آموزش کار با برنامه کاین مستر

آموزش کاین مستر kinemaster

فهرست مطالب

در این روز ها پیدا کردن یک اپلیکیشن برای ادیت ویدیو کار دشواری نیست، اما مسئله این است که کدام اپلیکیشن!؟ کافی است تا در گوگل عبارت ” برنامه ادیت ویدیو ” را سرچ نمایید تا با انبوهی از نرم افزار ها رو به رو شوید که استفاده از آن ها برایتان بسیار دشوار خواهد بود. اما نگران نباشید! برنامه kineMaster با یک رابط کاربری آسان اینجاست تا به شما کمک نماید. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش برنامه کاین مستر بپردازیم.

آموزش کاین مستر kinemaster

آموزش کار با برنامه کاین مستر

اپلیکیشن kineMaster یک برنامه فوق العاده ای است که در زمینه ادیت ویدیو به صورت حرفه ای در گوشی، نیاز شما را از نرم افزار های سنگین کامپوتری فارغ می کند. شما می توانید این اپلیکیشن را از استور های مخصوص سیستم عامل خود ( اندروید یا ios ) دانلود نمایید. در ادامه شما را از شروع اپ تا اصلی ترین کاربرد های آن نظیر حذف پرده سبز و دیگر کاربردها آشنا خواهیم کرد.

در مرحله اول بعد از نصب اپلیکیشن کاین مستر و ورود به صفحه اصلی این برنامه همانند تصویر زیر  با سه آیکون اصلی رو به رو می شوید.

آموزش کاین مستر

  1.  بخش اول که با شماره یک نام گذاری شده است تقریبا شروع ماجراست و تمامی آموزش هایی که قرار است در این بخش یاد بگیرید را شامل می شود.
  2. بخش دوم شامل خرید افکت ها و جلوه های ویژه می باشد که می توانید محصول مورد نظر خود را خریداری و دانلود نمایید.
  3. بخش سوم نیز صفحه یوتیوب کاین مستر است.

ادیت ویدیو در کاین مستر

بعد از وارد شدن به بخش یکم یا همان ادیت ویدیو در این برنامه اندازه ویدیو خود را که می خواهید در آن قالب جای گرفته و ادیت شود را انتخاب نمایید. برای ویدیو های اینستاگرامی پیشنهاد ما 1:1 و 4:5 است.

کاین مستر

حال به قسمت ادیت که ابزار ها را در دسترس ما قرار داده است هدایت می شویم. در این بخش از طریق گزینه media ویدیو مد نظر خود را انتخاب کرده و بعد از دادن دسترسی به برنامه آن را در این اپ بارگذاری نمایید. 

همانطور که مشاهده می کنید در بخش دایره ای علاوه بر بخش media سه بخش جدید با نام های زیر اضافه شده اند که پایین تر به توضیح دقیق هر کدام پرداخته ایم:

? layer

? REC

? audio

layer در کاین مستر

با کلیک بر روی آیکون layer شما به 5 ویژگی دیگر در این برنامه دسترسی پیدا می کنید که به ترتیب media – effect – Text – Sticker – handwriting نام دارند.

media

با گزینه مدیا می توانیم بر روی ویدیو حال حاضر خود یک ویدیو  یا یک تصویر دیگر اضافه نماییم. همانطور که تصویر زیر مشخص است بعد از انتخاب مدیا مد نظر خود، به جای قسمت دایره ای در سمت راست لیستی از ویژگی های قابل دسترس برای ادیت مدیا مد نظر اضافه می شود. 

ترفند های ادیت در کاین مستر

به ترتیب شروع به توضیح  دادن به صورت خلاصه  در مورد هر یک از این ویژگی های موجود می کنیم. در گزینه اول که trim or split نام دارد شما می توایند مدیا مد نظر خود را با کمک playhead برش داده و یا حتی از هم جدا کنید، به این شکل که خط قرمز یا همان playhead را در مکان مناسب قرار دهید و از گزینه های موجود برای برش استفاده نمایید. گزینه دوم که split screen نام دارد برای اختصاص تصویر و اندازه مدیا شما بر روی ویدیو فعلی کاربرد دارد. آیا دوست دارید که نصف صفحه خود را مدیا جدید اختصاص دهید؟ این ویژگی به شما این امکان را خواهد داد. گزینه سوم با نام rotate / mirroring برای چرخش و آینه کردن مدیا جدید شما بر روی ویدیو فعلی کاربرد دارد.

در گزینه چهارم که با اسم in animation آن را مشاهده می کنیم شما می توانید نحوه ورود مدیا جدید خود را بر روی تصویر مشخص نمایید. دوست دارید مدیا جدید که می تواند لوگو شما باشد به صورت fade ظاهر شود؟ دوست دارید به شکل fall از بالا در قسمتی که تعیین کرده اید فرود آید؟ این بخش به شما کمک خواهد کرد! گزینه پنجم و ششم که به ترتیب با اسم های overall – out  انیمیشن آن ها را مشاهده می کنیم و تقریبا با گزینه چهارم ما ارتباط دارند و مانند یکدیگر هستند، برای نحوه اجرا در طول زمان ویدیو و نحوه خارج شدن از ویدیو ایجاد شده اند.

انیمیشن در کاین مستر

گزینه هفتم cropping نام دارد و می توانیم مدیا جدید خود را به اندازه دلخواه برش دهیم. گزینه هشتم chroma key نام دارد و شما می توانید قسمت از رنگ های موجود در مدیا را حذف کرده و حالت بدون زمینه به آن دهید. گزینه های نهم و دهم که با نام های alpha – filter آن ها را مشاهده می کنیم برای شفافیت و فیلتر های مدیا جدیدی که بر روی ویدیو اصلی اضافه کرده این به کار می رود. گزینه های یازدهم و دوازهم که با اسم های adjustment و blending مشخص شده اند برای تنظیماتی مانند درخشش و… کاربرد فراوانی دارد. و در انتها شما می توانید با استفاده از گزینه information مشخصات مدیا خود را مشاهده نمایید.

effect در کاین مستر

شما در این بخش می توانید افکت ها و جلوه های مورد علاقه خود را به ویدیو انتخابی بیافزایید. البته فقط مقدار کمی از این افکت ها به صورت رایگان در دسترس شما می باشند و برای مابقی افکت ها باید مبلغی را پرداخت نمایید تا برای شما قابل دانلود باشند.

text

با کلیک بر روی تب text متن مورد نظر خود را بنویسید و به ویدیو بیافزایید. حال در سمت راست گزینه های جدیدی اضافه شده اند.

تکست در kinemaster

همانطور که از اسمش پیداست در بخش font ما قادر هستیم تا فونت دلخواه خود را به متن خود اضافه نماییم. بخش بعدی که color  است در تنظیم رنگ متن کاربرد بسیار فراوانی دارد و می توانیم رنگ دلخواه خود را نه تنها به متن بلکه به پس زمینه متن نیز اضافه نماییم. در قسمت text option توانایی این را داریم که جایگاه و نوع قرار گیری متن در بوردر خود را تنظیم نماییم. آیا دوست دارید کارکتر ها با فاصله کمتری نسبت به یکدیگر قرار گیرند؟ این گزینه همیار شما خواهد بود.

sticker

با مراجعه به این بخش میتوانید استیکر های جالب و متنوعی را به ویدیو خود اضافه نمایید که بعضی از این استیکر ها بدون خرید نیز قابل دانلود می باشند و می توانید از آنها برای زیبایی ویدیو خود استفاده نمایید.

جعبه ابزار اینستاگرام

handwriting در کاین مستر

در این بخش همانطور که اسمش پیداست شما قادر هستید تا با انگشت خود شکل های خود را بر روی ویدیو کشیده و به نمایش بگذارید. بسیار راحت و کاربردی با امکاناتی نظیر مداد، شکل، پاکن و…. است. به این ترتیب بخش layer با تمامی امکانات به پایان می رسد و وارد بخش جدید می شویم.

audio در کاین مستر

همانطور که در تصویر زیر مشخص است با ورود به بخش  audio شما می توانید آهنگ، افکت صدا، مدیا های صوتی داخلی و دیگر موارد موجود را به ویدیو خود اضافه کنید.

کاین مستر

در بخش زیرین، لاین ها و خطوطی را مشاهده می کنید که مربوط به هر بخش اضافه شده توسط ما به روی ویدیو هستند. شما می توانید به سادگی صدا، متن یا هر چیزی را که به این ویدیو اضافه کرده اید را در این قسمت کنترل نمایید. منظور از کنترل یعنی می توانید زمان اجرا شدن آن را کاهش یا افزایش دهید و یا ادیت های اصلی که باهم یاد گرفتیم را با کلیک بر روی هر کدام، اعمال نماید. 

 

rec در کاین مستر

در بخش rec شما قادر هستید تا بر روی ویدیو های خود صدای خود را به صورت لایو یا همان زنده ضبط کرده و اضافه نمایید. آیا ویدیویی دارید که می خواهید با صدای خود آن را آموزش دهید؟ این ویژگی کاین مستر نیاز شما را رفع خواهد کرد. کافی است تا بر روی دکمه start کلیک کرده و شروع به حرف زدن نمایید.

ضبط صدا در برنامه ی کاین مستر

همچنین در نوار کنار موجود در سمت چپ صفحه شما می توانید تغییر های خود را مدیریت کنید. اگر اشتباها قسمتی از ویدیو را حذف کرده اید با کمک این ابزار می توانید آن را باز گردانید.

حذف پرده سبز ویدیو با کمک Kinemaster

یکی از کاربرد های اصلی برنامه کاین مستر، حذف پرده سبز ویدیو است. این قابلیت فوق العاده در این برنامه شما را از هر گونه نرم افزار سنگین کامپیوتری و پیچیده بی نیاز کرده است. برای اینکار همانند مراحلی که در ابتدای آموزش برایتان بیان کردیم، سایزی را که برای ویدیو خود می خواهید را انتخاب کنید. در مرحله بعد شما باید یک عکس را به عنوان بک گراند ویدیو خود که قرار است به جای پرده سبز بنشیند انتخاب کنید.

حذف پرده سبز از ویدیو

برای ادامه کار روی گزینه Layer کلیک کنید، چند گزینه که شامل متن، مدیا و‌‌‌‌‌‌… می باشد را مشاهده خواهید کرد که کاربرد هر یک از این گزینه ها را پیش تر برای شما به صورت کامل بیان کرده بودیم. ما برای ادامه کار گزینه مدیا را انتخاب کرده و وارد فایل ها و گالری خود می شویم و از این قسمت ویدیو خود را که پس زمینه سبز دارد را انتخاب کرده و بر روی عکس حال حاضر خود اضافه می کنیم.

حذف پرده سبز حرفه ای

بعد از انتخاب عکس یا فیلم با پس زمینه سبز باید آن را هم اندازه با عکس پس زمینه آن بکنید تا ویدیویی زیبا تر و بهتر داشته باشید، البته اجباری در آن نیست و شما می توانید این مدیا جدید را در هر گوشه از تصویر خود قرار دهید. در کنار صفحه سمت راست گزینه Chroma Key را انتخاب کنید. بعد از انتخاب گزینه Chroma Key در سمت راست صفحه چنین منویی را مشاهده خواهید کرد، که باید بر روی گزینه Enable کلیک کنید و آن را فعال کنید. با فعال شدن گزینه Enable شما قادر به تنظیم وضوح و کیفیت عکس خواهید بود.

دو گزینه اول که در تصویر و منو مشخص شده اند برای وضوح تصویر پس زمینه و وضوح عکس مورد نظر هستند. سه گزینه Show Mask, Detail Curve و Key Color که در پایین صفحه مشاهده میکنید برای تنظیم برش یا فرو رفتگی دو عکس در کنار هم استفاده می شود تا دو مدیا انتخابی کاملا مطابق هم باشند. البته اگر شما مبتدی هستید بهتر است که با سه گزینه پایین کاری نداشته باشید.

حذف پس زمینه پرده سبز

به این ترتیب شما را به صورت کامل با برنامه کاین مستر آشنا کرده و روش حذف پرده سبز با ساده ترین شکل ممکن را برایتان بیان کردیم. چنانچه قسمتی از آموزش برایتان مبهم بوده و یا با مشکلی هنگام انجام هر یک از مراحل ذکر شده رو به رو شدید حتما از طریق دیدگاه ها و نظرات آن را با ما در بیان بگذارید تا راهنمایی های لازم برای شما را ارائه دهیم.اگر شما به تولید محتوا در گوشی علاقه مند هستید، می توانید از آموزش سایر برنامه های تولید محتوا استفاده نمایید.

ویدیو آموزش حذف پرده سبز

ویدیو آموزش کاین مستر

4.1/5 - (30 امتیاز)
ترتیبی که برای خواندن مقالات " اپ های کاربردی " به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

5 در مورد “آموزش کار با برنامه کاین مستر”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان