آموزش اینستاگرام همراه با فعالیت هایی که در آن خواهید داشت(قسمت 2)

64

فهرست مطالب

آموزش اینستاگرام

(فعالیت هایی که در آن خواهید داشت)

تمامی آموزش اینستاگرام را می ‌توان در دو دسته بندی قرار داد. مبحثی که به فضای داخلی اینستاگرام می پردازد و در آن می ‌توان به بخش‌ های مختلف آموزش اینستاگرام اشاره داشت. به گونه ای که در فرآیند آموزش سعی در آشنایی افراد با تمامی فضا های کاری اینستاگرام خواهد شد. اما مبحث دوم به آموزش تمامی فعالیت ‌های جاری در اینستاگرام اشاره خواهد داشت. مبحثی که موضوع این مقاله خواهد بود.

البته بسیاری از ما به نوعی با فضای حاکم بر اینستاگرام آشنایی داریم و به مانند هر اپلیکیشن دیگری با اندک زیر و رو کردن فضا های داخل آن کلیاتی را از آن می دانیم. شاید به دلیل همین کاربرد ‌های عادی از اینستاگرام چندان توجیحی به آموزش اینستاگرام نداشته باشید. به هر حال شما این اپلیکیشن را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کرده اید و با آن می توانید با دیگر افراد حاضر در فضای مجازی در ارتباط باشید. برای خیلی ‌ها همین ارتباط ساده در فضای کاری اینستاگرام کافی به نظر می رسد. اما آیا طراحان اپلیکیشن اینستاگرام با در نظر گرفتن هیچ نیازی اقدام به طراحی امکانات جذاب و ویژه در اینستاگرام داشته ‌اند؟!

 اینستاگرام

قطعاً این طور نیست، هر امکاناتی که در اینستاگرام موجود است به دلیل احساس نیازی و یا برقراری ارتباط مفید تری ایجاد شده است. خیلی ها هم هستند که همواره می خواهند از بهترین و مفیدترین روش های ارتباط بهره مند بشوند. این ها از جمله کاربران حرفه ای در هر اپلیکیشن خواهند بود. کسانی که علاقه دارند از سیر تا پیاز تمامی کارکرد های اینستاگرام اطلاع داشته باشند. پس با ما همراه باشید تا با شما از سیر تا پیاز هر آنچه می توانید در اینستاگرام انجام بدهید در قالب آموزش اینستاگرام بگوییم.

اولین گام در آموزش اینستاگرام، تغییر در اطلاعات پروفایل

همان طور که می دانید پروفایل پیج شما، مکانی به جهت معرفی شما خواهد بود. پس این پروفایل باید بتواند بازتاب درستی از آنچه هستید و یا می خواهید در پیج داشته باشید، باشد. از این رو درج اطلاعات کامل، مفید، مختصر و جذاب در پروفایل می ‌تواند در محبوبیت هر پیجی تاثیرگذار باشد.

آموزش اینستاگرام
آموزش اینستاگرام

شما می توانید با ورود به آیکون پروفایل که شکلی شبیه به آدمک دارد، وارد فضای پروفایل پیج ‌خود بشوید. در این فضا با لمس کادر Edit your Profile وارد فضای نگارش پروفایل خواهید شد. در این فضا می توانید عکس پروفایل و همچنین نام کاربری خود را تغییر بدهید و از طرفی این امکان در نظر گرفته شده است تا بتوانید متنی را به عنوان معرفی خود در این فضا بگنجانید. در نظر داشته باشید که در نگارش این متن با محدودیت رو به رو هستید. پس تا آنجا که می توانید خلاصه و مفید باشید. این فضا امکان درج مواردی مانند لینک سایت، آدرس ایمیل و حتی شماره تلفن به جهت تماس مستقیم نیز خواهد داشت.

 

آموزش پست کردن عکس و یا ویدئو، کاربردی ترین بخش در آموزش اینستاگرام

شما اینستاگرام را دارید تا با آن در حالی که شاهد پست‌ های دیگران هستید، دیگران را همراه سلایق، اندیشه ها، تفکرات و خواسته های خود نمایید. پس باید پست بگذارید. پستی که بازتاب آنچه در سلایق شما می ‌باشد، خواهد بود. اما اگر می خواهید در فضای جاری اینستاگرام توسط افراد دیگر مورد پسند واقع شوید و حتی سلایق و یا هنر شما مورد تحسین قرار گیرد باید بتوانید پست حرفه ‌ای تولید کنید. یک پست حرفه ای علاوه بر داشتن یک محتوا و یا عکس حرفه ای، نحوه ی بارگذاری حرفه ای نیز می طلبد که در آموزش اینستاگرام به آن می پردازیم.

در بین گزینه های نوار ابزار پایین صفحه ی اینستاگرام، گزینه ی وسط که یک مربع به همراه علامت بعلاوه خواهد بود برای فرآیند پست گذاری است. آن را لمس کنید تا بتوانید پستی جدید را بارگذاری نمایید. عکس پست را می‌ توانید به حالت آنلاین گرفته و یا از داخل گالری بردارید. از طرفی پست جدید شما می تواند تنها شامل یک عکس و یا چندین عکس و ویدئو باشد. و یا آنکه با کمک ابزار قاب بندی چندین عکس را در کنار هم پست کنید.

یک نکته ی کلیدی در داشتن پست حرفه ای، عکس ها با سطح برش یکسان است. اصولاً اولین عکس ساختار کلی پست را مشخص می کند و باقی عکس ها براساس تیپ برش اولین عکس تنظیم خواهند شد. اگر عکس های بعدی از لحاظ طول و عرض با عکس اول همخوانی نداشته باشند، احتمال آنکه عکس های بعدی را به طور برش خورده داشته باشیم بسیار زیاد خواهد بود.

در ادامه اعمال فیلتر های مناسب که با توجه به سلیقه شما انجام خواهد شد، تهیه شده است. دقت کنید که تا چه اندازه از فیلتر استفاده می‌ کنید. بهتر است برای عکس هایی که از محیطی غیر از گوشی خود تهیه کرده اید، از آنجا که آنها از قبل همراه با فیلتر های مناسب تهیه شده اند، چندان بر اعمال فیلتر نظری نداشته باشید. و در انتها فضایی به جهت نوشتن متن مورد نظر در نظر گرفته شده است. برای متن های طولانی می توانید آنها را از قبل در دفترچه یادداشت تلفن هوشمند نوشته و در این فضا با یک کپی ساده متن را در اختیار داشته باشید. و در انتها لمس گزینه ی Share خواهد بود.

اینستاگرام

از جمله امکانات جالب در این فضا ثبت لوکیشن و یا تگ کردن افراد خواهد بود. این امکانات جذاب را همراه با لمس گزینه ‌های Add Location و Tag People خواهید داشت. منظور از تگ کردن افراد در واقع سنجاق کردن آی دی آنها در پست شما خواهد بود. به این ترتیب همراه با انتشار پست شما آدرس آیدی آنها نیز انتشار پیدا می ‌کند.

با پست های اشتباه چه کنیم؟

بسیار پیش می ‌آید که پست، اشتباهاتی دارد. از عکس نامناسب یا ناقص در ارسال تا متن اشتباه و عموماً همراه با غلط های املایی. قرار نیست با هر اشتباهی کل پست را پاک کنید و مجددا ارسال نمایید. شما می توانید با لمس سه نقطه ی بالای هر پست وارد فضای جزئیات آن بشوید. به این منظور قبل از آنکه گزینه ی Delete را بزنید، همراه با گزینه ی Edit به اصلاح و ویرایش عکس ها و حتی متن پست بپردازید. در کنار این ویژگی ها، امکان بستن کامنت ها نیز وجود دارد. امکانی که در هر زمانی که بخواهید می توانید آن را تغییر بدهید.

چگونه اینستاگرام را به فضای مورد علاقه ی خود تبدیل کنیم؟

شما در اینستاگرام هستید تا با کمک آن بتوانید با دوستان و آشنایان خود در ارتباط باشید. اما قطعا این ارتباطات ساده نمی تواند تمام خواسته های شما از اینستاگرام باشد. شما این فضا را برای رسیدن به خواسته های خود دوست دارید. پس باید به نوعی با پیج هایی که سلایق شما را هدف فعالیت خود قرار داده ‌اند، آشنا بشوید. برای این آشنایی چه ابزاری بهتر از آیکون جستجو در اینستاگرام. خیلی از ما بسیاری از پیج های غیر شخصی را که دنبال می کنیم، از طریق همین فضای جست و جوی اینستاگرام پیدا کرده ‌ایم.

اینستاگرام برای این منظور سه روش را در اختیار کاربران گذاشته است. ساده ترین روش پرسه زدن در پست های تصادفی است که اینستاگرام با در نظر گرفتن سلایق احتمالی شما در آیکون جستجو قرار داده است. اینستاگرام با محوریت پیج هایی که فالو کرده اید و یا پست هایی که لایک می کنید، این فضای تصادفی را پر از پست‌ های مختلف با ابعاد متنوع در موضوع خواهد کرد. پست هایی که می توانند به راحتی شما را به سمت پیج های مورد علاقه یتان رهنمون سازند.

اما در روش دوم امکان سرچ گنجانده شده است. در این حالت اگر نام پیج خاصی را نمی دانید، کافی است همراه با سرچ در فضای هشتگ ها با طیف گسترده ی پیج های هم موضوع آشنا بشوید. اینجا دیگر سرزمین خوشبختی شما خواهد بود. جایی پر از پیچ هایی که می خواهید داشته باشید و حالا با سلیقه ی خود بهترین آنها را فالو می کنید.

آموزش اینستاگرام
آموزش اینستاگرام

در حالت سوم شما می‌ توانید با تایپ نام پیج مورد نظر، پیج خاص خود را پیدا کنید. این در حالتی است که مثلا در جایی مانند یک کارت ویزیت و یا تابلوی تبلیغاتی با پیجی آشنا شده اید و حالا می خواهید تا دقیقا همان پیج را دنبال کنید. از طرفی وقتی می خواهید مطلبی را پست کنید حتما از هشتگ استفاده کنید. چرا که هشتگ می تواند پست شما را در دسته بندی های اینستاگرام وارد کند. جایی که به راحتی توسط طیف بسیاری از افراد دیده خواهید شد.

راجع به تگ و منشن کردن افراد چه می دانید؟

تگ کردن افراد: خیلی کوتاه و مختصر در چند پاراگراف بالاتر به موضوع تگ پرداختیم. چرا که در حال آموزش آن فضا بودیم و نمی توانستیم در آن مکان از کنار گزینه ی تگ عبور کنیم. حالا با اندکی جزئیات بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. همان طور که گفتیم، تگ کردن یعنی سنجاق کردن آی دی خاصی همراه با پست ارسالی، به گونه ای که هر فردی که پست را تماشا می کند با لمس آن متوجه ی آی دی های سنجاق شده نیز خواهد شد.

اما پست کردن در اینستاگرام علاوه بر روش کلاسیک، روش دیگری نیز دارد که با نام استوری از آن یاد می ‌شود. در استوری نیز امکان تگ کردن فراهم شده است. در این فضا کافیست با استفاده از ابزار های نوشتاری، آی دی مورد نظر را همراه با علامت @ در ابتدای آن تایپ کنید. به همین سادگی آی دی مورد نظر را در استوری خود تگ کرده‌ اید.

منشن کردن افراد: در اینستاگرام این امکان فراهم شده است که بتوان در فضا های مختلف افراد را به سمت آی‌ دی‌ های مورد نظرمان لینک کنیم. ابزار کلی برای این هدف علامت @ می باشد. اما اگر بخواهید جایی خارج از فضای نمایشی پست و یا استوری این لینک کردن را داشته باشید، پس باید عملیات منشن را انجام بدهید. منشن کردن در واقع تایپ آی دی مورد نظر همراه با علامت @ در فضای توضیحات مربوط به پست و یا کامنت ها می باشد. این عمل را می توانید در توضیحات پروفایل خود نیز داشته باشید.

منشن کردن علاوه بر امکان برقراری لینک می ‌تواند ابزاری به جهت پاسخ کامنت ها باشد. در نظر داشته باشید که مثلا ممکن است برای یک پست خاص هزاران کامنت از هزاران پیج متفاوت نوشته شود. در این فضای گسترده چه طور می توان میان دو یا چند پیج خاص ارتباط نوشتاری برقرار نمود، به گونه ‌ای که افراد بتوانند یکدیگر را مخاطب قرار داده و یا پاسخ یکدیگر را داده باشند؟ منشن راه حل این موضوع خواهد بود. شما می توانید با منشن آی دی مورد نظر همراه با پاسخ کامنت، فرد خاص را متوجه ی کامنت خود نمایید.

 اینستاگرام

Direct ارتباطی که نمی خواهید عمومی باشد

تا به حال هر نوع ارتباطی که از آن گفتیم در شرایط عمومی در نظر گرفته می شود. یعنی غیر از خودتان و آی دی مورد نظر، تمامی فالوور های پیج نیز می توانند شاهد این ارتباط باشند. لکن تمام ارتباطات افراد را نمی توان در فضای عمومی خلاصه کرد. خیلی ها می خواهند به شکل خصوصی با افراد مورد نظر خود ارتباط برقرار کنند. Direct فضای مطلوب برای آنها خواهد بود. دایرکت را میتوانید در منوی اصلی و در بالا همراه با لمس آیکونی موشک شکل داشته باشید.

 استوری جایی برای پست های دم دستی شما

شما اینستاگرام را برای داشتن ارتباطات در دنیای امروز می خواهید. ارتباطاتی که علاقه دارید تا بتواند تمامی نیاز های ارتباط جمعی شما را پاسخگو باشد. اما اگر برای هر لحظه ی هیجانی و یا هر اتفاق ساده ای پستی تهیه کنید، خیلی زود با حجم بسیار زیاد پست هایی که هیچ کدام از نگاه محتوا عمیق نیستند روبرو خواهیم بود. اینستاگرام به خوبی متوجه این مشکل بوده است که توانسته با خلق فضایی با نام استوری به درستی این مشکل را مدیریت نماید. موفقیت اینستاگرام را می توانید در استقبال با شکوه کاربران بیابید. هم اکنون استوری به یکی از محبوب ترین فضاهای داخل اینستاگرام تبدیل شده است. موضوعی که آموزش اینستاگرام آنرا از قلم نخواهد انداخت.

استوری یک فضای متفاوت برای ارسال عکس و ویدیو می باشد که به صورت اسلاید های چند ثانیه ای و پشت سر هم نمایش داده می شود. نمایش در استوری تمام صفحه خواهد بود و البته یک نکته مهم.  طول عمر هر آنچه در استوری به نمایش بگذارید تنها 24 ساعت خواهد بود. استوری در اصل با هدف فضایی برای پرداختن به موضوعات روزمره و نچندان مهم ایجاد شده است. جایی که در آن هر کسی می تواند بدون نگرانی ماجراهای روزمره خود را با دوستانش به اشتراک بگذارد.

نوار استوری درست در بالای صفحه ی اصلی اینستاگرام شما خواهد بود. جایی که در آن شما می توانید شاهد استوری کسانیکه فالو کرده اید باشید. اولین خانه که یک علامت + در آن وجود دارد مربوط به استوری شما خواهد بود. اگر بخواهید می توانید با لمس آن وارد فضای دوربین بشوید و همراه با ثبت عکسی و یا فیلمی حداکثر 15 ثانیه ای مقدمات یک استوری را فراهم آورید. البته این امکان وجود دارد که عکس و فیلم را از داخل گالری خود برداشته و به عنوان استوری استفاده کنید. به یاد داشته باشید که تمامی محتوای استوری تنها در همان نوار بالای مربوط به استوری قابل نمایش است و تمامی دوستان شما در همان فضا شاهد استوری های شما خواهند بود. البته با توجه به زمان انتشار استوری و همچنین استقبال کاربر از نمایش استوری های شما می توانید شاهد اولویت در نمایشاستوری خود باشید.  

به این مطلب امتیاز بده post

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

  • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

    شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان