود و طبق بررسی های انجام شده نرخ بالاتری نسبت به سایر پلتفرم ها دارد اما در ازای این هزینه بازدهی بسیار موثری را برای تجارت های کسب و کار به کسب و کار دارد. کمترین میزان هزینه ای که در راستای کمپین ها می توان خرج کرد، ده دلار به ازای هر کدام از آنهاست که البته مدل کلیکی و بازدید آن نیز وجود دارد.

لوگو

در هر صورت استفاده از فضای لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی حرفه ای برای تجمیع متخصصان و کسب و کارها، بهترین فرصت برای معرفی و ارتباط با سایر فعالین آن حوزه است که نتیجه ی آن بازاریابی های موثر برای فروش و ارتقای سود خواهد بود. به هیچ عنوان از لینکدین مارکتینگ غافل نشوید و آن را همانند یک سکوی پرتاب برای کسب و کار خود در نظر بگیرید. برای این محیط برنامه ریزی کنید و از مزایای آن بهره بگیرید. 

5/5 - (1 امتیاز)
ترتیبی که برای خواندن مقالات " آموزش اینستاگرام " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان