وبلاگ

ترفند های اینشات | قابلیت های جذاب برنامه اینشات که احتمالا آنها را نمیشناسید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

چگونه با کمترین تجهیزات تولید محتوا کنیم ؟

فهرست مطالب

اپلیکیشن اینشات جزو محبوب ترین نرم افزار های موجود برای ادیت عکس و ویدیو است؛ به شکلی که اگر بخواهیم 10 برنامه تولید محتوا در گوشی را رتبه بندی کنیم، برنامه اینشات جزو سه برنامه اول در این حوزه قرار خواهد گرفت. هر برنامه ای ترفند ها و قابلیت های خاص خود را دارد که افراد زیادی از وجود چنین قابلیت هایی بی خبر هستند. برنامه اینشات نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ترفند های خاص خود را دارد که به احتمال زیاد شما با آنها آشنا نیستید؛ در این مقاله قصد داریم تا به شکل کامل به سری ترفند های اینشات بپردازیم و قابلیت های جالب این برنامه را برای شما بیان کنیم.

ترفند های اینشات

ترفند های برنامه اینشات

همانطور که بیان کردیم هر برنامه ای ترفند های مختص به خود را دارد؛ برنامه اینشات نیز ترفند ها و قابلیت های بسیار فراوانی دارد که از جمله این ترفند ها می توان به تغییر بک گراند ویدیو در اینشات و یا ساخت تایم لاین برای ویدیو اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم که ترفند های اینشات و از جمله موارد مذکور را به شکل کامل برای شما بیان کنیم. این ترفند ها می توانند کمک بسیاری زیادی برای شما باشند. چرا که ممکن است برای انجام یک ادیت و ویرایش عکس، فکر کنید که تنها راه ممکن استخدام یک ادیتور است، اما با روش هایی که ما برایتان ذکر خواهیم کرد به راحتی می توانید خودتان نیز محتوای خود را مدیریت کنید.

آموزش تغییر بک گراند ویدیو در اینشات

تغییر بک گراند ویدیو از چالش های جدی می باشد که ممکن است هر ادیتور تازه کار را آزار دهد. فرض کنید شما به عنوان تولید کننده محتوا تصویری و ویدیویی در یک شرکت استخدام شده اید؛ کارفرمای شما در همان روز اول یک ویدیو مقابل شما قرار می دهد و از شما می خواهد که بک گراند این ویدیو را تغییر دهید. یکی از راه هایی که به ذهنتان می رسد استفاده از نرم افزار های مختلف برای سیستم های کامپیوتری هست که این نرم افزار ها اغلب اوقات نیاز به آموزش پیشرفته و جامع دارند. اما درست در همان موقع شما متوجه می شوید که می توانید به راحتی با استفاده از اپلیکیشن اینشات اینکار را انجام دهید؛ به سرعت گوشی خود را برداشته، برنامه اینشات را دانلود کرده و با استفاده از آموزش وبسایت ما درخواست کارفرمای خویس را در کوتاه ترین زمان ممکن به اتمام می رسانید.

تاثیر پرده سبز در تغییر بک گراند ویدیو یا عکس

یکی از نکاتی که در تغییر بک گراند تصویر حائز اهمیت فراوانی است، وجود پرده سبز می باشد. پرده سبز حاوی پیکسل هایی است که در بدن ما وجود ندارند؛ به همین دلیل بهتر است در هنگام ضبط ویدیویی که قصد تغییر پس زمینه آن را دارید، در پشت زمینه ویدیو، از پرده سبز استفاده نمایید. پس حتما به یاد داشته باشید که لباسی که به تن دارید نیز نباید حاوی رنگ سبز باشد، چون منجر به حذف شدن آن قسمت از بدن شما خواهد شد.

آموزش حذف بک گراند ویدیو

حال که با تاثیر پرده سبز آشنا شدیم، وقت آن فرا رسیده تا کار با اپلیکیشن را شروع نماییم. برای حذف بک گراند ویدیو 4 گام پایه و اساسی لازم است که انجام دهید:

1- وارد برنامه اینشات شوید و از قسمت video وارد بخش photos شوید.

2-  در این قسمت تصویری که قصد دارید آن را به بک گراند ویدیو خود اضافه نمایید را انتخاب نمایید. در این بخش می توانید تنظیمات دلخواه خود را بر روی تصویر خود اعمال نمایید. برای مثال قصد دارید که زوم نمایید یا افکت خاصی را برای آن اعمال نمایید.

3- بعد از اعمال تغییرات بر روی گزینه pip کلیک نمایید و ویدیو مد نظر خود را که حاوی پرده سبز است انتخاب نموده و بر روی تصویر خود اضافه نمایید. در این قسمت می توانید سایز ویدیو خود را نیز مدیریت کرده و در جایگاه مناسب و مد نظر خود قرار دهید.

ادیت ویدیو در اینشات

4- بعد از افزودن ویدیو خود، در بین لیست ابزار های موجود در قسمت pip بر روی گزینه chroma کلیک نمایید و در صفحه باز شده، طیف رنگی خود را که قصد حذف کردن آن را دارید، انتخاب نمایید ( در این بخش باید بر روی پرده سبز تمرکز داشته باشید ). بعد از انتخاب رنگ مورد نظر مشاهده خواهید کرد که پرده سبز حذف می شود؛ البته دو ابزار برای تعیین سایه و وضوح تصویر وجود دارد که می توانید به راحتی با آن کار کنید.

 

تایم لاین

بدین ترتیب شما با 4 گام بسیار ساده توانستید که بک گراند ویدیو خود را تغییر دهید. حال که شما با اولین ترفند اینشات آشنا شدید، می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن بک گراند ویدیو های خود را به راحتی حذف کرده و یا تغییر دهید. 

دانلود کتاب 7 تکنیک بازاریابی با اینستاگرام

چگونه برای ویدیو ها در اینشات تایم لاین بسازیم؟

مسلما بارها ویدیو هایی را در اینستاگرام مشاهده کرده اید که با گذشت زمان و پخش شدن آنها، یک خط یا تایم لاینی در قسمت بالایی و یا پایین ویدیو به جلو می رود؛ اسم این خط تایم لاین است. برای ساخت چنین خط های زمانی بر روی ویدیو ها شما به اپلیکیشن اینشات نیاز خواهید داشت. در این قسمت ما قصد داریم که شما را به شکل کامل با آموزش ساخت تایم لاین برای ویدیو آشنا سازیم.

برای اضافه کردن تایم لاین برای ویدیو، شما نیاز به لاین های آماده با رنگ انتخابی خود دارید، که در شبکات اجتماعی و گوگل می توان آنها را پیدا کرد. بعد از آنکه تایم لاین مورد علاقه خود را پیدا کرده و آن را دانلود کردید، لازم است که در اینشات، در قسمت ویدیو ها آن را باز نمایید. در این قسمت می توانید تایم لاین دانلود شده را شخصی سازی نمایید؛ آیا قصد دارید رنگ خط آن را تغییر دهید؟ آیا قصد دارید زمان آن را تغییر دهید؟ در این قسمت شما قادر خواهید بود که تمامی تغییرات مد نظر خود را اعمال نمایید.

ساخت تایم لاین برای ویدیو

اگر تایم لاین شما 30 ثانیه ای است و ویدیوتان یک دقیقه ای، هیچ اشکالی ندارد! چرا که از قسمت speed می توانید سرعت پر شدن تایم لاین خودتون رو کنترل کنید و حتی تنظیم نمایید که بجای 30 ثانیه در 10 دقیقه پر شود؛ بعد از آنکه تمامی ویرایشات مربوط به تایم لاین خود را اعمال کردید، آن را ذخیره نمایید حال کافیست در 2 قدم کوتاه دیگر این تایم لاین را به ویدیو خود بیافزاییم:

1- ویدیو اصلی خود را که قصد دارید تایم لاین ادیت شده خود را به آن اضافه نمایید را باز کرده و از قسمت pip، تایم لاین خود را انتخاب نمایید. 

نجوه افزودن تایم لاین برای ویدیو در اینشات

2- بعد از انتخاب تایم لاین خود و افزودن آن بر روی ویدیو فعلی، از قسمت chroma که در بخش قبل در مورد آن صحبت کردیم، طیف رنگی سبز موجود در بک گراند تایم لاین خود را حذف نمایید و آن را در جایگاه مد نظر خود قرار دهید. بدین ترتیب شما یک تایم لاینی را ایجاد کردید که با گذر زمان و پخش ویدیو شما، پر می شود. 

چگونه ویدیو را برعکس کنیم؟

احتمالا شما هم بارها ویدیو هایی را دیده اید که کاملا با واقعیت و قانون جاذبه و زمین مغایرت دارند؛ مانند اینکه یک نفر از داخل آب به شکل برعکس خارج شده و روی سکوی دایو بپرد! یا اینکه با اشاره دست، بطری آب روی میز، به سوی دستان فرد حرکت کرده و فرد آن را بگیرد. همه این موارد حقه های سینمایی هستند که این روزها نه تنها در فیلم های علمی تخیلی، بلکه در انواع ویدیو ها در اینستاگرام نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

 

برای شروع کار با یک مثال، همراه با ما به شکل قدم به قدم جلو میرویم؛ توجه داشته باشید که این روش صرفا یک مثال است که شما با نحوه کار ما آشنا شوید، پس روش ها و ترفند های مختلف بسیاری موجود هستند که شما می توانید بعد از یاد گرفتن این ترفند، بر روی آنها اجرا نمایید.

1- گوشی را بر روی مونوپد یا یک تکیه گاه قرار دهید که به شکل مستقیم از شما ویدیو ضبط نماید؛ بعد از قرار دادن بر روی جایگاه مناسب، بر روی دکمه ضبط کلیک کنید و در مقابل دوربین قرار بگیرید.

2- حال که در جایگاه مناسب قرار گرفته اید، یک بطری آب را در دست گرفته، مقداری از آن را بنوشید و به سمت جلو یا جهت های دیگر آنرا پرت نمایید و سپس ویدیو خود را ذخیره نمایید.

3- در این مرحله برنامه اینشات را باز کرده و از قسمت ویدیو ها، ویدیو مد نظر خود را پیدا کرده و آن را داخل برنامه اپلود کنید تا تغییرات لازم را بر روی آن اعمال نماییم.

برعکس کردن ویدیو

 

4- در این قسمت می توانید انتها و ابتدای ویدیو خود را در صورت نیاز کات و برش دهید و تمامی تغییرات مد نظر خود را بر روی آن اعمال نمایید.

5- بعد از آنکه تغییرات مد نظر خود را بر روی ویدیو اعمال کردید زمان آن فرا رسیده که جادوی خود را که برعکس کردن ویدیو است، انجام دهیم؛ بدین منظور بر روی گزینه reverse که در بین ابزار های این برنامه موجود است، کلیک نمایید تا ویدیو شما از انتها شروع به پخش شود. بعد از آنکه ویدیو شما به فرم و شکل درخواستی شما در آمد، می توانید آن را سیو و ذخیره نمایید.

اپلیکیشن اینشات در چنین شرایطی بخاطر سریع و پرکاربرد بودن می تواند بهترین گزینه برای تولید محتوا در گوشی باشد و کار های شما را با بالاترین سرعت ممکن انجام دهد.

چگونه رنگ لباس خود را در ویدیو تغییر دهیم؟

احتمالا برای شما هم روش تغییر رنگ لباس در ویدیو یکی از چالش های جدی می باشد؛ همه ما لباس هایی با رنگ های مختلف داریم، اما چه کسی است که دوست نداشته باشد که در ویدیو های مختلف، رنگ لباس خود را به رنگ های مختلف تبدیل نماید. فرض کنید شما یک تیشرت آبی رنگ دارید که قصد دارید در 4 ویدیو مختلف آن را بر تن کرده و در هر 4 ویدیو یک رنگ متفاوت داشته باشد تا تکراری بنظر نرسد. اینجاست که اپلیکیشن اینشات برای بار دیگر به کمک ما می آید. برای تغییر رنگ لباس خود، ویدیویی که قصد ایجاد تغییر در آن را دارید، بعد از ورود به اینشات انتخاب کنید و وارد قسمت ادیت شوید و در ادامه مراحل گفته شده را دنبال کنید.

1- در مرحله اول از قسمت ابزارها وارد بخش filter شوید.

2- در مرحله دوم لازم است که بار دیگر بر روی گزینه filter کلیک کرده و به بخش adjust که در تصویر زیر قابل مشاهده است، مراجعه نمایید.

روش تغییر رنگ لباس در ویدیو

3- در مرحله سوم، از بخش adjust به بخش HSL مراجعه کنید ( توجه داشته باشید که این قسمت از نرم افزار برای کاربران عادی قفل می باشد و برای کار با این بخش نیاز است که از نسخه های کرک شده استفاده نمایید ).

4- حال در این بخش شما با مجموعه ای از اهرم ها رو به رو می شوید که هر کدام یک رنگ خاصی را شامل می شوند. این رنگ ها در تصویر شما موجود می باشند و هر کدام رنگ یک بخشی از ویدیو شما است؛ پس برای تغییر رنگ لباس خود، نزدیک ترین رنگی که در بین اهرم ها با رنگ لباس شما وجود دارد را انتخاب نمایید.

5- بعد از انتخاب و پیدا کردن اهرم مد نظر خود، کافیست تا آن را بالا و پایین نمایید تا متوجه تغییر رنگ لباس تان شوید.

بدین ترتیب شما توانستید که در مدت زمان بسیار کوتاهی، رنگ لباس خود را تغییر دهید. این ترفند بسیار کاربردی است و علاوه بر تغییر رنگ تیشرت می تواند در حوزه های مختلف دیگر نیز کاربرد داشته باشد.

چگونه در اینشات لوگو موشن بسازیم؟

امروزه ساخت لوگوموشن برای پیج های اینستاگرامی یکی از چالش های اساسی و بزرگ است؛ به شکلی که برای ساخت یک لوگو موشن زیبا مجبورند نرم افزار های سنگین کامپیوتری را نصب و اجرا کنند و یا اینکه برای تکمیل این فرایند، مجبورند به افراد متخصص در این حوزه مبلغ های بزرگی را پرداخت نمایند. شما می توانید با برنامه اینشات به راحتی لوگو موشن های متنوع متفاوتی رو ایجاد کنید؛ برای شروع این فرایند وارد برنامه اینستاگرام شده و مراحل ذکر شده را به ترتیب طی نمایید.

1- وارد بخش استوری اینستاگرام شده و یک عکسی را به دلخواه انتخاب نمایید ( فرقی ندارد که تصویر انتخاب شما چه تصویری باشد ).

2-  وارد بخش قلم ها شوید و رنگ سبز را انتخاب نمایید و انگشت خود را بر روی صفحه نگه دارید تا صفحه شما به شکل کامل سبز شود.

3- حال از بخش ابزار های استوری یک تصویر جدید بر روی عکس انتخابی خود که سبز اش کرده اید بیافزایید ( توجه داشته باشید که در این قسمت باید تصویری را انتخاب نمایید که قصد دارید آن را در لوگو موشن خود به کار ببرید ).

4- حال بعد از افزودن تصویر خود بر روی رنگ سبز، بر روی آن کلیک کنید تا به شکل دلخواه تان تبدیل شود. سپس آن را ذخیره نمایید.

ساخت لوگو موشن در اینشات

5- در مرحله پنجم کار ما با اینستاگرام، به انتها می رسد؛ حال نیاز است که وارد اپلیکیشن اینشات شوید. بغد از وارد شدن به اپلیکیشن اینشات، از قسمت ویدیو ها ویدیو مد نظر خود را انتخاب کنید و قسمتی از آن را که قصد دارید لوگو موشن خود را بر روی آن قرار دهید، split نمایید. ( اسپلیت کردن به این معناست که اشاره گر اینشات که تایم ویدیو را نشان می دهد را در ابتدا و انتهای زمان مورد نظر خود، از سایر قسمت های ویدیو جدا کنید و منظور از جدا کردن، یعنی تبدیل از حالت پیوسته به تکه تکه است ).

6- بعد از آنکه مدت زمان مورد نظر خود را در ویدیو اسپلیت کردید، از بخش PIP تصویر خود را که در اینستاگرام ساخته و ذخیره کرده بودید را، انتخاب کرده و بر روی ویدیو و دقیقا در همان بازه زمانی که spit کرده اید، اضافه نمایید.

7- حال از قسمت chroma قسمت سبز رنگ ویدیو خود را دقیقا مانند حذف پرده سبز که بالاتر راجب آن صحبت کردیم، پاک نمایید و تصویر اصلی خود را که حاشیه مد نظرتان را برای آن اعمال کرده اید بر روی ویدیو خود قرار دهید. همچنین برای زیبایی هر چه تمام تر می توانید که پس زمینه لوگو موشن خود را از قسمت effect بلوری یا به اصطلاح تار نمایید.

8- حال بر روی عکس خود کلیک نمایید و استایل ورود آن به صفحه را تنظیم نمایید. آیا قصد دارید که لوگو موشن شما از بالای صفحه وارد شود؟ در این قسمت می توانید ان را کنترل نمایید. همچنین می توانید که با کلیک بر روی music آهنگ و یا صدای مد نظر خود را برای لوگو موشن خود اضافه نمایید.

حال لوگو موشن شما آماده شده و می توانید از آن بر روی ویدیو خود استفاده نمایید.

البته اگر تمامی مراحل ذکر شده برای شما دشوار است، می توانید که برای مدیریت پیج اینستاگرام خود از خدمات تیم ما بهره برده و محتوای خود را به تیم کار بلد ما بسپارید.

ترتیبی که برای خواندن مقالات " اپ های کاربردی " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

دیدگاهتان را بنویسید

دوره 8 روزه “اینستاگرام پولساز”

کاملا رایگان

قیمت 149 هزار تومان

در حال حاضر رایگان

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت