ده راه خلاقانه برای استفاده از اینستاگرام در کسب و کار

اینستاگرام چیست؟

فهرست مطالب

آیا به فکر استفاده از اینستاگرام در کسب و کار خود هستید؟ آیا به دنبال ایده های جذاب برای تولید محتوا هستید؟

در این مقاله در می یابید که چگونه با استفاده از اینستاگرام کسب و کارتان را بیشتر شناسانده و با جامعه اینستاگرامی پیوند ایجاد کنید.

اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام نرم افزار موبایلی اشتراک گذاری تصویر با بیش از یک میلیارد کاربر است که روز به روز به تعداد آنان اضافه می شود. قابلیت های اینستاگرام نیز به طور پیوسته در حال بهبود است. اینستاگرام در آوریل 2012 به مالکیت فیس بوک درآمد و در پی آن حضور خود در اینترنت را گسترش داد. در حال حاضر کاربران نه تنها در تلفن هوشمند، بلکه به صورت آنلاین نیز به محتوای اینستاگرام دسترسی دارند. اینستاگرام رسانهای اجتماعی بر پایه تصویر است که نمیتوان آن را نادیده گرفت. در ادامه با 10 راه خلاقانه برای استفاده از اینستاگرام در کسب و کار آشنا میشوید.

اینستاگرام چیست؟

آموزش کامل اینسایت اینستاگرام

1 محصولات خود را نمایش دهید

همه دوست دارند هر از گاهی به محصولات مختلف نگاهی بیندازند. پس بیایید به فالوور هایتان پنجره ای برای خرید از بستر تلفن هوشمند عرضه کنید! مجموع هایی از محصولاتتان را به نمایش بگذارید، عکس یا ویدئویی از یک محصول جدید یا محصولی کمتر شناخته شده به اشتراک بگذارید، یا یک تصویر بزرگنمایی شده از یک محصول منتشر کرده و از فالوور ها بخواهید که حدس بزنند این تصویر کدام محصولتان است.

نمایش محصولات در اینستاگرام

کسب و کار خدماتی دارید؟ برخی تجهیزات و امکاناتی که نقش اساسی در ارائه خدمات شما بازی می کنند را نمایش دهید. به طور مثال، یک باشگاه ورزشی با نمایش دستگاه های بدنسازی پیشرفته، یک عکاس با انتشار تصویر لنز حرف های دوربین خود و یک مکانیک با نشان دادن تجهیزات عیب یابی اتوماتیک، میتوانند نظر کاربران را جلب کنند.

2 نحوه تولید محصولاتتان را نمایش دهید

با انتشار تصاویر و ویدئوهایی از نقاط مختلف فرآیند تولید، به فالوور ها نشان دهید محصولاتتان چگونه ساخته می شوند. اگر خط تولیدتان طولانی است، می توانید عکس ها یا ویدئوهایی از بخش های مختلف طراحی، برنامه ریزی، تولید و حمل و نقل را به ترتیب در یک پست منتشر کنید.

3 پشت صحنه را نشان دهید

مراحل آمادگی برای معرفی یا تبلیغ یک محصول یا خدمت کار پیچیدهایی است، اما فرصت بسیار خوبی برای تولید محتوا در اینستاگرام در اختیار شما می گذارد. اگر در حال عکاسی برای کاتالوگ یا کارزار تبلیغاتی هستید، فیلمبرداری یک آگهی تلویزیونی را انجام میدهید، برای یک مصاحبه مطبوعاتی مهیا می شوید، یا آماده قدم گذاشتن روی فرش قرمز هستید، آن را با فالوور هایتان به اشتراک بگذارید.

نمایش محصولات در اینستاگرام

افراد بسیار کمی این لحظه ها را در طول عمرشان تجربه می کنند. اینستاگرام مسیری اختصاصی برای ورود فالوور ها به پشت صحنه فعالیت های شما خواهد بود.

4 کاربرد محصولاتتان را نمایش دهید

گاهی تصورات ما با واقعیت فاصله زیادی دارد. کارکرد محصولاتتان را نمایش داده و اجازه دهید مصرف کنندگان کاربردهای نوینی برای آن کشف کنند. به این ترتیب به کمک اینستاگرام، تقاضا ایجاد خواهید کرد.

به علاوه، از این راه فرصت مناسبی برای تولید محتوا توسط کاربر پیدا می کنید. از هوادارانتان بخواهید تصاویر و ویدئوهایشان از کاربرد های خلاقانه محصولات را برایتان ارسال کرده و بهترین آنها را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

اگر کسب و کار خدماتی مثل سالن زیبایی، خدمات محوطه سازی، دکوراسیون داخلی یا صافکاری دارید، تأثیرتان را با انتشار تصاویر پیش و پس از انجام کار به نمایش بگذارید. نمایش این تصاویر در کنار هم، محتوای اینستاگرام شما را حیرتانگیز کرده و میتواند به جذب مشتری منجر شود.

روش های عکس برداری از محصول در اینستاگرام

5 گوشه هایی از رازها را نشان دهید

همه دوست دارند هر چیزی را زودتر از دیگران بدانند! با پیش نمایش محصولات و خدمات جدید، یا ترتیب دادن تور مجازی از فروشگاه، فضای تولید یا دفتر کار در حال آماده سازی، به فالوور های اینستاگرامتان حس خاص بودن القا کنید. انتشار تصویر از چیزی که هیچ کس پیش از این ندیده، بسیار خوش ایند است.

6 دفتر کارتان را نمایش دهید

ممکن است برای افرادی که برندهای مورد علاقه شان را دنبال می کنند، این سوال پیش بیاید که: “کار کردن در این شرکت چگونه است؟” پس بیایید محل کارتان را به آنها نمایش دهید!

نمایش دفترکار در اینستاگرام

لحظاتی از زندگی کاری در دفترتان را به اشتراک بگذارید: تصاویری از فضای کاری، زمین ورزشی یا سالن بدنسازی اختصاصی شرکت، جلسات کاری و آموزشی، کارکنان در حال صرف ناهار یا بازی و … . فرصت های نامحدودی برای تولید محتوا در اختیار شما می گذارند.

اگر قصد استخدام دارید، در کپشن چنین پستهایی آن را اعلام کنید.

7 فالوور ها را به رویدادهای تجاری ببرید

دنبال کنندگان خود را به بازدید رویدادها یا نمایشگاه های تجاری ببرید. شاید بخشی از فالوور ها که در نزدیکی محل برگزاری آن زندگی می کنند، مشتاق شوند آنجا حضور پیدا کنند. به علاوه، مخاطبان با درک دلیل حضور یا حمایت شما از آن رویداد، برندتان را بهتر حس می کنند.

8 کارکنانتان را معرفی کنید

برندتان را به کمک اینستاگرام و با معرفی افرادی که آن را به چیزی که هم اکنون هست تبدیل کرده اند، انسانی کنید.

معرفی کارکنان

از این راه، نه تنها کارکنان از حس شناخته شدن (و البته شهرت لحظهای) لذت می برند، بلکه فالوور ها فرصتی برای آشنایی با افراد پشت پرده سازمان شما پیدا می کنند. حتی می توانید از طریق حساب اینستاگرام برای ایجاد فرصت ملاقات مجازی هواداران با کارکنان سازمان استفاده کنید.

فراموش نکنید در کپشن پست، کمی اطلاعات درباره آن فرد بنویسید.

9 نظر افراد مشهور را به اشتراک بگذارید

بگذارید روراست باشیم! در جامعه هایی زندگی می کنیم که توجه زیادی به افراد مشهور یا سلبریتی ها دارند. ما از رفت و آمدها، برنامه ها، سفرها و کارهایی که آنها انجام می دهند اطلاع داریم.

موافقت این افراد را جلب کرده و تصاویری از تعامل آنان با برندتان منتشر کنید؛ به عنوان نمونه تصاویر و ویدئوهایی از جشن امضاء آنان در رویدادهای تجاری شما، صحبت کردن با آنها، بازدیدشان از محل کار شما یا هنگام استفاده از محصولات یا خدماتتان. به این شیوه می توانید توجه هواداران سلبریتی ها را نیز به برندتان جلب کنید.

10 جذابیت حیوانات را به اشتراک بگذارید

هیچ منعی برای استفاده از جذابیت حیوانات در رسانه های اجتماعی وجود ندارد. بسیاری از وبلاگ ها و صفحات شبکه های اجتماعی از این راه استفاده می کنند.

جذابیت استفاده از حیوانات در اینستاگرام

انتشار تصاویر حیواناتی که در آگهی های شما نقش بازی می کنند یا به محصولاتتان نگاه می کنند، محتوایی مناسب برای اشتراک گذاری در اینستاگرام است. این دوستان بامزه، قابلیت ایجاد مشارکت در فالوور ها از طریق لایک و کامنت را دارند.

منبع

به این مطلب امتیاز بده post

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان