آموزش پاک کردن بک گراند تصاویر با برنامه background eraser

آموزش پاک کردن بک گراند عکس ها

فهرست مطالب

یکی از دغدغه های مردم این روزها، پاک کردن و عوض کردن بکگراند عکس ها می باشد. بدین شکل که قصد دارند در کوتاهترین زمان ممکن تصویر خود را همانگونه که دوست دارند ویرایش کرده و به حالت دلخواه خود تبدیل نمایند. یکی از برنامه هایی که در بین ده ها برنامه تولید محتوا در گوشی به چشم میخورد، برنامه Background Eraser می باشد که به دلیل رابط کاربری آسانی که دارد طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. در این مقاله قصد داریم تا به شکل کامل روش پاک کردن بک گراند عکس را که به کمک برنامه Background Eraser انجام می شود را برای شما آموزش دهیم.

آموزش پاک کردن بک گراند عکس ها

آموزش برنامه Background Eraser

استفاده از مفهوم عکس در انتقال داده و اطلاعات و همچنین معرفی اشخاص حقیقی و حقوقی از هویت و سبک زندگی خود در سالهای اخیر و خصوصا پس از معرفی اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام، تلگرام و واتس اپ، سبب شد تا افراد برای ارائه هرچه بهتر و قابل فهم تر از آن عکس ها، به ویرایش و تغییرات احتمالی آنها رو بیاورند. به طور مثال چه بسیار عکس هایی زیبایی که به دلیل حضور برخی عناصر مزاحم در آن قابلیت به اشتراک گذاری را برای شما نداشتند و البته شما از طریق برخی نرم افزارهای قدرتمند در این زمینه به اصلاح و ارائه آنها اقدام کرده اید. مهم این است که این اپلیکیشن ها، در ابتدا برای شما سهولت استفاده داشته باشند و بتوانید با کوتاهترین و ساده ترین ایده های ذهنی خودتان به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. از جمله مواردی که درعکس ها بسیار مورد توجه هستند زمینه یا همان بک گراند آنهاست که هم در سوژه اصلی عکس موثرند و هم خود می توانند از عوامل انتقال مفاهیم در مخاطب باشند. این زمینه های مختلف برای شما معانی متفاوتی می توانند داشته باشند. از جمله مناظر مختلف در عکس های خانوادگی تا زمینه های تک رنگ در عکس های رسمی و همچنین تنوع بی نظیری از طبیعتی که دقیقا سلیقه شما باشد. در نتیجه تغییرات در این زمینه ها می تواند عکس را برای شما دلپذیرتر کند. یا اینکه در مورد استفاده از خود سوژه به تنهایی در موقعیت یا عکس دیگری بخواهیم آن را از زمینه مورد نظر جداسازی کنیم.

از بهترین نرم افزارها و اپلیکیشن های موبایل محور برای این عملیات می توان به اپلیکیشن Background Eraser اشاره کرد. این برنامه کاربردی در عین سادگی اش که در ادامه به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد، کاملا قدرتمند بوده و شما را به هدف مورد نظرتان هدایت خواهد کرد. این در حالی است که شاید در همین چندسال پیش برای ویرایش و تغییرات در عکس ها باید به نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، کورل و نرم افزارهای حجیم این چنینی مراجعه می کردیم. همین سادگی و کم حجم بودن اپلیکیشن Background Eraser از جمله ویژگی های مثبت برای مخاطبان و کاربران محسوب می شود. شما می توانید در قدم اول بک گراند تصاویر خود را با این برنامه به شکل دلخواه تبدیل کرده و در مرحله بعد با استفاده از برنامه هایی همانند پیکس آرت، اینشات و دیگر برنامه های تولید محتوا در گوشی ادیت نمایید.

همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که این یک نرم افزار تک کاربردی است. یعنی صرفا و صرفا برای حذف بکگراند و زمینه عکس های مورد نظرتان می توانید از آن استفاده کنید و در نهایت از یک عکس شامل سوژه موردنظر و به صورت نسخه PNG بهره مند شوید. 

آموزش برنامه background eraser

دانلود برنامه Background Eraser

اولین مرحله قبل از کار با هر برنامه ای، دانلود و نصب آن بر روی دستگاه تلفن همراه می باشد. بدین منظور با توجه به سیستم عامل تلفن همراه خود( اینکه اندروید است یا ios ) این برنامه را از مارکت مناسب با موبایل خود دانلود و نصب نمایید. این نرم افزار را برای دستگاه های اندرویدی با حجم بسیار پایین در حدود 3 مگابایت را می توانید از گوگل استور دانلود کرده و آن را بر روی گوش های اندرویدی خود نصب کنید که ما لینک دانلود این برنامه را هم از گوگل پلی و هم از اپ استور برای شما قرار داده ایم.

دانلود برنامه Background Eraser برای اندروید

دانلود برنامه Background Eraser برای ios

1- برنامه Background Eraser را نصب کرده و آن را بر روی گوشی اندرویدی خود اجرا کنید.در مرحله بعد پس از اجرای برنامه ، گزینه آپلود عکس را بزنید و از طریق مدیریت فایل موجود بر روی فبلت خود، عکس مورد نظر خود را که به دنبال حذف زمینه آن هستید انتخاب کنید.

2- حال از عکس مورد نظر محدوده ای را که می خواهید انتخاب کنید. این محدوده باید شامل سوژه ای باشد که برای خروجی پی.ان.جی به دنبال حذف زمینه آن هستید. بنابراین برای تعیین این منطقه دقیق عمل کنید و با استفاده از اهرم های تعبیه شده در چهار سمت عکس، کاملا و تا آنجا که می توانید بر روی سوژه متمرکز شوید. سپس با استفاده از گزینه کراپ می توانید محدوده را برش داده و آماده مرحله بعد کنید. کلید Done را فشرده و به مرحله بعد بروید.

پاک کردن بک گراند

3- حال شما وارد قسمت اصلی برنامه شده اید. شما در این بخش از برنامه از چندین گزینه مهم برای ویرایش می توانید استفاده کنید. هم می توانید به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک از قابلیت حذف زمینه استفاده کنید. در این برنامه کاربردی با سه ابزار مختلف برای حذف پس زمینه روبرو هستید که عبارتند از ابزار Extract، ابزار دستی و ابزار اتوماتیک. در مورد ابزار اتوماتیک می توان این گونه گفت که این مورد با استفاده از تشابهات و تفاوت های رنگی موجود در عکس این عملیات را انجام می دهد. همچنین باید دقت کنید که تصمیم در مورد استفاده از هر یک از این ابزارها دقیقا نسبت به عکسی که انتخاب کرده اید متفاوت است. در صورتی که عکس منتخب شما دارای پس زمینه پر رنگ و لعابی است و تعدد رنگ و شلوغی بالایی دارد، استفاده از ابزارهای Extract و دستی نتیجه بهتری را به شما می دهد. اما در مورد پس زمینه هایی با تعداد رنگ پایین و تفکیک خوب با سوژه اصلی بهتر است از حالت اتوماتیک بهره ببرید.

در مورد حالت اتوماتیک، شما باید میزان حساسیت رنگ را تعیین کنید. این درجه حساسیت را آنقدر تغییر داده و حرکت بدهید تا به ایده آل ترین حالت آن دست پیدا کنید. حالت ایده آل همان بازه رنگی مورد نظر شما می باشد. همچنین ابزارهای دیگری مانند برگشتن به عملیات قبلی “Undo” یا عملیات بعدی “Redo” ، همچنین گزینه Repair و Zoom نیز از دیگر ابزارهای موجود در این برنامه می باشد.

عوض کردن بک گراند تصویر

حال برای آغاز عملیات حذف پس زمینه، می توانید با استفاده از گزینه Bgcolor، میزان شفافیت و نور پس زمینه را مشخص کرده و سپس با استفاده از ابزار Manual یا همان دستی اقدام به پاک کردن پس زمینه کنید.

4- برای استفاده از حالت جادویی یا همان Magic نیز باید این گونه عمل کنید که اولا بدانید در این حالت لبه های عکس به صورت اتوماتیک شناسایی می شوند. لبه های عکس را با استفاده از انگشتتان بگیرید و پیشروی کنید تا ببنید چگونه با استفاده از مفهوم تفکیک رنگی آن را جداسازی خواهد کرد. البته ناگفته نماند که بخش magic در دستگاه های ios به شکل ستاره دیده می شود.

5- در حالت اتوماتیک نیز باید به مفهوم تفکیک پیکسلی اشاره کرد. در واقع خود برنامه با توجه به پیش تعریف های موجود در آن، اقدام به حذف پیکسل های مشابه می کند که این مشابهت را می توانید با درجه ای که به شما داده شده است تعیین کنید. گزینه Repair نیز برای بازیابی پیکسل هایی است که احتمالا در فرآیند حذف پس زمینه آنها را به صورت تصادفی پاک کرده ایم. این گزینه امکان جالبی برای اصلاح و بهبود کار ما خواهد بود.

background eraser

6- در مورد گزینه Extract بحث زیاد است. سوژه مورد نظر خود را که به دنبال جداسازی آن از پس زمینه هستید در نظر بگیرید. محدوده سوژه را با استفاده از رنگ آبی مشخص کرده و دور آن را مرزبندی کنید. حال با استفاده از رنگ قرمز، محدوده ای را که به عنوان پس زمینه به دنبال حذف آن هستید را تعیین کنید. نرم افزار در ادامه و با تایید شما، به صورت اتوماتیک اقدام به تشخیص لبه های عکس کرده و آن را از زمینه جدا خواهد کرد.

7- سایر گزینه ها مانند زوم کردن مانند سایر برنامه های کاربردی از طریق دوانگشت و باز و بسته کردن آنها انجام می شود و در گزینه قبلی و بعدی عملیات نیز همان کلیدهای Ctrl+Z و Ctrl+Y را در نظر بگیرید که می توانید بر روی لیستی از اقدامات خود حرکت کنید و آنها را کنترل نمایید. همچنین دو نشانگر با نام های مختلف بر روی صفحه قابل مشاهده است که یکی از آنها فقط محل تماس انگشت شما با صفحه را نشان می دهد و دیگری دقیقا محل اعمال تغییرات در نواحی مشخص است. می توانید این دو نشانگر را با فواصلی که خودتان خواستید تنظم کنید و به کار بگیرید.

روش کار با ابزار های برنامه background eraser

8- در انتهای عملیات حذف پس زمینه با فشردن گزینه Done وارد مرحله بعد می شوید و آنجا باید نسبت به ذخیره عکس اقدام کنید. گزینه ذخیره در محل بالای سمت راست گوشی قابل مشاهده است اما چیزی که از امکانات بسیار خوب این برنامه محسبو می شود، استفاده از میزان نرمی لبه ها قبل از ذخیره است. شما می توانید این درجه را به راحتی از قسمت پایین انتخاب کرده و سپس عکس را ذخیره کنید.

نرم افزار Background Eraser یک نوع از نرم افزارهای رایگان مورد استفاده بر روی گوشی های مختلف اندرویدی است که شما می توانید از هر مرجع معتبر ارائه چنین اپلیکیشن هایی، آن را دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید. از مهمترین کاربردهای آن می توان به ساختن استیکرها خصوصا برای واتس اپ اشاره کرد که کاملا رواج داشته و این برنامه نیز از بهترین ها در این زمینه است. به هر حال در کاربری از این نرم افزار، راحتی و سهولت بسیاری را احساس خواهید کرد و خروجی شما به نسبت زحمتی که کشیده اید، کیفیت بی نظیری را ارائه می کند.

3/5 - (1 امتیاز)
ترتیبی که برای خواندن مقالات " اپ های کاربردی " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان