چرا بازاریابان باید حساب کاربری حرفه ای در اینستاگرام داشته باشند؟| بیزینس اکانت| business account

حساب کاربری حرفهای اینستاگرام

فهرست مطالب

آیا به تبدیل حساب کاربری اینستاگرام خود به حساب حرفه ای (Professional) فکر کرده اید؟ میدانید از این راه چه مزایایی به دست خواهید آورد؟ برای درک بهتر حساب کاربری حرفه ای در اینستاگرام، این مقاله را بخوانید.

حساب کاربری حرفه ای اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام برای بازاریابان بسیار مفید است. با استفاده از الگوریتم میتوانید به مخاطبان هدف دست پیدا کنید، کاربران را به مشارکت وادار کنید و واکنش های بهتری از آنان دریافت نمایید. الگوریتم اینستاگرام شخصی تر از الگوریتم فیس بوک است. فیس بوک محتواهای محبوب را به افراد بیشتری نشان میدهد. اما الگوریتم اینستاگرام بر پایه استفاده شخصی است، نه استفاده عمومی. کاربران اینستاگرام لزوماٌ محتوای منتشر شده توسط یک فرد را به دلیل توجه دیگران مشاهده نمی کنند. محتوایی در فید اینستاگرام هر فرد بالاتر قرار میگیرد، که خود او بیشتر به آن توجه نشان داده باشد.

حساب کاربری حرفه ای اینستاگرام

 

الگوریتم اینستاگرام در فعالیت های بازاریابی

برای آن که الگوریتم اینستاگرام در خدمت فعالیت های بازاریابی شما قرار گیرد، بهترین محتوا را با مشتریان و فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. اگر کیفیت را به کمیت ترجیح دهید، کاربران شما بیشتر بر روی محتوا توقف میکنند، مشارکت میکنند، کامنت میگذارند و آن را لایک میکنند. در نتیجه فالوورها همیشه محتوای شما را در قسمت های بالاتر فید خود خواهند دید.

الگوریتم های فیس بوک و اینستاگرام

علاوه بر این، الگوریتم های فیس بوک و اینستاگرام به شیوه های مختلفی چینش محتواها را بازسازی میکنند. فیس بوک بر خلاف اینستاگرام، به طور مرتب این کار انجام میدهد. این عمل در اینستاگرام بر اساس این که شما هر چند وقت یک بار پست میگذارید و کاربر هر چند وقت یک بار وارد برنامه میشود، انجام میگیرد. به طور مثال، اگر یک کاربر در یک زمان وارد حساب کاربری خود شده و مجدداٌ سه ساعت بعد به آن برگردد، اینستاگرام تنها محتوای اضافه شده در سه ساعت آخر را بازآرایی میکند و محتوای قبلی درست با همان چیدمان گذشته دیده می شود.

مفهوم چینش محتوا برای بازاریابان

مفهوم این روش بازسازی چینش محتوا برای بازاریابان این است که فالوورها حتی اگر خیلی در صفحه فید خود پایین بروند هم محتوای شما را از دست نخواهند داد. مثلاٌ فرض کنید فردی شما را دنبال کرده و در پست هایتان مشارکت می کند. کاربر پس از 24 ساعت وارد اینستاگرام شده و شما طی این مدت سه پست منتشر کرده اید. او پست های شما را در بخش های بالاتر فید خود، اما نه الزاماً پشت سر هم، مشاهده خواهد کرد.

دیده شدن در اینستاگرام

بازاریابان چه کنند تا فالوورها محتوایشان را اول ببینند

ممکن است این سوال در ذهن ایجاد شود که بازاریابان چه کنند تا فالوورها محتوایشان را اول ببینند و چگونه آنها را تشویق به مشارکت کنند. نکته کلیدی برای رسیدن به این هدف، انتشار پستهای بهتر و (برخلاف انتظار) کمتر است. وقتی تعداد پست های شما زیاد باشد، قرار گرفتن آنها در صدر صفحه فید اینستاگرام کاربر دشوار است و افراد از روی پست های شما عبور می کنند. اما پست های جذاب ارتباطی قوی با فالوورها برقرار کرده و آنان را بیشتر به همراهی تشویق می کنند.

برای افزایش احتمال دیده شدن و مشارکت در پست ها، انتشار سه محتوای خوب در هفته مناسب است. همچنین توصیه می شود کاربران را به عمل وادارید. با افزودن متن در تصویر یا در کامنت ها، مخاطبان را به کامنت گذاری یا تگ کردن دوستان در پست تشویق کنید. الگوریتم، این مشارکت ها را میبیند و در پست های بعدی در نظر خواهد گرفت.

به نظر میرسد کاربران بیشتر با یکی از دو شکل محتوایی استوری یا فید تعامل دارند، اما با هر دو خیر. بنابراین باید مخاطبان را به خوبی شناخته و راه برد مناسبی برای مدیریت محتوا انتخاب کنید.

حساب کاربری حرفه ای

شما میتوانید حساب کاربری شخصی (Private) خود را به حساب کاربری حرفه ای ارتقا دهید. اگر حساب خود را به صفحه تجاری فیس بوکتان متصل کنید، اینستاگرام عنوان شغلی شما را از صفحه فیس بوک برداشته و نمایش خواهد داد. به عنوان مثال اگر در فیس بوک با عنوان مشاور یا فروشگاه شناخته می شوید، در اینستاگرام هم همان عنوان نشان داده میشود.

با ارتقا به حساب حرفه ای، یک کلید تماس (Call) در صفحه شما ظاهر می شود. این ابزار بهترین دلیل ارتقای حساب کاربری است، چرا که کاربران از این راه امکان ارسال ایمیل یا تماس مستقیم در اینستاگرام را پیدا می کنند. افراد زیادی تنها از این ابزار مشتریان جدیدی پیدا کرده اند. علاوه بر این، با داشتن حساب حرفه ای، به ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام، اینسایت (Insight) نیز دسترسی خواهید داشت.

با تبدیل به حساب کاربری حرفه ای، الگوریتم اینستاگرام چگونه محتوا را مدیریت می کند

شاید بپرسید با تبدیل به حساب کاربری حرفه ای، الگوریتم اینستاگرام چگونه محتوا را مدیریت می کند؟ آیا داشتن حساب کاربری حرفه ای، نشانه توان پرداخت پول برای تبلیغات تلقی می شود؟ حداقل در حال حاضر داشتن یا نداشتن حساب کاربری حرفه ای تأثیری بر الگوریتم اینستاگرام ندارد. گرچه این شرایط ممکن است در آینده تغییر کند و احتمال دارد اینستاگرام در قبال دریافت پول، کاری کند تا محتوای شما بیشتر دیده شود. در واقع، اینستاگرام راهی مشابه فیس بوک در پیش گرفته و به شما میگوید: “عملکرد این پست شما 95% بهتر از پستهای دیگرتان است. بیایید با تبلیغات آن به دیده شدن آن کمک کنید.

مزایای استفاده از تحلیل اینستاگرام

مزایای استفاده از تحلیل اینستاگرام، امکان تبلیغ پست و گزینه تماس بسیار بیشتر ریسک های احتمالی در آینده است. ضمن آن که میتوانید حسابتان را حرفه ای کنید، مزایای آن را ببینید و در صورت عدم نتیجه گیری دوباره حسابتان را به شخصی برگردانید.

برای تبدیل حساب کاربری به حرفه ای، در بخش تنظیمات وارد قسمت حساب کاربری (Account) شوید و گزینه تبدیل به حساب حرفهای (Switch to Professional Account) را انتخاب کنید. اینستاگرام شما را طی چند مرحله مثل اتصال به حساب فیس بوک و تنظیم اطلاعات تماس راهنمایی کرده و حساب حرفه ای شما را ایجاد میکند. این فرآیند بسیار ساده است. برای بازگشت به حساب شخصی در قسمت حساب کاربری، گزینه برگشت به حساب خصوصی را انتخاب کنید.

کلید تماس

افزودن دکمه تماس به اینستاگرام

هنگام تنظیم دکمه تماس می توانید ایمیل، تلفن یا هر دو را انتخاب کنید. با لمس کلید تماس تلفنی توسط کاربران، صفحه تماس گوشی باز شده و تلفن شما را شماره گیری می کند. این گزینه برای کسب و کارهایی مانند رستوران ها، مشاوران املاک، خرده فروشان، موسسات برنامه ریزی رویدادها و مانند آن بسیار مفید است.

برای مثال، فرض کنید فردی در اینستاگرام به دنبال یک رستوران میگردد. وقتی او صفحه شما را پیدا کرد، کافی است به ترتیب عکس شما، کلید تماس و گزینه تماس تلفنی را کلیک کند. به این روش کار بسیار آسان شده و در نتیجه نرخ جذب مشتری بسیار زیاد خواهد بود.

میتوانیم بدون نمایش شماره تلفن، از گزینه تماس تلفنی اینستاگرام استفاده کنیم. یک راه برای این کار، استفاده از حساب کاربری Google Voice است. این ابزار تماس ها را به تلفن شما منتقل می کند. می توانید با انتخاب یک زنگ خاص، تماس از اینستاگرام را تشخیص دهید.

کلید تماس کاربرپسندتر از نوشتن اطلاعات تماستان در صفحه کاربری است. این گزینه برای کاربر ساده تر از نوشتن اطلاعات تماس شما از قسمت بیوگرافی، بیرون آمدن از اینستاگرام و تماس یا ارسال ایمیل است.

برای مشاهده آموزش بازاریابی با اینستاگرام کلیک کنید

تجزیه و تحلیل اینستاگرام در حساب کاربری حرفه ای

در حساب کاربری شخصی امکان تجزیه و تحلیل وجود ندارد، اما در حساب کاربری حرفه ای ابزار اینسایت برای این کار در اختیار شما است. اینسایت از قسمت بالای صفحه حساب کاربری، منوی کاربری و هر پست مجزا قابل دسترسی است. در این ابزار شما به معیارهای متعددی برای تجزیه و تحلیل دسترسی دارید. این معیارها هفتگی هستند. به طور مثال میتوانید تعداد تعاملات هفتگی و تغییر آن نسبت به هفته قبل را مشاهده کنید.

نحوه ورود به اینسایت اینستاگرام

برای تحلیل تعداد افرادی که پست های شما را دیده اند، به معیارهای تأثیر (Impressions) و دسترسی (Reach) توجه کنید. معیار تأثیر تعداد کل بازدیدها و معیار دسترسی تعداد افرادی که پست شما را دیده اند، بیان می کند. پس اگر تأثیر یک پست 1500 و دستیابی آن 1000 باشد، به آن معنا است که برخی افراد چند بار آن را مشاهده کرده اند.

همچنین شما میتوانید بفهمید چند نفر از صفحه کاربری شما بازدید کرده اند. اغلب افرادی که به صفحه کاربری شما وارد می شوند، یا بازدیدکنندگان بار اول شما هستند و قصد دارند درباره شما بیشتر بدانند، یا افرادی هستند که بر روی لینکی در بیو (Bio) یا کلید تماس کلیک کرده اند.

اگر بدانید یک فرد چند بار از صفحه حساب کاربری شما دیدن کرده است، معیار بسیار خوبی برای اثربخشی فراخوان برای عمل (Call to Action – CTA) بر روی این مخاطب به دست میآورید.

افزایش اثربخشی Call to Action

خوب است بدانید در بیو اینستاگرام چه کارهایی را باید و چه کارهایی را نباید انجام دهیم. یک بیو قوی به مخاطبان می گوید شما که هستید و چه کار می کنید. شما در این بخش اولین تأثیر را می گذارید. بیو، فرصتی سی ثانی های است برای متقاعد کردن افراد برای دنبال کردن شما در اینستاگرام. بیو باید شخصیت خودش را داشته باشد، خاص و در صورت تناسب با برندتان، طنز آمیز باشد.

استفاده از شکلک (Emoji) به استفاده بهتر از فضای 150 حرفی بیو کمک می کند. به عنوان مثال، میتوانید عبارت ” کلیک کنید” با یک فلش رو به پایین را جایگزین عبارت “روی لینک زیر کلیک کنید” نمایید. در این حالت با استفاده از یک شکلک، 11 حرف صرفه جویی می کنید.

آموزش اکتیوتی اینستاگرام

شکلک ها در اینستاگرام

اینستاگرام شکلک هایی برای اندروید و IOS دارد. باید مراقب تبدیل شکلک های خاص آنها باشید. مثلا اگر اندروید یک شکلک IOS را نشناسد، آن را بر روی دستگاه های اندرویدی نمایش نخواهد داد. به علاوه ممکن است یک شکلک لبخند ساده در دستگاهی دیگر به شکل دهن کجی ظاهر شود! استفاده از هشتگ در بیو توصیه نمی شود، زیرا هشتگ ها در این بخش قابل کلیک کردن نیستند.

در اینسایت اینستاگرام درمی یابید چند نفر بر روی لینک موجود در بیو کلیک کرده و وارد وب سایتتان شده اند. البته اگر بعد از چند روز لینک را تغییر دهید، اینسایت قادر به تفکیک تعداد بازدیدکنندگان از هر کدام از لینک ها نیست. معیارهای اینسایت تنها تعداد کل را به شما نمایش میدهند. برای ردیابی کلیک بر روی لینک های مختلف، بهتر است از ابزارهای ردیابی لینک مثل Bitly استفاده کنید.

اینسایت اینستاگرام به شما میگوید دنبال کنندگان شما چه روزهایی از هفته و چه زمانهایی در روز فعال ترند. همچنین اطلاعات آماری متنوعی از فالوورها به شما می دهد. این معیارها برای زمانبندی ارسال پست های اینستاگرام بسیار مفیدند. برای مثال، اگر دنبال کنندگان شما در ساعت 9 صبح فعالند، زمان انتشار شما باید ساعت 7 صبح باشد.

آموزش اکتیوتی اینستاگرام

از آنجا که اینسایت اینستاگرام تنها یک هفته اخیر را تحلیل میکند، توصیه میکنیم زمانی از هفته را تعیین کرده و همه اطلاعات اینسایت را در یک صفحه گسترده مثل اکسل وارد کنید. داده های موجود در اینسایت زیاد نیستند، بنابراین در یک فایل اکسل قابل مدیریت هستند. با گردآوری داده ها می توانید نمودارهای میل های و دایرهای رسم کرده و روند تغییرات شاخص های عملکرد صفحه اینستاگرام خود را تحلیل کنید.

اگر میخواهید از ابزارهای دیگری برای تحلیل اینستاگرام استفاده کنید، Iconosphere ابزار مناسبی است. البته این ابزار رایگان نیست. از بین ابزارهای رایگان مناسب میتوان به Squarelovin اشاره کرد. سرویس Agorapulse هم خدمات تحلیل ارائه می کند.

تجزیه و تحلیل استوری

در اینسایت اینستاگرام می توانید تا قبل از منقضی شدن استوری، اطلاعات تحلیلی آن را ببینید (استوریها پس از 24 ساعت ناپدید می شوند). برای دسترسی به تحلیل استوری ها، در صفحه حساب کاربری علامت منو در گوشه بالا سمت راست را کلیک کرده و با انتخاب گزینه دوم وارد اینسایت شوید. در بخش محتوا (Content)، گزینه استوری را انتخاب کنید.

اگر یک استوری از 8 تا 10 تصویر یا ویدئو تشکیل شده باشد، معمولا افراد بالاخره در یک جایی از آن خارج می شوند. حتی 5 یا 6 تصویر و ویدئو نیز چندان مناسب نیست. اما اگر محتوای جذابی دارید که فالوورها آن را تماشا می کنند، هر تعداد پست که می خواهید در استوری خود قرار دهید.

آموزش تحلیل استوری اینستاگرام

 مقاله مرتبظ {برای مشاهده آموزش کامل اینسایت اینستاگرام کلیک کنید}

ترفندهای اینستاگرام

در اینستاگرام، کاربران به سرعت در صفحه فید خود حرکت می کنند. بنابراین برای متوقف کردنشان نیاز به محتوایی عالی دارید. محتوای سطحی، تصاویر محو، ویدئوی ضعیف یا عکس های با کنتراست کم، کسی را از حرکت باز نمیدارد. محتوایی پیدا کنید که با مخاطبانتان همآوا شده، آنها را در فید متوقف کند و توجه آنان را جلب نماید.

برای خلق چنین محتوایی، باید تصویری عالی بسازید. حتی یک استراتژی ساده هم میتواند به شما در این راه کمک کند. تنها به این دلیل که امروز پنجشنبه است و شما در سه روز گذشته هیچ پستی نگذاشته اید، اقدام به انتشار چیزی نکنید. به جای این کار، محتوای خود را برنامه ریزی کنید و همیشه تصاویر آماده بارگذاری در اختیار داشته باشید.

سه سطر اول کپشن باید حاوی اطلاعات بسیار مهمی باشد. فالوورها پس از خواندن این سه سطر، برای دیدن بقیه متن کپشن باید کلمه more را لمس کنند. شما نمی توانید محل برش کپشن را از پیش تعیین کنید. اینستاگرام گاهی پس از حدود 40 حرف و گاهی پس از 100 حرف، آن را قطع می کند. کپشن هیچ گاه در میانه یک کلمه قطع نمی شود. اینستاگرام سطرهای خالی را هم حذف می کند.

ضرورت انتشار مطالب به صورت مداوم در اینستاگرام

اگر پیوستگی انتشار را حفظ کنید، تعداد پست ها هر چه کمتر باشد، بهتر است. مثلا ارسال سه پست در روز خیلی زیاد است. البته فاصله انتشار پست ها به نوع کسب و کارتان هم بستگی دارد.

با استفاده از امکان آلبوم میتوان تا 10 تصویر یا ویدئو را در یک پست منتشر کرد. انتشار ده ویدئوی یک دقیقه ای به شما امکان خلق یک ویدئوی 10 دقیقه ای را میدهد. هرچند، سعی کنید زمان ویدئو از 5 تا 6 دقیقه فراتر نرود.

کسب و کارهای مختلف میتوانند از این امکان برای معرفی محصولات جدید، اطلاع رسانی رویدادهای تجاری و خیریه، و حتی تجمیع چندین پست استفاده کنند.

منبع

5/5 - (2 امتیاز)

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان