برنامه تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب و کار های خدماتی

مدیریت کسب و کار اینترنتی

فهرست مطالب

آیا کسب و کار های خدماتی دارید؟ به دنبال راهی برای استفاده از تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب و کارهای خدماتی هستید؟

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام

در این مقاله یاد می گیرید چگونه برای تولید محتوا برنامه ریزی کنید تا خدمات خود را به افراد بیشتری معرفی کنید.

1- آمیخته محتوایی خود را طراحی کنید

رسالت رسانه های اجتماعی برای کسب و کارهای خدماتی، ایجاد ارتباطات است. هدف شما ارزش آفرینی، سودمندی و انتقال داستان برندتان به گونه ای است که افراد مناسب را تشویق به ایجاد ارتباط، اعتماد و همکاری با شما کند.

برای دست یابی به این اهداف، داستانتان را با ترکیبی از 9 پست در اینستاگرام بازگو کنید. یک روش ساده، استفاده از قاعده 4:3:2 در برنامه ریزی محتوا است:

 • چهار پست باید ارزش آفرین بوده و برای مشتریان شما سودمند باشد.
 • سه پست باید سبب ایجاد ارتباط با مشتریان ایده آل شما شود.
 • دو پست باید خدمات شما را تبلیغ کند یا بفروشد.

این آمیخته محتوایی باعث توسعه ارتباط شما با دنبال کنندگان شده و بدون فشار تبلیغاتی، امکان شناخت بیشتر شما را به آنان می دهد.

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب و کار های خدماتی باید در هر یک از این سه زمینه محتوایی اینستاگرام، خلاقانه فکر کنند. در ادامه نحوه برنامه ریزی، تهیه جلوه های بصری با کیفیت و نگارش متن های انگیزشی را به شما خواهیم گفت.

2- برنامه ریزی چهار پست ارزش آفرین

پست های ارزش آفرین باید به مخاطبان آموزش دهد، آن ها را سرگرم کند یا آنان را در جریان اخبار و اطلاعات قرار دهد.

آموزش

اگر تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب و کار های خدماتی هستید و تخصص خود را عرضه می کنید، مشتریان ایده آل خود را برای مقابله با مشکلاتشان راهنمایی کنید. از به خطر افتادن کسب و کارتان با اشتراک گذاری توصیه های کلیدی و دانش تخصصی نترسید. مردم برای رفع مشکلات خاص خود به چیز بیشتری از این اطلاعات نیاز دارند. فرصت های کاری شما در این جا نهفته است.

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام

با ارائه نکته های سودمند، به عنوان یک متخصص در زمینه خود شناخته شده و اعتبار کسب می کنید. بنابراین هرگاه دنبال فالوور هایتان به خدماتی که ارائه می دهید نیاز پیدا کنند، شما گزینه اولشان خواهید بود.

سرگرم کردن با شوخ طبعی

اگر شوخ طبعی با برند شما سازگار است، مخاطبانتان را سرگرم کنید. این کار برای کسب و کار هایی که گاه ملال آور به نظر می رسند یا عناصر بصری روشنی ندارند، به شدت موثر است.

سرگرم کردن مخاطب های اینستاگرام

بازگو کردن سخنان الهام بخش

کسب و کار ها دلیل خوبی برای به اشتراک گذاشتن نقل قول های الهام بخش در اینستاگرام دارند: این کار جواب می دهد! علت این موضوع در روانشناسی خرید نهفته است.

ریشه نیاز یک مشتری احتمالی به یک کسب و کار، اغلب ترس یا رویا است. فرض کنید شما یک دستیار مجازی هستید. یک مشتری از شما می خواهد کار های اداری او را انجام دهید. اما اگر عمیق تر به موضوع نگاه کنیم، رویای او صرف زمان بیشتر برای تمرکز بر روی کسب و کار خود است. این زمان چه نفعی برای او دارد؟ احتمالاً فرصت بیشتری برای ساختن یک امپراتوری تجاری، و در نهایت تأمین مالی و گذراندن زمان بیشتر برای گذراندن با خانواده برای او ایجاد می کند.

روانشناسی خرید

برای این نوع کسب و کار، تولید محتوا با استفاده از نقل قول هایی درباره زمان، استراتژی موثری است. علاوه بر این، سخنان الهام بخش قابلیت اشتراک گذاری بالایی دارند. از این رو با انتشار آن ها به مخاطبان بیشتری دست یافته و برندتان را گسترش خواهید داد.

ده راه خلاقانه برای استفاده از اینستاگرام در کسب و کار

3- برنامه ریزی سه پست برای ایجاد ارتباط با مخاطبان

در برنامه محتوای اینستاگرام شما، سه پست باید به ارتباط کسب و کار خدماتی و مخاطبان شما کمک کرده و شخصیت برندتان را نمایش دهد. با چند مثال چگونگی انجام این کار را توضیح خواهیم داد.

فرهنگ سازمانی خود را نمایش دهید

مشخصه کسب و کار شما چیست؟ فرهنگ سازمانی شما چگونه است؟ چه چیزی در پشت صحنه به استحکام رابطه فالوور ها با کسب و کارتان کمک می کند؟ مستند کردن فرهنگ سازمانی، حس زندگی را به حساب اینستاگرام شما تزریق کرده و با مشتریان ایده آلتان ارتباط ایجاد می کند.

ارتباط با مشتری اینستاگرام

این تاکتیک به ویژه برای کسب و کار های خدماتی با ماهیت حساس بسیار مناسب است. زیرا از این راه به جای کار روزمره، بر کارکنان و ارزش هایشان تمرکز می کنند.

داستان بگویید

داستان سرایی دیجیتال، به معرفی شخصیت برند شما کمک می کند. چطور این کار را انجام دهیم؟ برای مثال، اگر شما خدمات مالی ارائه می کنید، داستان هایی از مشتریان، کارکنان، کسانی که از کار با آن ها خوشحال هستید، دلایل کار هایی که انجام می دهید و موضوعاتی از این دست تعریف کنید.

4- برنامه ریزی دو پست برای فروش خدمات

در آمیخته محتوایی از هر 9 پست، دو پست را به تبلیغات اختصاص دهید. چرا فقط دو پست؟! اینستاگرام ذاتاً بستر فروش نیست. اینستاگرام بستر برند است و به ویژه برای کسب و کار های خدماتی ایجاد ارتباط پیش از اقدام به فروش بسیار مهم است. تنها اگر به طور پیوسته ارزش آفرینی و ارتباطات ایجاد می کنید، اجازه دارید گاهی خدمات خود را برای مخاطبان تبلیغ کنید.

تبلیغ در اینستاگرام

5- امکانات تصویری خود را توسعه دهید

حالا که سبک محتوای اینستاگرام خود را مشخص کرده اید، بیایید ببینیم کسب و کار های خدماتی که اغلب ماهیتی غیر تصویری دارند، چگونه باید تصاویر جذاب تهیه کرده و از آن ها استفاده کنند.

بر روی عکاسی حرفه ای سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری برای تهیه عکس های حرفه ای برای نمایش دادن کارکنان، بنیان ها و ابزار های کسب و کار و زندگی روزمره کاری، به شما در ایجاد ارتباط با مخاطبان کمک می کند. علاوه بر آن، وجود مجموعه ای از تصاویر باکیفیت قدرت انتخابتان در تولید محتوا را افزایش می دهد.

عکاسی در اینستاگرام

هیچ گاه عکس های تار، بریده شده و تاریکی که با دوربین گوشی خود گرفته اید را در اینستاگرام منتشر نکنید. به این فکر کنید مخاطبان با دیدن عکس های ضعیف و غیرحرفه ای درباره خدمات شما و کسب و کارتان چه خواهند گفت. فالوور ها این بی کیفیتی را به برندتان نسبت می دهند. توجه کنید که هر کلیک با ارزش است و برای جلب مخاطب، عکاسی اهمیت ویژه ای دارد.

از طرح های گرافیکی سفارشی استفاده کنید

از جمله ابزار های مناسب و رایگان طراحی گرافیک، سرویس کانوا (Canva) است. به کمک این ابزار بدون نیاز به تخصص یا تجربه فنی خاص، امکان خلق تصاویر و طرح هایی با کیفیت را خواهید داشت.

کانوا برای ساخت نقل قول های جذاب برای انتشار در اینستاگرام بسیار مناسب است. پس از ثبت نام و ورود به سایت، مجموعه ای از قالب های طراحی متنوع در اختیار شما قرار می گیرد. ابتدا گروه قالب های اینستاگرام را انتخاب کنید. سپس یک قالب آماده را برگزیده یا خود شروع به طراحی کنید. در کانوا صدها قالب مختلف وجود دارد که می توانید آن ها را با سلیقه و نیاز خود تغییر دهید.

4 ترفند برای جذب بهتر با استوری ها در اینستاگرام

پس از پایان طراحی، طرح خود را دانلود کرده و آن را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

از تصاویر آماده استفاده کنید

در صورت لزوم از عکس های آماده و متناسب با کسب و کار خود در اینستاگرام استفاده کنید. چندین وب سایت رایگان برای دریافت تصاویر آماده وجود دارد. یکی از بهترین آن ها، وب سایت Pexels است. وارد سایت شده و از ابزار جستجو برای یافتن تصویر مورد نظرتان استفاده کنید. مجموعه ای از تصاویر متناسب با جستجو به صورت یک گالری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. یک قابلیت جالب این سایت، امکان جستجوی تصاویر با رنگ مورد نظر است. با انتخاب ترتیب رنگی در بالای صفحه، عکس ها بر اساس رنگ مورد نظر شما نمایش داده خواهند شد.

عکس اینستاگرام

 

6- کپشن هایی برای ایجاد ارتباط و جذب مخاطب بنویسید

نوشتن یک کپشن مناسب برای کسب و کار های خدماتی که ماهیت تصویری ندارند، اهمیت زیادی دارد. نگارش یک کپشن خوب زمینه بازگو کردن داستان کسب و کار، القای حس نزدیکی و اعتماد در مخاطبان، و انگیزش آنان در کار و تعامل با شما را فراهم می کند.

سه عنصر اساسی در ایجاد ارتباط و جذب و مشارکت مخاطب در یک کپشن قدرتمند نقش دارند:

داستان بگویید

شما به عنوان تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب و کار های خدماتی، باید قدرت کلام خود را برای انتقال داشته هایتان در کسب و کار، خدمات و شخصیت به مخاطبان به کار گیرید.

تولید محتوا اینستاگرام

گفتگو کنید

هیچ چیز بدتر از یک کپشن خشک بی ارتباط با تصویر نیست. مشتریانتان را بشناسید و کپشن را به گونه ای بنویسید که اهمیت آن ها برای شما و ارزش خدمات شما برای آن ها را نشان دهد. صادق، باز و خوش صحبت باشید. به جای متن های غیرمحاوره ای، بهتر است کپشن را در قالب اول شخص و تنها برای یک مخاطب بنویسید.

فراخوان بدهید

هیچ کپشنی بدون دعوت از دنبال کنندگان برای یک اقدام، کامل نیست. به این کار در اصطلاح، فراخوان برای عمل (Call to Action – CTA) گفته می شود. دو نوع فراخوان (یا سوال) وجود دارد که هر کدام هدف خاصی را دنبال می کنند.

سوالات کوچک شامل دعوت به لایک، ثبت کامنت، ذخیره کردن یا اشاره کردن (Mention) و موارد مشابه دیگر است. سوالات کوچک دو فایده دارند. اولین مزیت، بهبود رتبه شما در الگوریتم اینستاگرام در صورت پاسخ مثبت مخاطبان است. مشارکت کاربران یکی از عوامل موثر در رده بندی پست ها و حساب های کاربری اینستاگرام است. مزیت دوم، شرطی شدن دنبال کنندگان در تعامل با شما است. در نتیجه تعداد بیشتری از آن ها به سوالات بزرگ شما پاسخ خواهند داد.

تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب و کارهای خدماتی

برخی سوالات کوچک به صورت زیر هستند:

 • یکی از دوستان خود را تگ کنید
 • خود را در کامنت ها معرفی کنید
 • اگر موافقید لایک کنید
 • کسی را می شناسید که … را دوست داشته باشد؟
 • …. چیست؟

در سوالات بزرگ بدون اشاره مستقیم به فروش، از فالوور ها می خواهید کاری انجام دهند که نتیجه اش نزدیک شدن و همکاری با شما است. چند نمونه از سوالات بزرگ به صورت زیر هستند:

 • می خواهید بیشتر بدانید؟ پست وبلاگ ما را بخوانید.
 • مشترک خبرنامه ما شوید.
 • برای …. به …. بروید
 • برای بازدید از وب سایت، لینک موجود در بیو (Bio) را کلیک کنید.

برای بازاریابی موثر کسب و کار غیر تصویری خدماتی، استفاده مناسب از ظرفیت کپشن حیاتی است. با افزودن این عناصر به پست خود، کپشن هایی قدرتمند برای ارتباط و جذب مشتری خلق کنید.

نتیجه گیری

یکی از بزرگترین چالش های تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب و کار های خدماتی، حضور در رسانه های اجتماعی بدون امکان برجسته کردن ویژگی های یک محصول فیزیکی قابل لمس است. این موضوع به ویژه برای کسب وکار هایی همچون خدمات حرفه ای که ماهیتشان تصویری نیست، بحرانی تر است.

راه حل کسب وکار های خدماتی برای مقابله با این چالش ها، تعیین سبک محتوایی مناسب، تولید محتوای تصویری با کیفیت، و نگارش کپشن هایی با هدف ایجاد ارتباط و مشارکت است. نتیجه این اقدامات، سود بردن از حضور قوی در اینستاگرام خواهد بود.

منبع

به این مطلب امتیاز بده post

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

 • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

  شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان