4 روش استفاده از اینفلوئنسر در برندینگ

Influencer-Marketing

فهرست مطالب

4 روش استفاده از اینفلوئنسر در برندینگ

هیچ چیز بهتر از بازاریابی با اینفلوئنسرها برای ایجاد آگاهی از برند و برندینگ (brand awareness) کار نمی کند. از 81٪ بازاریابانی که از اینفلوئنسر ها استفاده می کنند، 51٪ گفتند که از استفاده از اینفلوئنسر هابرای برندینگ و آگاهی از برند بهتر است.

بازاریابی اینفلوئنسر مقرون به صرفه است، به این معنی که شرکت هایی با ابعاد مختلف می توانند از آن برای تبلیغ برندهای خود استفاده کنند.

بازاریابان می توانند با اینفلوئنسر های اینستاگرام و شبکه های اجتماعی برای انجام انواع فعالیت های بازاریابی، از جمله مسابقات ، معرفی وبرنامه هایی برای ایجاد آگاهی از برند همکاری کنند. در این مقاله، به روش های مختلفی خواهیم پرداخت که از طریق آن شرکت ها می توانند از اینفلوئنسر ها برای تبلیغ برند استفاده کنند. اما قبل از آن ، بیایید به سرعت بررسی کنیم که چرا بازاریابی با اینفلوئنسر ها ابزاری مؤثر برای بازاریابان است.

چرا بازاریابی اینفلوئنسرها برای برندینگ مناسب است

بازاریابی دهان به دهان در سالهای طولانی  یک استراتژی بازاریابی موثر بوده است. و اینفلوئنسر مارکتینگ یک شکل دیجیتالی از بازاریابی دهان به دهان است . اما  چون این فعالیت در یک حوزه دیجیتال اتفاق می افتد ، می توانید با استفاده از شاخص هایی مانند تعداد لایک ، اشتراک و غیره ، تعامل مخاطبان را به طور دقیق اندازه گیری کنید.

طبیعتاً اینفلوئنسرها تعداد زیادی فالوور های وفادار و متعهد در اینستاگرام دارند. این پیروان آنها را به عنوان متخصص می شناسند و با آن ها ارتباط عاطفی دارند مخاطبین به شدت از آن ها تاثیر پذیر هستند و به توصیه های آن ها  گوش می کنند.

بر خلاف افراد مشهور سنتی ، اینفلوئنسرها  از ایجاد یک رابطه احساسی با مخاطبان و تعامل با آنان لذت میبرند . این امر باعث می شود تا برند های بزرگ از اینفلوئنسرها به عنوان یک رابط برای ایجاد حس تعامل و اعتماد بین برند ها و مخاطبین استفاده کنند.همانطور که در کتاب سقوط تبلیغات ظهور روابط عمومی آماده است راه پیشرفت برند های بزرگ ایجاد یک حس عاطفی و تعامل با مخاطبان است.

مردم دوست ندارند در یک رابطه یک طرفه باشند که فقط یک نفر (برند) صحبت می کنند و مخاطبان نمی توانند نظرات ، اعتراضات و پیشنهادات خود را مطرح کنند.

برای اثبات این ادعا می توانید به صفحه اینستاگرام دانشگاه استنفرد یا کوکا کولا مراجعه کنید در پیج دانشگاه استنفرد برخلاف تصور صحبت از یک مبحث دانشگاهی کمتر دیده می شود و مدام در حال به اشتراک گذاشتن لحظه های شاد و زندگی خوشحال دانشجویان است.

همینطور صفحه کوکاکولا که یکی از پیشتازان تبلیغات است در صفحه اینستاگرام خود تمام محتوای خود را حول محور “هرجا شادی هست ما هستیم” به اشتراک می گذارد و از تصاویر مشتریان خود به عنوان یک فرد تاثیر گذار به همراه محصولاتش در صفحه اینستاگرامی خودش استفاده می کند. هر دو این شرکت در اینستاگرام  از موضع یک شرکت با افراد اتوکشیده و کت شلوار پوش در اینستاگرام خارج شده اند و به سوی ایجاد ارتباط احساسی با مشتریان و نمایش آن تمرکز کرده اند.

وقتی صحبت از کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ است ، مهمترین نکته انتخاب اینفلوئنسرهاست برای اینکه بدانید کدام اینفلوئنسر واقعا به کمپین شما کمک می کند یا خیر .مهمترین عامل این است که بدانید آیا واقعا مخاطبان ایده آل و بالقوه شما در صفحه آن اینفلوئنسر وجود دارند یا خیر و نکته بعدی میزان تعامل مخاطبان با اینفلوئنسر هست (نظرات،لایک ها ،کامنت ها و…)

 

 

اینفلوئنسر مارکتینگ و برند

 

1-از اینفلوئنسرهای به عنوای یک اهرم برای محتوا جذاب استفاده کنید.

به دلیل اینکه مردم محتوای اینفلوئنسر ها را مفید می دانند و آنها را به شدت دنبال می کنند استفاده از اینفلوئنسر یک پایگاه عالی برای اطلاع رسانی است و نکته بعدی اینکه آنها بهتر از هرکسی می دانند چه نوع محتوایی برای فالوور ها جذاب است و باید از چه لحن و فرمتی استفاده کرد تا محتوا جذاب به نظر برسد.

به عنوان مثال کسانی که در حوزه مسافرت فعالیت میکنند و یک اینفلوئنسر در حوزه سفر هستند و مدام در حال اطلاعات دادن از مکان ها و جاذبه های گردشگری هستند مردم به شدت به آن ها اعتماد دارند و اگر مردم را به خرید از یک مغازه تشویق کند قطعا سریعا این اتفاق می افتد که نمودار فروش یه سرعت به صورت صعودی حرکت می کند.

بنابراین می توان گفت که یکی از راه های برقراری ارتباط با یک برند تولید محتوای خلاقانه توسط اینفلوئنسر هاست اما معمولا چالشی که بین برند ها با اینفلوئنسر ها در هنگام  ساخت کمپین به وجود می آید این است که برند ها آزادی خلاقیت را از اینفلوئنسر ها می گیرند و اینفلوئنسر ها می خواهند با سبک و لحن خودشان تبلیغ کنند. اما باید پذیرفت که باید به اینفلوئنسر آزادی در خلاقیت داد و واحد های روابط عمومی و تبلیغات و مدیریت برند در شرکت ها باید قوانین و چهارچوب ها را به اینفلوئنسر گوشزد کنند که ادبیات و کلمات با لحن متفاوت است و خارج از چهارچوب های اخلاقی حرکت نکند.

 

2-اجرای مسابقات با اینفلوئنسر ها

یکی از روش هایی که شما می توانید 3 استراتژی بازاریابی ،برندینگ ،معرفی محصول و فروش را اجرا کنید ایجاد مسابقه است .شما بایک هوشمندی می توانید در حین اینکه اینفلوئنسر مسابقه ای از طرف برند شما را ترتیب می دهدیکی از شرایط مسابقه را استفاده،بررسی یا نظر خواهی از محصول خودتان قرار دهید و یک رابطه نزدیک با مخاطب را از طریق اهدا جایزه وتعامل برقرار کنید.بهتر است برای این کار هدیه از طرف برند اهدا شود و هدیه را در شرکت خود به صورت حضوری اهدا کنید و عکس های آن را در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید .

 

 

اجرا مسابقه با اینفلوئنسر ها برای برندینگ

 

3-اجرای برنامه referral برای اینفلوئنسر ها

برنامه های ارجاع یکی از بهترین استراتژی هایی است که می تواند (Return on investment)ROI را از کمپین های شما اندازه گیری کند. با این روش شما می توانید اندازه گیری کنید گه چه مقدار از هزینه تبلیقات شما به سود تبدیل شده یا بازگشت دارد طبق مطالعه ای که توسط توییتر انجام شده است ، هنگامی که محصولات توسط یک اینفلوئنسر قابل اعتماد تبلیغ می شوند ، در بیش از 88% مخاطبان میل به خرید به وجود میآید .استفاده از اینفلوئنسرها یک استراتژی برای فروش لحظه ای است.در این روش شما به هر اینفلوئنسر یک کد تخفیف مختص به خودش اختصاص می دهید تا فالوور های آنان برای خرید از آن استفاده کنند این راه حل چندین مزیت دارد. اول آنکه مطالعات نشان می دهد کد تخفیف بازدهی بیشتری نسبت به تخفیف عمومی دارد دوم احساس خرید بیشتری در مخاطب به وجود می آید و مهم تر از همه اینکه کمپین قابل اندازه گیری می شود که کدام اینفلوئنسر شما تاثیر بیشتری داشته است.

 

اینفلوئنسر ها و تبلیغ وب سایت
افزایش ترافیک از اینفلوئنسرها

 

4-از اینفلوئنسر ها در سایت خود مشارکت بگیرید

وقتی یک اینفلوئنسر معتبر و متخصص در صنعت شما یک پست را از سایت شما در صفحه خود ارسال می کند و به سایت شما استناد می کند تاثیر بسیاری در برندیگ شما و افزایش اعتبار شما دارد .در این حالت شما به 2 هدف بزرگ دسترسی پیدا می کنید اول اینکه به شما اعتماد بیشتری میشود و دوم اینکه ترافیک مناسبی به سایت شما هدایت می شود اگر کمی هوشمندی به خرج دهید می توانید در یک صفحه اطلاعات مشتریان را دریافت کنید تا بعد تر بتوانید از آن ها استفاده کنید و کمپین هایی مثل ایمیل مارکتینگ و اسم ام اس مارکتینگ را اجرا کنید .

 

 

 

 

 

 

 

به این مطلب امتیاز بده post

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان