صفر تا صد آموزش ادیت عکس با برنامه اسنپ سید ( sanpseed )

برنامه اسنپ سید

فهرست مطالب

این روزها پیدا کردن و انتخاب یک برنامه برای ادیت عکس می تواند یکی از سخت ترین کار های ممکن باشد؛ با وجود ده ها برنامه حرفه ای برای ادیت عکس، کاربران بسیار سر درگم شده و نمی توانند انتخاب درستی نمایند. یکی از برنامه های موجود برای ادیت عکس که نسبت به حجم دانلودی آن کاربرد های بسیاری دارد، برنامه اسنپ سید می باشد. در این مقاله قصد داریم تا آموزش برنامه snapseed را به شکل کامل برای شما بیان نماییم.

برنامه اسنپ سید

آموزش برنامه snapseed ( اسنپ سید )

اولین مرحله از شروع کار با هر برنامه ای، نصب آن برنامه است. شما بایستی با توجه به پلتفرم تلفن همراه خود ( اندروید یا ios ) از مایکت مناسب، برنامه اسنپ سید را دانلود نمایید. ما در ادامه این پاراگراف لینک های دانلود برای هر دو پلتفرم را قرار داده ایم که شما می توانید با کلیک بر روی آن، به دانلود این اپلیکیشن ها بپردازید. همانطور که بیان شد این برنامه بخاطر حجم کمی که دارد بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

دانلود برنامه snapseed برای اندروید

دانلود برنامه snapseed برای ios

بعد از نصب برنامه، وارد آن شوید؛ در صفحه باز شده عبارت tap anywhere to open a photo  مشاهده خواهید کرد که برای شروع لازم است در قسمتی از صفحه موبایل خود کلیک نمایید. بعد از کلیک اجازه دسترسی به گالری خود را داده و وارد آن شوید و از گالری خود یک تصویر برای ادیت و ویرایش انتخاب نمایید. البته قابل ذکر است که شما می توانید با دوربین گوشی خود نیز به شکل زنده عکس گرفته و آن را به برنامه بیافزایید.

ادیت و ویرایش عکس در گوشی

بعد از آنکه مراحل ذکر شده را طی کردید در پیش رو شما سه بخش looks – tools – export وجود دارد که هر کدام به زیر بخش های مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه به شکل کامل بررسی خواهیم کرد. البته از بخش بالایی این برنامه بعد از انتخاب تصویر گزینه های متعددی دیده می شود که از جمله آنها می توان به مشخصات تصویر مانند ابعاد و مکان ضبط تصویر ( با جی پی اس ) اشاره کرد.

بخش looks در snapseed

در این بخش از برنامه شما به نوعی برای تصویر خود افکت و تم قرار می دهید؛ در بین افکت های موجود می توان گزینه های current – portrait – morning -push را مشاهده کرد که گزینه currnet مربوط به تصویر اصلی یا تصویر حال حاضر و انتخابی ما می باشد، گزینه portrait تیرگی موجود در تصویر را از حاشیه به قدری زیاد می کند که تصویر شما را به یک عکس زیباتر تبدیل می نماید؛ بخش morning این قابلیت را دارد که قسمت های سرسبز موجود در عکس شما را به رنگ زرد تبدیل نماید. برای تست این قابلیت می توانید که عکس یک جنگل سبز و زیبایی را در این بخش وارد کرده و تم morning را به آن اضافه نمایید تا تبدیل به یک جنگل پاییزی شود.

قسمت looks در اسنپ سید

بخش tools در برنامه اسنپ سید

بخش tools یا ابزارها یکی از قسمت های مهم در این برنامه است که چیزی در حدود 28 ابزار را در اختیار کاربران قرار داده است که با کمک آنها تصاویر خود را به بهترین نحو ممکن ادیت نمایند و این همان بخشی است که این برنامه را با سایر برنامه های موجود در این حوزه متمایز می سازد. در این قسمت سعی بر این داریم تا این ابزار ها را در حد امکان مورد پوشش قرار دهیم و آموزش و کابرد هر یک از آنها را بیان کنیم.

ابزار های ادیت در اسنپ سید

1- tune image و details

در بخش tune images شما می توانید تنظیمات مختلفی را بر روی تصویر خود اعمال نمایید؛ تنظیماتی نظیر brightness – shadows – warmth و دیگر موارد موجود در این بخش قرار دارند که به شما اجازه می دهند تا اعمالی نظیر تغییر شفافیت تصویر، تنظیم سایه ها، تنظیم رنگ بندی ها و سایر موارد موجود را اعمال نمایید.در بخش details شما قادر می باشید که جزئیات تصویر خود را تنظیم نمایید؛ بدین شکل که ابتدا تنظیم می کنید که از بخش ساختار یا تیزی قصد ایجاد تغییر های خود را دارید و در مرحله بعدی با کشیدن انگشت خود در محور x ها تنظیمات خود را ذخیره و اعمال می نمایید.

2- curves و white balance

به خاطر معنای کلمه curves خیال نکنید که در این قسمت قرار است ما منحنی های مختلفی را رسم نماییم. در بخش curves شما دما، شفافیت، روشنایی و دیگر موارد موجود برای یک تصویر را تغییر و تنظیم می نمایید. البته اگر گزینه 4 ام از چپ را انتخاب نمایید، برایتان لیستی از تنظیمات آماده ارائه می شود که می توانید آنها را انتخاب نموده و بر روی تصویر خود اعمال نمایید. در بخش white balance نیز شما قادر هستید تا به شکل دقیق تری دما و رنگ استفاده شده در تصویر خود را کنترل نمایید؛ از بخش تنظیمات این قسمت شما می توانید در دو حالت temperature و tint تنظیمات خود را اعمال نمایید.

تنظیم رنگ عکس ها

3-crop و rotate

یکی از مهم ترین ابزارهایی که باید در هر ادیتور و نرم افزار ادیت عکس وجود داشته باشد، قابلیت crop یا همان برش است. با استفاده از این ابزار علاوه بر آنکه می توانید تصاویر خود را برش داده و به سایز دلخواه خود تبدیل نمایید، می توانید از سایز های آماده موجود در این بخش استفاده نمایید. البته بهتر است ناگفته نماند که شما می توانید از این ابزار برای حذف قسمت هایی از تصویر خود که بنظرتان مناسب نیست اقدام نمایید. از بخش rotate نیز می توانید که تصویر خود را در جهت های مختلف چرخش داده و علاوه بر آن می توانید که تصویر و عکس خود را آیینه نمایید.

4- perspective و expand

در بخش perspective  شما قادر هستید تا دیدگاه و چشم انداز تصویر خود را تنظیم نمایید. بدین شکل که قصد داریم در کدام جهت چشم انداز تصویر خود را تغییر دهید؟ کافیست که آن را اعم از tilt – rotate – scale – free انتخاب نموده و تغییرات خود را اعمال نمایید. بخش دیگر نیز همانطور که اسمش پیداست مربوط به گسترش تصویر شما است که می توانید با تنظیم نمودن مقدار آن در حاشیه موجود، اندازه تصویر خود را گسترش و توسعه دهید.

ویرایش ابعاد تصویر

5- selective و brush

در بخش selective در برنامه اسنپ سید شما می توانید که نقاط مختلف در تصویر خود انتخاب نموده و نسبت به آن نقاط brightness تصویر خود را تنظیم نمایید؛ بدین شکل که بعد از انتخاب نقاط انگشت خود را بر روی صفحه به سمت چپ یا راست کشیده و آن را با مقادیر دلخواه مقداردهی نمایید. بخش بعدی، همانطور که از نامش پیداست بخشی برای ادیت با قلم مو است. به این شکل که باید بر روی قلم مد نظر خود کلیک کرده و بعد از تنظیم کردن مقدار آن، بر روی تصویر خود آن را بکشید تا تصویر شما نسبت به قابلیت آن قلم، تغییر پیدا کند.

6- healing و HDR scape

قسمت اول همانطور که از نامش پیداست مربوط به ترمیم تصویر است؛ اگر قسمتی از تصویر شما دارای لکه یا مشکلی است، می توانید با کمک این ابزار آن را محو و ناپدید نمایید. البته ناگفته نماند این عملیات پاکسازی و ترمیم به جایگاه مشکل موجود در تصویر شما هم بستگی دارد. بخش بعدی که آن را با نام HDR Scape مشاهده می نماییم تنظیمات مربوط به filter strength – brightness – saturation که به معنای قدرت فیلتر، روشنایی و اشباع تصویر است می باشد. با انتخاب هر کدام از تنظیمات موجود می توانید تصویر خود را از نظر طبیعت، شخص در حالت های معمولی و قوی ادیت و ویرایش نمایید.

7- glamour Glow – tonal contrast – drama – vintage

تمامی بخش های ذکر شده به ترتیب برای درخشش و وضوح تصویر، رنگ و افکت های های موجود برای تصویر می باشند. شما می توانید با وارد شدن در هر بخش و انتخاب تنظیمات و ابزارهای موجود، تصویر خود را به همان رنگ و افکتی که به آن علاقه دارد، تبدیل نمایید.

8- grainy film و retrolux

بخش grainy film در زیبا سازی تصویر شما تاثیر بسزایی دارد؛ شما در این بخش دو قسمت Grain و style strenght را در دسترس دارید، بعد از انتخاب بخش مورد نظر، بر روی آیکون دوم که در کنار بخش تنظیمات موجود است کلیک نمایید؛ در این بخش شما به بیش از ده استایل برای تصویر خود مشاهده خواهید کرد که می توانید گزینه مورد نظر خود را بر روی تصویرتان تست کرده و آن را اعمال نمایید. بخش بعدی که با نام retrolux آن را مشاهده می نماییم نیز آپشن ها و گزینه های مختلفی برای افکت دادن به تصویر شما را دارد؛ شما می توانید هم به صورت دستی و هم به شکل رندوم و شانسی این تنظیمات را بر روی تصویر خود اعمال نمایید.

ادیت عکس در موبایل

9- grunge و black & white

در بخش گرانج یا همان grunge اپلیکیشن اسنپ سید شما می توانید تمرکز عکس خود را در بخش مورد نظر خود تنظیم نمایید؛ آیا دوست دارید که صرفا قسمتی از متن شما واضح باشد و سایر قسمت ها تیره یا تار باشند؟ این ابزار چنین قابلیتی در اختیار شما قرار می دهد. کاربرد  بخش black and white نیز دقیقا از اسم اش پیداست؛ بله! سیاه و سفید! این قابلیت به شما در سیاه و سفید کردن تصاویر کمکی بسزایی می کند. البته نا گفته نماند که شما می توانید با سیاه و سفید کردن عکس آن را به برنامه myHeritage انتقال دهید و آنجا تصویر خودتان را متحرک نمایید.

10- noir و portrait

در بخش noir شما به چهار قسمت brightness – wash – grain – filter دسترسی دارید که می توانید تنظیمات مربوط به هر بخش را با هاور کردن و کشیدن انگشت بر روی صفحه تنظیم نمایید؛ البته فیلتر های آماده ای نیز همانند قسمت های قبلی در این بخش نیز موجود می باشند که می توانید آنها را شخصی سازی نمایید. بخش portrait به شما امکان تنظیم شفافیت رنگ پوست افراد موجود در تصویر را می دهد؛ اگر در یک عکس رنگ پوست صورت شما تیره افتاده است، می توانید با چند گزینه آن را روشن تر سازید.

تغییر رنگ پوست در عکس

11- head pose و lens blur

ابزار head pose شاید تبدیل به یکی از سرگرمی های روزانه شما شود؛ این قابلیت به شما اجازه می دهد که صورت شخص مورد نظرتان را در جهت شمال، جنوب غرب و جنوب شرق به شکل 3D تغییر دهید و به نوعی استخوان بندی صورت افراد را در جهت های ذکر شده تغییر می دهید. ابزار lens blur که در اکثر ادیتور های تصویر موجود هستند، جهت تعیین تمرکز تصویر شما ایجاد شده اند.

12- vignette و double exposure

بخش اول که با نام vignette قابل دسترسی است درخشش درونی و بیرونی تصویر شما تنظیم می نماید؛ کافی است که وارد این ابزار شده و از بخش مذکور دقت تصویر خود را در منطقه مد نظر خود تنظیم نمایید تا با قدرت و کارایی این ابزار مواجه شوید. ابزار بعدی نیز که با نام double exposure  مشاهده می شود به شما امکان این را می دهد که تصویر دیگری را بر روی تصویر خود ( با قابلیت وضوح هر کدام از تصویرها ) اضافه نمایید. 

افزودن لوگو بر روی عکس

13- text و frame

یکی از بخش های مهمی که در هر برنامه ویرایش تصویری باید وجود داشته باشد، ابزار text است؛ در برنامه اسنپ سید شما قادر خواهید بود که به کمک این ابزار مهم، تکست ها و متن هایی را با استایل های آماده موجود یا به شکل عادی به تصویر خود بیافزایید. از همه مهمتر این برنامه به شما این امکان را می دهد که رنگ و وضوح متن خود را بر روی عکس تنظیم نمایید. در نهایت از بخش frame شما می توانید که تصویر خود را در قالب های آماده موجود در این برنامه قرار داده و تغییرات خود را اعمال نمایید.

بخش export در انسپ سید

در نهایت نوبت به بخش نهایی export می رسد که همانطور که شما حدس میزنید بخش خروجی گرفتن از تصویر ادیت شده می باشد. با کلیک بر روی این دکمه بخش share و open in نمایان می شوند که شما می توانید آنها از بخش share تصویر خود را به شکل مستقیم به اشتراک بگذارید و از بخش open in می توانید این تصویر را در یک برنامه خاصی باز کنید. بخش های save – save a copy – export نیز زیر بخش های همین قسمت می باشند که به شما اجازه ذخیره تصویر را در تلفن همراه تان می دهند.

البته برنامه های بسیاری برای ادیت عکس موجود هستند که از جمله آنها می توان به برنامه پیکس آرت اشاره نمود. اگر به دنبال یک برنامه جامع و فوق العاده برای ادیت عکس می باشید، این برنامه می تواند انتخاب مناسبی باشد.

 

4.1/5 - (9 امتیاز)
ترتیبی که برای خواندن مقالات " اپ های کاربردی " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

2 در مورد “صفر تا صد آموزش ادیت عکس با برنامه اسنپ سید ( sanpseed )”

  1. سلام . ممنون از امزش های خوبتون .میشه برای پاک کردن وادیت متن وکلا ویراش متن یک نرم افزار معرفی کنید

    1. سوشال مدیا ایران

      اپ های زیادی وجود دارند در اپ های ایرانی “متن نگار” و در اپ های خارجی “add text” مرسوم ترند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان