7 استراتژی برند های بزرگ در اینستاگرام که همه می توانند استفاده کنند

برند سازی

فهرست مطالب

شما بعنوان مالک یک کسب و کار در اینستاگرام ، احتمالاً تجربه‌ی حس حسادت به برندهای دیگر را داشته‌اید –  یعنی حسی که با دیدن موفقیت یک برند بزرگ در مدیریت ایسنتاگرام و یا کمپینهای تبلیغاتی موفقیت آمیز آن ها در شما ایجاد می‌شود. هرجا نگاه می‌کنید این کمپین تبلیغاتی را می‌بینید، و همه با جدیت آن را دنبال می‌کنند. هیچ کاری نمی­توانید انجام دهید و تنها حسی که دارید این حس است که چطور شما هم می توانید مانند آنها مدیریت پیج اینستاگرام حرفه ای را داشته باشید .

بسیار آرزو دارید کاش به همان موفقیت دست پیدا می­کردید. اما متأسفانه، کسب و کار شما کوچک است، بودجه­ ی مناسبی برای کار ندارید، و نام ­تان آنقدر بزرگ نیست که بتوانید یک کمپین موفق را طراحی و اجرا کنید

اما خبر خوب این است که اصلاً تفاوتی ندارد شما کسب و کار کوچکی داشته باشید یا یک شرکت بین ­المللی. با چند استراتژی ساده، به راحتی خواهید توانست کمپین مدیریت اینستاگرام را به شکل تأثیرگذاری پیش ببرید. برای اینکه بتوانید بصورت فعال در رسانه­ های اجتماعی، مطالب تأثیرگذار و جذاب داشته باشید، اصلاً لازم نیست شرکتی با یک برند بزرگ باشید.

پس بجای حسادت کردن به برندهای بزرگ، تلاش کنید از آنها یاد بگیرید. برخی از کمپینهای تبلیغاتی که نامزد دریافت جایزه­ی Shorty، جایزه­ ای که به بهترین رسانه ­های اجتماعی اعطا می­شود بوده ­اند را بررسی کنید، و در تمامی کانال­های رسانه ­های اجتماعی خود استراتژی­های آنها را به کار بگیرید.

1.Purina (فروشنده حیوانات خانگی) ارتباطات را گسترش می­دهد

برندهای بزرگ سر و صدای زیاد و بودجه های بزرگی دارند.

با این حال، یکی از چیزهایی که معمولاً فاقد آن هستند، تعامل است  بسیاری از برندهای بزرگ در زمینه­ ی ارتباطات شخصی و عاطفی با فالوور ها  مشکل دارند و این مسئله به آنها در راستای فروش آسیب وارد می­کند.زیرا رمز موفقیت در شبکه های اجتماعی تعامل و ایجاد یک رابطه دوستانه است.

پورینا نمونه ­ای عالی از این مسئله است. همه این برند را می ­شناسند و افراد زیادی به آن اعتماد دارند. با این وجود این شرکت در زمینه­ ی اعتبار دچار مشکل است. بدین ترتیب ، برندهای کوچکتر مکرراً آن را شکست داده و بر فروش این شرکت تأثیر منفی می­گذاشتند.

پورینا دریافت کرد که عدم اعتبار از جمله موانعی است که برای بهبود تعامل در رسانه ­های اجتماعی و افزایش فروش باید بر آن غلبه کرد. بدین ­ترتیب تبلیغ کنندگان این شرکت به کمپین «اعتمادسازی» روی آوردند. این کمپین به افراد امکان داد نگاهی به پشت صحنه­ ی کارمندان و هواداران پورینا، بیاندازند، بعنوان مثال منتشر کردن تصاویر کارمندان در لحظه ای که ارتباط عاطفی با حیوان خانگی خود داشتند بسیار به آن ها کمک کرد و بدین ترتیب جنبه­ های احساسی ارتباط با مخاطبین تقویت شد.

این مسئله امروزه تأثیر بسیار مثبتی بر یک برند می­گذارد. مردم ناگهان احساس ارتباط شخصی با پورینا کردند و این مسئله باعث رونق این برند در رسانه ­های اجتماعی شد. تا جایی که تعاملات کیفی با این برند بسیار بالا رفت و به 6.5 میلیون مشاهده­ ی شخصی رسید، و همچنین اشاراتی که به مطالب این برند شد تا 100 برابر افزایش یافت. نیازی به گفتن نیست که تیم مدیریتی اینستاگرام این شرکت به خوبی توانسته بودند از پس کار بر بیایند.

 

فروشنده حیوانات خانگی
فروشنده حیوانات خانگی

پس تلاش کنید در کسب و کار کوچک خود، ارتباطات شخصی را تقویت کنید.

می­توانید این کار را دقیقاً مثل پورینا انجام دهید.

ابتدا باید لحن برندتان را در هنگام ارتباط با دیگران مد نظر داشته باشید. البته لازم نیست شیوه­ ی صحبت کردن خود را در این راستا تغییر دهید.

دوم اینکه، نقاط آسیب­پذیر خود را هم در رسانه­ های اجتماعی به اشتراک بگذارید. اصلاً نترسید که کمی به شما بخندند. این مسئله سبب می­شود واقعی­ تر به نظر برسید.و مراحل تلاشتان برای حل مشکلات را به اشتراک بگذارید.

 

پرده را کنار بزنید و اجازه دهید مردم ببینند پشت صحنه چه خبر است. برای اینکه به مشتریان بالقوه­ ی خود جنبه­ های انسانی­تان را نشان دهید، نیاز به شفافیت زیادی خواهید داشت.

پس از تکمیل این مراحل، درمی­یابید مردم از شما بعنوان برندی قابل اعتماد سخن خواهند گفت.

2.خطوط هوایی (southwestair) ساوث­ وست و خدمات اجتماعی به مشتریان

خطوط هوایی ساوث­وست همواره به دلیل پروازهای سرگرم کننده­ ی خود شناخته شده است، اما این مسئله سبب نمی ­شود از مسائلی که خطوط هوایی با آن روبرو هستند مصون بماند. این شرکت همچون رقیبانش با مواردی همچون تأخیر در پرواز، چمدان­های گمشده و غیره دست به گریبان است، اما برخلاف بیشتر خطوط هوایی، اطلاعات مربوطه را سریعاً از طریق کانال­های رسانه­ های اجتماعی خود به مخاطبین ارائه می­ کند.

شرکت هواپیمایی ساوت­وست بعنوان شرکتی شناخته می­ شود که به صداهای موجود در رسانه­ های اجتماعی از طریق یک مرکز ویژه به خوبی گوش می ­دهد. مشتریان در هنگام هرگونه نگرانی و مسئله­ ای قادر خواهند بود به این مرکز دسترسی داشته و سئوالات خود را مطرح کنند. این شرکت از پایش رسانه­های اجتماعی برای درک آنچه بصورت آنلاین بیان می­شود استفاده می­کند. در ادامه، تیم خدمات مشتریان، مسائل موجود را به صورت به روز رسانی شده به اطلاع افراد می­رساند. از آب و هوا گرفته تا سایر موارد، مشتریان همیشه می­توانند مسائل مهم را از طریق این شرکت متوجه شوند.

خطوط هوایی
خطوط هوایی

 

از طریق مرکز خدمات مشتریان خود، به مسائل اجتماعی دسترسی پیدا کنید.

به احتمال زیاد، کسب و کار کوچک شما دارای تیمی آماده برای ارائه خدمات حرفه­ای به مشتریان و پاسخ سریع به پرسش­ های آنان نیست. اما این بدان معنی نیست که نمی­ توانید این استراتژی را به شیوه­ های اثربخش بکار بگیرید.

به سوالات آن ها تا آنجا که می توانید در دایرکت،کامنت،و …پاسخ دهید

مردم به سرعت موجه تعاملات یک برند در رسانه ­های اجتماعی می ­شوند. به زودی دیگران هم در کانال­های متعدد رسانه هاجتماعی شروع به سوال پرسیدن می­ کنند. این مسئله باعث می­شود خطوط تلفن شما آزاد بوده و تلاش­های شما در جهت تأثیرگذاری را تسهیل می­ کند.

3-کوکاکولا از ویدیو برای ایجاد بیانیه­ای قدرتمند بهره می­گیرد

ویدیو از جمله ابزارهای قدرتمند در رسانه ­های اجتماعی است که کمتر برندی همانند کوکاکولا از آن بهره می­گیرد. این شرکت برای مبارزه با مسئله­ ی تعصب و پیش­داوری از روی پوشش و ظاهر، از طریق کانال یوتیوب خود ویدیویی را به نمایش گذاشت که در آن مردم را به مراسم افطار ماه رمضان دعوت کرد به این مضمون که گروهی باهم در یک فضای تاریک مطلق بودند این گروه در تاریکی با هم صحبت می کردند و شاد بودند ، بعد چراغ­ها روشن می­ شد و همه می­ توانستند تفاوت­ های پوشش را ببینند ، در حالی که در هنگام تاریکی متوجه این تفاوت­ ها نمی­ شدند.

کوکاکولا در نهایت فیلم خود را با یک جمله­ ی ساده اما بسیار تأثیرگذار به پایان رساند: «برچسب­ها صرفاً برای قوطی­ها هستند، نه برای افراد.» این جمله از یک طرف جمله­ای درخشان از سوی یک برند به شمار می­رود، و هم نیش و کنایه­ی تندی در آن وجود دارد.

این ویدیو با بیش از 18 میلیون مشاهده در یوتیوب، موفقیت بسیار بزرگی برای تیم مدیریت رسانه­های اجتماعی کوکاکولا به ارمغان آورد. این موفقیت فراتر از مسئله­ی مشاهدات بود – میزان تعامل با این برند در توییتر 33% و در فیس­بوک 35% افزایش یافت.

کوکاکولا

ویدئو خود را احساسی و با مضمون تولید کنید و در رویداد های روز شرکت کنید

برای استفاده از این استراتژی، نیازی نیست یکی از محبوب­ترین نوشیدنی­ها در سرتاسر جهان باشید. از تلفن هوشمند خود هم می­ توانید برای ساخت ویدیو استفاده کنید فقط باید کمی خلاقیت در ساخت سناریو ویدئو داشته باشید

4-استارباکس (starbucks) از بازاریابی اینفلوئنسری استفاده می­کند

بازاریابی اینفلوئنسری یکی از داغ ترین روندها در حال حاضر به شمار می ­رود. اگر یک اینفلوئنسر محصول شما را تأیید کند، احتمال بیشتری دارد که مردم آن را بخرند. این یکی از بهترین نمونه ­ها در اثبات عملکرد رسانه­ های اجتماعی است.

استارباکس با کمپین تبلیغاتی خود با نام «فراپاچینو و تابستانی لذت بخش» بر بازاریابی قدرتمند اینفلوئنسری تکیه کرد.

استارباکس با اینفلوئنسرهای اینستاگرام همکاری را شروع کرد تا به این برند در جهت دستیابی به مشتریان جدید کمک کنند.

 

استارباکس

 

اینفلوئنسرهایی برای برند خود پیدا کنید.

ممکن است این تصور را داشته باشید که چون کسب و کارتان کوچک است، یافتن اینفلوئنسرهای مناسب دشوار خواهد بود – اما این کار در واقعیت ساده ­تر از چیزی است که می­ پندارید.

اینفلوئنسرها همه ­جا وجود دارند و شما می­توانید به برخی از آنها برای کمک به کمپین تبلیغاتی خود دسترسی پیدا کنید.این اینفلوئنسر ها می توانند دوستان شما باشند .بر خلاف تصور مردم افرادی که پیج های خصوصی دارند یعنی فالوور های آنان رابطه دوستانه تری با فالوور ها دارند تاثیر پذیری فالوور ها بیشتر خواهد بود.

در مرحله­ ی نخست باید اینفلوئنسرهای بازار خود را شناسایی کنید پس از یافتن اینفلوئنسرها، با آنها مشارکت کنید، از طریق محتواهایی که به اشتراک می ­گذارند با دیگران ارتباط برقرار کنید.

5-شرکت فناوری CA هوادار برند خود را ایجاد می­کند

 

بازاریابی اینفلوئنسری عالی است، اما به یاد داشته باشید می­ توانید نکات مهمی را درون برند خود نیز پیدا کنید. فقط کافیست به آنچه شرکت فناوری CA انجام داده نگاه کنید. این شرکت متوجه شد می­تواند در میان کارکنان خود هوادار هایی برای برند خود پیدا کرده و از آنها برای ایجاد کمپین موفق تبلیغاتی بهره بگیرد. و شروع به تولید یک برنامه­ ی آموزشی در رسانه­ های اجتماعی جهت فعال­سازی و تقویت کارکنان خود به منظور حضور قدرتمندتر در رسانه­ های اجتماعی، چه داخلی و چه خارجی کرد و به بیش از 13.000 کارمند این شرکت آموزش داد چگونه در رسانه­ های اجتماعی به هوادارها و اینفلوئنسر های انحصاری برند خود تبدیل شوند.

شرکت فناوری CA

مدافعین خود را پرورش دهید

شرکت فناوری CA ممکن است کارکنان بیشتری نسبت به شما داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که نمی ­توانید از قدرت هواداری داخلی برند خود بهره بگیرید.می توانید از دوستان و همکاران و کسانی که روابط کاری کمی دارید و افراد نزدیک خود شروع کنید و به آنها آموزش دهید چگونه از تمامی ظرفیت اینستاگرامشان مرتبط با برند شما استفاده کنند.

6-بازاریابان Comedy Central Schools و انجام تبلیغات متقابل

وقتی Comedy Central (مدرسه استندآپ کمدی ) شروع به فعالیت بازاریابی خود کرد می خواست با استفاده از فیلم های داستان وار  مردم را به ویدئو های  خود علاقه مند کند .اما این سریال ها باید در تلوزیون نمایش داده می شدند و آن ها نمی توانستند در تلوزیون هزینه کنند. نمایش مربوطه را در وب شروع کردند و کم کم به تلویزیون گسترش پیدا کرد. اما سئوال اصلی آنجا بود  که Comedy Central چگونه می­تواند مردم را در وب به اینستاگرام خود بکشاند .

Comedy Central این کار را با استفاده از یک کمپین تبلیغاتی قدرتمند با عنوان «ورود مخفیانه به برود سیتی» انجام داد. این کمپین در جهت شناخت علاقه مندی مردم به سریال اتخاذ شد.

«ورود مخفیانه به برود سیتی» یک سریال در وب بود که افراد می ­توانستند آن را در یوتیوب، اسنپ­ چت، فیس­بوک و وبسایت خود شبکه مشاهده کنند. این کمپین تبلیغاتی شامل 6 اپیزود می­شد که در مجموع بیش از 3.2 میلیون بازدید دریافت کرد و درآن مردم را تشویق به دنبال کردن صفحه اینستاگرام خودشان می کردند.این فیلم ها آنقدر جذاب بود که آن ها کمتر هزینه تبلیغاتی را برای آن پرداختند و این فیلم به سرعت در بین مردم ویروسی شد.

بازاریابان Comedy Central Schools

کمپین تبلیغاتی موازی خود را ایجاد کنید.

هر کانال تبلیغاتی مخاطب مخصوص به خود را دارد  اگر یک ویدیو یا محتوای دیگری در اختیار دارید که می­توان آن را در اسنپ­چت، فیس­بوک، یوتیوب یا توییتر،آپارت،نماشاو.. به نمایش گذاشت، آن را در تمامی این کانال­ها بارگذاری کنید. این به شما فرصت می­دهد به افراد بیشتری دسترسی داشته باشید.

7-مجله نیویورکر از محتوای تولید شده توسط کاربران استفاده می­کند

ممکن است از تولید محتوای جدید بصورت مداوم خسته شده باشید. چطور می­ توان هر روز ایده­ ی جدیدی داشت؟

یا مثلا تعدادی محصول دارید که محتوای زیادی از آن ها تولید کردید و دیگر محتوایی ندارید؟

چطور باید محتوای جدید پیدا کنید این سوالی است که توسط خیلی از کاربران پرسیده می شود.

 

برای حل این مشکل می توانید از تجربه ­ی مجله نیویورکر استفاده کنید. این روزنامه از 13.3 میلیون فالوور خود خواست در تولید محتوا کمکش کنند، و این مسئله جواب داد.

با استفاده از کمپین های هشتگی، این شرکت توانست محتوای ارائه شده از سوی کاربران خود را برجسته کند. بدین ترتیب مشارکت و تعامل زیادی ایجاد شد، تیم تولید محتوا هم توانستند استراحت کوتاهی داشته باشند.

برای ایجاد یک کمپین تولید محتوا توسط کاربران نیاز به بودجه­ ی زیادی ندارید و می ­توانید این کار را با تشویق کاربران به ارائه­ ی نظرات، و استفاده از این نظرات بعنوان محتوا به انجام برسانید.

گزینه­ ی دیگر، پست کردن مجدد عکس ­هایی است که طرفداران­تان به اشتراک می­ گذارند. شما حتی می­توانید یک مسابقه­ ی ویدیویی یا عکاسی برگزار کنید و از این ویدیوها بعنوان محتوا بهره بگیرید.

 

 

مجله نیویورکر

 

برندهای بزرگ معمولاً در زمینه­ ی استراتژی ­های مرتبط با رسانه­ های اجتماعی ایده­ های بزرگی دارند، و اگرچه ممکن است بودجه­ ی شما با آنها یکی نباشد، اما خواهید توانست ایده­ های آنها را قرض بگیرید. این کمپینهای تبلیغاتی طلایی بوده و قابلیت سازگاری با ایده­ ها و الهامات آنها، به شما در راستای تقویت استراتژی­های مدیریت رسانه­های اجتماعی کمک خواهد کرد.

 

.

به این مطلب امتیاز بده post

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان