4 ترفند برای جذب بهتر با استوری ها در اینستاگرام

چهار روش برای بهبود دسترسی به استوری ها در اینستاگرام

فهرست مطالب

به دنبال دسترسی بیشتری به استوری ها در اینستاگرام هستید؟ می خواهید بدانید چگونه استوری های چشمگیر خلق کنید؟

در این مقاله با چهار روش برای جلب توجه بیشتر به استوری در اینستاگرام بدون نیاز به تبلیغات آشنا می شوید.

الگوریتم استوری اینستاگرام چگونه کار می کند؟

الگوریتم اینستاگرام تعداد فالوور هایی که استوری را میبینند، ردیابی می کند. الگوریتم به دنبال شناسایی بهترین، جدیدترین، مناسب ترین و جذاب ترین محتوا برای هر فالوور میگردد و این نوع محتوا را به صدر فهرست نوار استوری ها در صفحه فید او میفرستد. به همین دلیل تشویق کاربران به تماشای استوری تا انتها بسیار مهم است.

صاحبان کسب و کار نیازی به دسترسی به همه کاربران اینستاگرام ندارند، بلکه باید مشتریان بالقوه خود را پیدا کنند. ترفندهای این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با انتشار استوری های جذاب در زمان های مناسب به مخاطبان هدف خود دست یابید. در این صورت الگوریتم اینستاگرام به شما کمک خواهد کرد تا به صورت سازمان یافته جامعه اینستاگرامی خود را کشف کنید.

1 در استوری ها آغاز، میانه و پایان مناسبی ایجاد کنید

وقتی اینستاگرام در سال 2016 استوری را معرفی کرد، عده ای فکر می کردند از آن استقبال نخواهد شد. به باور آنها این ابزار برای کاربران جوان تر یا کاربرانی که عکس هایشان برای فید اصلی چندان خوب نیست، طراحی شده است. اما امروز شاید بتوان گفت استوری گوی سبقت را از فید اصلی ربوده و به راه اصلی اشتراک گذاری در اینستاگرام تبدیل شده است.

آغاز، میانه و پایان مناسبی برای استوری

اهمیت تولید محتوای با کیفیت برای استوری، کمتر از پست های دیگر نیست. از این رو باید برای تهیه برنامه تولید محتوای استوری وقت بگذارید.

هنگام ساخت استوری در اینستاگرام به تنظیم آغاز، میانه و پایان مشخص برای آن دقت کنید. از ابتدا، پایان استوری را در نظر داشته باشید. به پیامی که می خواهید در استوری منتقل کنید و زمان اعلام آن فکر کنید. سپس متن و تصاویر مورد نیاز برای ایجاد ارتباط موثر را انتخاب کنید.

انجمن ملی جغرافیای امریکا

انجمن ملی جغرافیای امریکا (National Geographic) از قرن نوزدهم تاکنون داستان هایی گیرا درباره جهان به اشتراک می گذارد و امروزه یکی از موفق ترین برندها در رسانه های اجتماعی به شمار می رود. این انجمن در حساب کاربری National Geographic Wild استوری هایی متشکل از چند پست مرتبط با آغاز، میانه و پایان مشخص به اشتراک می گذارد.

از این مدل به راحتی میتوانید برای استوری ها در اینستاگرام خودتان ایده بگیرید. برای ساخت استوری مناسب برای کسب و کارتان از راه های زیر استفاده کنید:

 • از استوری ها و پست های حمایتی مشتریان استفاده کنید.
 • یک روز از زندگی کاری سازمان یا کارکنانتان را برجسته کنید.
 • اخبار و اطلاعیه های خود را اشتراک گذاری کنید. با استفاده از عبارت هایی مثل “اولین بار در اینجا ببینید”، پست خود را پر بازدید کنید.
 • محتوای اختصاصی از پشت صحنه رویدادها یا سفرهای کاری خود را به اشتراک بگذارید
 • خدمات مشتری یا فعالیت های توسعه ای خود را برجسته کنید. آن چه هستید و ارزش های برندتان را به نمایش بگذارید.

حتی میتوانید استوری های متنی بسازید و یک پست وبلاگ اینستاگرامی منتشر کنید. البته باید مطمئن شوید فالوور ها این نوع استوری را می خوانند و به آن توجه می کنند. با نگاه عمیق به موضوعات مرتبط با کسب و کار و برندتان اطلاعاتی ارزشمند به مشتریان بالقوه خود داده و در آن ها اعتماد ایجاد کنید.

در این پست ها به بازدیدکنندگان یادآوری کنید برای خواندن متن انگشت خود را روی صفحه گذاشته و نگه دارند.ر پست های فید اصلی اینستاگرام فالوور ها را از محتوای استوری با خبر کنید. در این صورت احتمال بازدید آن پیش از ناپدید شدن استوری بیشتر می شود.

ده راه خلاقانه برای استفاده از اینستاگرام در کسب و کار

2 انواع ویدئو را در استوری خود قرار دهید

مطمئنا اشتراک گذاری عکس در اینستاگرام ساده تر است، اما هیچ محتوایی به اندازه ویدئو توجه مردم را به خود جلب نمی کند. اینستاگرام ترافیک آنلاین ویدئو را به شدت افزایش داده است. بیش از نیمی از مصرف کنندگان اذعا کرده اند که پس از دیدن ویدئویی در رسانه های اجتماعی، جذب یک برند شده اند.

انواع ویدئو در استوری اینستاگرام

استوری ها در اینستاگرام ساده ترین و کامل ترین بستر به کارگیری قدرت ویدئو است. برای استفاده از ویدئو در محتوای استوری می توانید از راه های ساده زیر استفاده کنید:

 • گیف ها: از گیف ها (GIF) برای تبدیل استوری به پستی متحرک، بامزه و جذاب استفاده کنید. برای یافتن گیف مناسب برای پست، از امکان جستجو در جعبه استیکرهای استوری استفاده کنید.
 • بومرنگ: با استفاده از اتصال عکس ها به هم در قالب بومرنگ استوری، یک مینی ویدئوی رفت و برگشتی جذاب بسازید.
 • ضبط با قالب هندزفری: اینستاگرام امکان ضبط مستقیم کلیپ های 15 ثانیه ای در استوری قرار داده است. می توانید متن، گرافیک، گیف و موزیک به آن اضافه کرده و بلافاصله استوری خود را منتشر کنید.
 • فیلترهای چهره: از فیلترهای چهره برای تبدیل یک نمای خسته کننده به نمایی بامزه و گیرا استفاده کنید و در آن فضا با دنبال کنندگانتان صحبت کنید.

اجازه ندهید بودجه کم (و حتی صفر) شما را متوقف کند. کاربران اینستاگرام، به ویژه در استوری، انتظار دیدن ویدئوهای حرفه ای و باکیفیت ندارند.

روزنامه گاردین

روزنامه گاردین یک صفحه خبری موفق در اینستاگرام دارد. این صفحه ماه ها بر روی انواع مختلف پست در اینستاگرام تحقیق کرد تا دریابد کدام یک از آن ها بهترین تعامل را با مخاطبان دارند. نتایج تحقیقات نشان داد ویدئو تأثیر بیشتری در جذب دنبال کنندگان جدید نسبت به پست های ثابت دارد. از طرفی تولید محتوای ویدئویی حرفه ای و باکیفیت، به ویژه برای ساخت استوری، ارزش سرمایه گذاری ندارد. قالب استوری بیشتر مناسب محتوای لحظه ای و اتفاقی است.

ابزارهای ساخت ویدئو برای استوری اینستاگرام

ابزارهای ساخت ویدئو برای استوری اینستاگرام

برنامه های متعددی برای ساخت محتوای ویدئویی از تعدادی عکس وجود دارند. به عنوان مثال، برنامه Mojo ابزاری رایگان برای ساخت استوری اینستاگرام است. این برنامه امکان شخصی سازی قالب های پویا و انتخاب قلم و رنگ را فراهم می کند.

نرم افزار Momento عکس ها یا تصاویر شما را به فرمت گیف متحرک تبدیل می کند. این اپلیکیشن به شما امکان افزودن فیلتر، استیکر، متن و افکت را نیز می دهد.

3 بازدید کنندگان استوری هایتان را همچون خانواده و دوستان خود بدانید

اینستاگرام یک بستر تصویری است که به کسب و کارها امکان برقراری ارتباط شخصی با مشتریان را فراهم می کند. خارج شدن از منطقه امن و قرار گرفتن جلوی دوربین، راهی بسیار خوب برای ایجاد اعتماد در مخاطبان و دسترسی بهتر آنها به استوری ها و کسب و کارتان است.

بازدید استوری در اینستاگرام

با افزایش تعداد برندها و افراد تأثیرگذار (اینفلوئنسرها) در اینستاگرام، پایبندی کاربران به هر دو دسته کاهش یافته است. فیس بوک، مالک اینستاگرام، به صراحت اعلام کرده است که بیشتر مایل است پست های دوستان و خانواده را به صفحه فید افراد بفرستد. پس یک کسب و کار چه باید بکند؟ پاسخ این است: مثل یک دوست و عضوی از خانواده رفتار کنید.

محتوایی آماده کنید که رابط های نزدیک و معنادار ایجاد کند. باید ارزشمند باشید تا دیده شوید.

در استوری داستان بگویید

لازم نیست همیشه در استوری از کسب و کارتان صحبت کنید. گاهی صحبت کردن و داستان گویی از زندگی روزمره به جذب هواداران وفادار و سفیران برند شما منجر می شود.

در استوری داستان بگویید

بعضی از کاربران معمولا استوری ها را بیصدا می بینند. بنابراین خوب است درباره آن چه در استوری می گویید، چند کلمه بنویسید تا به گوش دادن تشویق شوند.

4 از عناصر استوری برای حفظ توجه مخاطبان استفاده کنید

کاربران اینستاگرم به طور بیرحمانه ای کم توجه بوده و انگشتان سریعی دارند! بنابراین باید محتوای استوری را به گونه ای طراحی کنید که تا حد امکان توجه تعداد بیشتری از بازدید کنندگان را تا انتها حفظ کند. مثلا آموزش گام به گام راه خوبی برای تشویق به دیدن استوری تا انتها است.

از عناصر استوری برای حفظ توجه مخاطبان استفاده کنید

در اولین قاب استوری، قوی ترین تصویر یا ویدئو را قرار دهید. فکر نکنید مردم فقط وقتشان را در اینستاگرام می گذرانند. از همان ابتدا توجه بازدید کننده را جلب کنید.

قرار دادن عناصر زیر در استوری به حفظ توجه کاربران کمک می کند:

 • با استفاده از متن های کوتاه به روشنی هدف خود از انتشار پست و اهمیت دیدن آن را بیان کنید.
 • موسیقی یا صدا روی استوری خود بگذارید. حدود 60 درصد استوری های اینستاگرام با صدا دیده می شوند.
 • با استفاده از اعداد و حروف نشان دهید در حال انتشار محتواهای متوالی ارزشمند هستید که ارزش دنبال کردن دارند.
 • از برچسب های تعاملی برای تشویق فالوور ها به مشارکت در استوری استفاده کنید. تشویق به پاسخ دادن سوالات و شرکت در نظرسنجی ها، از جمله راهکار های این روش است.

استوری هایتان را زمانی ارسال کنید که دیده شوند

استوری ها در اینستاگرام برای اشتراک گذاری محتوای زمان حال طراحی شده است. اما اگر به دنبال جذب فوری و بهینه کاربران هستید، استوری را زمانی پست کنید که احتمال آنلاین بودن فالوور هایتان بیشتر است.

اینسایت اینستاگرام

برای کشف زمان فعالیت مخاطبانتان در اینستاگرام از ابزار اینسایت (Insight) در حساب کاربری حرفه ای خود استفاده کنید. با آن که داده های اینسایت نقطه آغاز خوبی است، اما ازمون و خطا نیز به همان اندازه در تعیین زمان مناسب انتشار پست مهم است. شاید مخاطبان شما بعدازظهر ها بیشتر آنلاین باشند، اما صبح ها اشتیاق بیشتری به پست های شما نشان دهند.

اینسایت اینستاگرام چیست و به چه کار می آید؟

آموزش اینسایت اینستاگرام

در پژوهشی که بر روی 15000 پست از 200 برند برتر در اینستاگرام انجام شده است، مشخص شد که بهترین زمان ارسال استوری، خارج از ساعت کاری است.

در حال حاضر بدون استفاده از نرم افزارهای جانبی امکان زمانبندی ارسال استوری وجود ندارد. اما با توجه به این که فیس بوک برنامه ریزی زمانی ارسال پست و IGTV به اینستاگرام را فراهم کرده است، پیش بینی می شود این امکان نیز در آینده به اینستاگرام افزوده شود.

نتیجه گیری

سال گذشته، سال سختی برای اینستاگرام بود. از اوایل خردادماه 1398 بازاریابان و کاربران شاهد افت شدید نسبت مشارکت بوده اند. این نسبت برای برندها به نصف کاهش یافته و در حدود 0.9% است.

با وجود افزایش تعداد کسب و کارهایی که هر روزه به دنبال جلب توجه هستند، مشارکت مخاطبان در محتوای تولیدی برندها کمتر شده است. این موضوع نتیجه طبیعی فراگیری و محبوبیت اینستاگرام است. در این شرایط، شما بیشتر از همیشه باید بر تولید محتوای قوی و گیرا برای استوری تمرکز کنید.

با تدوین راه برد مناسب و بهبود قدرت داستان سرایی خود قادر به خلق محتوای جذابتر و مناسب تر برای دنبال کنندگان خود خواهید بود. در نتیجه الگوریتم رتبه بهتری برای شما در نظر گرفته و بنابراین به صدر فهرست استوری ها نزدیک تر می شوید. در نتیجه دسترسی سازمان یافته به کسب و کار شما در اینستاگرام بهبود خواهد یافت.

منبع

به این مطلب امتیاز بده post

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

 • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

  شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان