آموزش ساخت استوری برای اینستاگرام با برنامه unfold – story maker

آموزش ساخت استوری اینستاگرام با برنامه unfold

فهرست مطالب

این روز ها جذب فالور هدفمند و افزایش تعداد فالور های هر پیجی تبدیل به یک دغدغه اساسی برای افراد مختلف شده است. یکی از راه های افزایش فالور بالا بردن کیفیت پست ها و استوری های پیج اینستاگرامی است؛ بدین شکل که هر چقدر که شما به فالور های خود اهمیت داده و پست ها و استوری های با کیفیت تر و زیبا تری برای آنها ارائه دهید، علاقه و وفاداری آنها نسبت به پیج شما به مراتب بیشتر و بیشتر می شود. یکی از برنامه های کاربردی که امکانات فوق العاده ای را برای ساخت و نشر استوری در اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهد، برنامه unfold – story maker می باشد که در این مقاله آموزش ساخت استوری برای اینستاگرام را برای شما بیان خواهیم کرد.

آموزش ساخت استوری اینستاگرام با برنامه unfold

آموزش ساخت استوری با unfold – story maker

یکی از برنامه ها و اپ های کاربردی که در حوزه ساخت استوری های اینستاگرامی می تواند به شما کمک کند برنامه unfold می باشد. برنامه های بسیاری برای این کار موجود می باشند اما بدلیل امکانات و ویژگی های منحصر به فرد موجود در این آپ، این برنامه را از سایر برنامه های موجود متفاوت تر کرده است. برای شروع نیاز است که این برنامه را ابتدا از مارکت مناسب با سیستم عامل موبایل خود دانلود نمایید. در پاراگراف پایین تر ما دو لینک دانلود اپ مذکور برای اندروید و ios را برای شما قرار داده ایم، که بعد از کلیک بر روی لینک مورد نظر، به صفحه مربوطه انتقال پیدا خواهید کرد.

دانلود unfold برای اندروید

دانلود unfold برای ios 

بعد از دانلود کردن و اضافه شدن این برنامه به صفحه موبایل شما، بر روی آن کلیک کرده و وارد شوید. در صفحه باز شده در بالا بخش جستجو و اسلایدها دو قسمت discover و my project وجود دارند، که در صورتیکه شما از قبل استوری یا پروژه ای ساخته باشید در قسمت my projects به نمایش در می آید و در غیر این صورت شما می توانید از بخش discover طرح های مد نظر خود برای ساخت استوری را انتخاب کرده و وارد نمایید. همچنین اگر قصد دارید که یک طرح را از گالری یا با ایده خود بسازید، بر روی آیکون مثبت ( + ) موجود در صفحه کلیک نمایید.

برنامه unfold

در صفحه باز شده یک تایتل یا اگر ساده تر بیان کنیم یک عنوان برای استوری شما درخواست می شود، بعد از وارد کردن عنوان استوری خود بر روی گزینه Create story کلیک نمایید و سپس به برنامه اجازه دسترسی به گالری و تصاویر خود را دهید. در صفحه باز شده به شما لیستی از طرح ها و قالب های مختلف را ارائه می دهد که می توانید بنابر نیاز و ایده خود، از بین آنها یک قالب را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب طرح اولیه و قالب استوری خود به صفحه ای متناسب با همان قالب هدایت می شوید، که به نوعی ساخت استوری اینستاگرام شروع می شود. برای مثال من روی قالبی با ظرفیت دو تصویر کلیک کرده ام و بعد از هدایت به صفحه مذکور تصاویر خود را انتخاب می نمایم.

فیلترها در برنامه unfold

در کنار هر یک از تصاویر انتخاب شده یک آیکون ضربدر و آیکون ستاره موجود است که با کلیک بر روی ضربدر می توانید تصویر انتخابی خود را حذف نمایید و همچنین با کلیک بر روی آیکون ستاره قابلیت هایی نظیر اپ اینشات ( برای آموزش اینشات کلیک نمایید ) برای شما پدیدار می شود. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید گزینه هایی نظیر filters – effects – adjust برایتان به نمایش در می آید که در دو بخش فیلترها و افکت های تصویر می توانید گزینه های دلخواه خود را انتخاب نمایید؛ اما در بخش adjust گزینه های بیشتری برای ادیت تصویر در اختیار شما قرار داده شده است که به ترتیب کاربرد همه آنها را برای شما بیان خواهیم کرد.

1- brightness و contrast

گزینه اول که با آن رو به رو می شوید گزینه brghtness است که به صورت اتوماتیک بر روی 0 درجه تنظیم شده است، شفافیت و نور صفحه شما را تنظیم می کند؛ با افزایش مقدار آن به سمت اعداد مثبت نور صفحه شما بیشتر و بیشتر می شود و با کاهش آن از نور تصویر شما کاسته می شود. بخش contrast نیز درجه حرارت رنگ را برای شما تعیین می کند؛ اینکه دوست دارید تصاویر شما حس گرما یا سرما را به مخاطب القا نمایید.

2- shadows و highlits

بخش سوم که با اسم شادو یا همان shadow آن را مشاهده میکنیم به معنای سایه می باشد و شما از این بخش می توانید با بالا و پایین بردن مقدار آن در بازه عددی بین -10 و +10 سایه های تصاویر خود را کنترل نمایید. بخش highlits نیز که به معنای برجسته سازی است به شما در برجسته سازی نورها و بخش های مختلف تصویر کمک می کند.

3- saturation و warmth و tint

در سه بخش انتهایی از این قسمت ما ابزار های مختلفی را مشاهده می کنیم. ابزار دیگری که در این بخش موجود است با نام saturation اشباع شدن است که در حقیقت به شما کمک می کند که رنگ های موجود در تصاویر خود را کنترل نمایید و به عبارتی دیگر می توانید تصاویر خود را از این قسمت رنگی یا سیاه و سفید کنید. بخش های که با نام های warmth و tint  آنها را مشاهده میکنیم به شکل متمرکز تری سرما و گرمای تصویر را کنترل می کنند.

در انتها نیز می توانید بعد از اتمام تغییرات خود را روی دو نقطه کنار هم کلیک نمایید  و مدیا خود را با توجه به افکت ها و هر فعالیت دیگری که انجام داده اید کپی یا اکسپرت ( برون ریزی ) نمایید. 

 

افزودن متن فونت دار به استوری

بعد از اینکه ویژگی های تصویر خود را انتخاب کردید می توانید با کلیک بر روی آیکون مداد در سمت راست و پایین صفحه وارد بخش جدید شوید؛ در این بخش شما آیکون های مربوط به تکست باکس، استیکر ها، بک گراند و داپلیکیت ( کپی و پیست ) را می توانید مشاهده کنید که به ترتیب شما را با هر کدام از آنها اشنا خواهیم ساخت.

روش ساخت استوری های زیبا اینستاگرامی

اولین قسمت در بین ابزار های موجود بخش text box است؛ با کلیک بر روی این ابزار یک تکه متن در تصویر شما ظاهر می شود که با کلیک ( دابل کلیک ) بر روی آن می توانید آن را ویرایش کرده و فونت و استایل مد نظر خود را در آن وارد نمایید. برای شروع در تکست باکس خود متن خود را بنویسید سپس بعد از اتمام بر روی آیکون T کلیک نمایید و فونت دلخواه خود را انتخاب نمایید. البته توجه داشته باشید که اگر در فایل های موبایل خود فونت خاصی را داشته باشید می توانید آن را به متن خود بیافزایید. همچنین قسمت بعدی که با آیکون B آن را مشاهده می کنید، برای bold – italic – caps کردن متن شما کاربرد داشته و از قسمت انتهایی قادر خواهید بود که متن خود را justify و یا راست چین و چپ چین کنید.

کنتزل اندازه سایز متن در استوری اینستاگرام

بخش بعدی که آیکون a را دارد برای تنظیم سایز نوشته ها، فاصله هر کلمه از کلمه چپی و راستی خود و مورد آخر برای فاصله هر خط از خط پایینی خود کاربرد دارد. دو گزینه آخر نیز به ترتیب برای رنگ متن و پس زمینه آن کاربرد دارند؛ بدین شکل که بعد از وارد شدن به هر بخش می توانید به راحتی بر روی رنگ مورد نظر خود کلیک کرده و آن را با توجه به کاربرد خود بر روی متن مد نظرتان اعمال نمایید. البته در هر کدام از این بخش ها گزینه های picker – eyedrop موجود هستند که می توانید رنگ های خود را به شکل دقیق تر و زیبا تر انتخاب کنید.

جعبه ابزار اینستاگرام

اضافه کردن استیکر به استوری

قسمت بعدی که با کلیک بر روی مداد می توانید آن را مشاهده نمایید، بخش sticker است. در این قسمت 4 بخش graphic – stamps – ABC – GIFs موجود می باشند که بخش گرافیک همانطور که از اسمش پیداست، استیکر های گرافیکی و زیبایی را در خود جای داده است، بخش بعدی با نام stamps طرح ها و اثر های هنری در خود جای داده است و شما می توانید نماد های مختلفی را در این قسمت مشاهده نمایید. بخش سوم نیز با نام ABC حروف الفبای انگلیسی را به استوری شما می افزاید. در نهایت بخش GIFs به شما این امکان را می دهد که ویدیو، استیکر، متن و اموجی متحرک به استوری خود اضافه نمایید.

افزودن استیکر به استوری

اضافه کردن بک گراند برای استوری اینستاگرام

قسمت افزودن بک گراند برای استوری احتمالا یکی از بخش های مورد علاقه هر شخصی باشد؛ چرا که افراد دوست دارند پس زمینه های متفاوت و زیبایی برای استوری های خود انتخاب نمایند. قسمت افزودن بک گراند برای استوری اینستاگرام دارای 4 بخش colors – texture – picker – eyedrop می باشد که در بخش colors یا همان رنگ ها شما می توانید پس زمینه استوری و تصویر خود را با رنگ مورد علاقه خود پر نمایید. بخش دوم که با نام texture قابل رویت است به شما این اجازه را می دهد تا از بافت های بسیار زیبایی چون شطرنجی، آسمان شب و چندین بافت زیبای دیگر استفاده نمایید.

picker در ساخت استوری و انتخاب رنگ

در دو بخش آخر نیز شما می توانید به شکل پیشرفته تری رنگ بندی های خود را انتخاب نمایید؛ بدین شکل که در بخش picker علاوه بر انتخاب رنگ مد نظرتان می توانید که کد رنگ خود را وارد نموده و آن را بر روی بک گراند خود اعمال نمایید و در بخش eyedrop می توانید از رنگ های مختلف موجود در بخش های مختلف تصویر خود، برای بک گراند استفاده نمایید. اگر به دنبال برنامه های تولید محتوا هستید، می توانید از صفحه مقالات ما دیدن فرمایید.

در انتها که شما به شکل کامل با آموزش ساخت استوری اینستاگرامی آشنا شده اید و بعد از اعمال همه تغییرات و ساخت یک استوری زیبا می توانید که بر روی گزینه ذخیره که در بالای صفحه قابل رویت است استوری خود ذخیره نموده و در اینستاگرام منتشر نمایید. البته اگر شما یک ادمین اینستاگرام برای مدیریت پیج اینستاگرام داشته باشید می توانید به راحتی استوری های فوق العاده ای برای صفحه اینستاگرام تان ایجاد نمایید.

ویدیو آموزش ساخت استوری اینستاگرام

به این مطلب امتیاز بده post
ترتیبی که برای خواندن مقالات " اپ های کاربردی " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان