10 روش مطمئن برای جلب و افزایش اعتماد در اینستاگرام

اعتماد سازی در اینستاگرام

فهرست مطالب

10 روش مطمئن برای جلب و افزایش اعتماد در اینستاگرام

آیا تا به حال برای معرفی کالا، محصولات و یا حتی هنرهای دستی در شبکه‌های اجتماعی به خصوص در اینستاگرام فعالیتی داشته‌اید؟ آیا موفق عمل کرده‌اید یا در جذب و حفظ اعتماد مخاطب شکست خورده‌اید؟ خواندن این مقاله به تمام کسانی که قصد فعالیت در اینستاگرام دارند یا مشغول به فعالیت هستند توصیه می‌شود چون قرار است به بررسی روش‌های مطمئن برای افزایش اعتماد در اینستاگرام پرداخته شود.

اعتماد سازی در اینستاگرام

 

 

 

همه ما می‌دانیم که هر کسب و کاری برای رشد و بقای خود به بازاریابی نیاز دارد. البته بازاریابی و تبلیغاتی که هدفمند و هوشمندانه باشد و بتواند مخاطب و مشتریان واقعی را پیدا کند. حفظ مخاطب و تبدیل آن به مشتری وفادار فقط با برقراری تعامل و ارتباط امکانپذیر است.

شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام بستری مناسب برای موفقیت و رشد کسب و کارهای نوپاست و همه‌ی مشاغل می‌توانند در این  شبکه اجتماعی محبوب با مخاطبان خود در ارتباط باشند. از طرفی تقریباً سی درصد از جمعیت ایران در شبکه اجتماعی اینستاگرام حضور فعال دارند و این موضوع کار تبلیغ و معرفی کالا و محصولات را به مراتب ساده می‌کند. اما چگونه می‌توانیم موفق عمل کنیم و اعتماد سازی در اینستاگرام را به نحو احسن انجام دهیم؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

راهکارهای مطمئن برای افزایش اعتماد در اینستاگرام

 • محتوای باکیفیت به اشتراک بگذارید

اولین کاری که برای افزایش اعتماد مخاطب در اینستاگرام باید انجام دهید تمرکز بر تولید و نشر محتوای باکیفیت است. محتوای خوب کمک می‌کند که کاربر مدت بیشتری در صفحه بماند و با مطالب، عکس و فیلم‌های منتشر شده از جانب شما سرگرم شود. فراموش نکنید که موضوعات و محتواهای موجود در پیج نشان دهنده‌ی اعتبار و اقتدار نام تجاری شماست و استفاده نا به جا از کلمات و یا تکرار بیش از حد برخی از کلمات اثرات خوبی به دنبال نخواهد داشت. پس اگر می‌خواهید که مخاطبان بیشتری جذب کنید و به یک منبع معتبر در حوزه‌ی فعالیت خود تبدیل شوید باید اقدامات زیر را برای افزایش اعتماد در اینستاگرام انجام دهید:

 • مشخص کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و چه می‌خواهند؟
 • رقبای خود را مشخص کنید و ببینید که چه محتواهایی منتشر کرده‌اند و چه کمبودهایی در آنها وجود دارد؟
 • حال وقت آن رسیده که محتواهایی تولید کنید که خلاهای رقبا را پر کند و مطابق با نیاز مشتری باشد. محتواها باید خالصانه و صادقانه تولید شوند، چون مخاطب به دنبال حقیقت است نه اغراق و دروغ.

در تولید محتوا برای افزایش اعتماد در اینستاگرام حتماً از قانون 80/20 پیروی کنید. این قانون می‌گوید که 80 درصد محتوا باید آموزنده و غیر تبلیغاتی باشد و 20 درصد آن در مورد تبلیغات محصول و یا برند خاص باشد. از این قانون باید برای مدیریت پیج اینستاگرام استفاده کرد، مثلاً اگر چهار پست جالب و جذاب منتشر می‌شود، فقط می‌توان یک پست تبلیغاتی گذاشت. این گونه مخاطب کمتر آزرده خواهد شد و به تبلیغات توجه بیشتری نشان می‌دهد.

اگر بتوانید با تولید محتوای خوب و با کیفیت، نام تجاری خود را در ذهن مخاطبان تثبیت کنید به یک منبع موثق تبدیل خواهید شد. اگر فرصت، تخصص و یا مهارت در تولید محتوا ندارید می‌توانید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید برای اطلاع از هزینه تولید محتوا اینستاگرام کلیک کنید.

نشر محتوای باکیفیت راهی برای افزایش اعتماد در اینستاگرام

 • با مخاطبان خود تعامل داشته باشید

عامل در اینستاگرام

بدون تعامل و ارتباط با مخاطب، هرگز در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام موفق نخواهید شد. کاربران اینترنت هرگز به شخص یا کمپانی که با مشتریان خود ارتباط ندارد، اعتماد نمی‌کنند. توجه داشته باشید که اعتماد تنها با انتشار چند تا محتوای قوی و باکیفیت به وجود نمیاد بلکه باید مخاطب از ویژگی‌ها، آرمان‌ها و ارزش‌هایی که پیج دنبال می‌کند، مطلع باشد.

شما نمی‌توانید یک پست منتشر کنید و پیگیر نظرات مخاطبان نباشید چون اینطوری هیچ فرقی بین شما و یک ربات نیست. باید خودتان را درگیر کنید و تا حد امکان به سوالات مخاطبان خود پاسخ دهید تا موفق به افزایش اعتماد در اینستاگرام شوید. اگر وقت برای تعامل با مخاطب ندارید، ادمین استخدام کنید برای اطلاع از تعرفه مدیریت اینستاگرام کلیک کنید.

تشکر و تمجید از مشتریانی که از برند و محصول شما تعریف می‌کنند، سایر مخاطبان را به تعامل و ارتباط تشویق می‌کند. هرچه بیشتر با مخاطبان ارتباط بگیرید با نقاط ضعف و قوت خود بهتر آشنا خواهید شد. در اینستاگرام برندی موفق می‌شود و به شهرت می‌رسد که با مخاطبانش تعامل داشته باشد و همیشه در دسترس باشد. سرعت بالای پاسخگویی شما به مخاطبان، اعتماد بیشتری از آنها را در پی خواهد داشت.

اعتماد سازی در اینستاگرام فقط با تعامل و ارتباط با مخاطب صورت می‌پذیرد.

 • مخاطبان خود را به تولید محتوا تشویق کنید

مخاطبان خود را به تولید محتوا تشویق کنید

مخاطبانتان را تشویق کنید تا از محصولات شما فیلم و عکس بگیرند و با مخاطبانشان به اشتراک بگذارند. امروزه مصرف کنندگان دوست دارند که قبل از خرید هر کالایی از تضمین کیفیت آن توسط افراد واقعی مطمئن شوند. پس تشویق مخاطب به تولید محتوا روش مفید و کارآمدی خواهد بود. تولید محتوا توسط مشتری و به اشتراک گذاری آن با اکانت شخصی خود سبب می‌شود که اطلاعات دقیق و کاربردی در مورد برند و یا محصولات شما به سمع و نظر هزاران مخاطب برسد. مخاطبانی که از این طریق شما را دنبال می‌کنند مشتریان واقعی خواهند بود و کمک می‌کنند که اعتبار و ارزش برند شما بیشتر و بیشتر شود.

اگر بتوانید مخاطبانتان را متقاعد به تولید محتوا در مورد محصولات خود کنید، برند و یا نام تجاری شما دو برابر مورد توجه قرار می‌‌گیرد و در جلب اعتماد در اینستاگرام هم موفق خواهید بود. پس توصیه می‌کنیم که قدرت و نفوذ تولید محتوا توسط مخاطبان را هرگز دست کم نگیرید و تمام انرژی خود را برای انجام صحیح آن به کار بگیرید. برای این کار حتماً هشتگ مناسب در نظر بگیرید.

برای افزایش اعتماد در اینستاگرام از مخاطبان خود بخواهید که محتوا تولید کنند.

 • از مخاطبان خود بخواهید که در مورد فعالیت‌های شما نظر دهند

از مخاطبان خود بخواهید که در مورد فعالیت‌های شما نظر دهند

انتشار نظر مخاطبان برای افزایش اعتماد در اینستاگرام از اقدامات ضروری به حساب میاد. تعداد زیادی از خریداران قبل از ثبت هر نوع سفارشی نظرات کاربران را مطالعه می‌کنند و اگر اکثر مشتریان از خرید خود راضی باشند، اقدام به خرید می‌کنند. شما باید مشتریان را ترغیب کنید تا نظرات خود را چه خوب و چه بد بنویسند. گاهی اوقات نحوه‌ی رسیدگی و پاسخ‌دهی شما به یک کامنت بد، اعتبار و اقتدار برند شما را افزایش می‌دهد. به عبارت دیگر هیچ شرکت و یا کمپانی بدون نقصی در جهان وجود ندارد و همیشه مشتریانی وجود دارند که از محصولات و خدمات ارائه شده ناراضی هستند، اما نحوه‌ی برخورد صاحب کسب و کار با نظرات منفی و انتقادات مشتریان بسیار مهم است و می‌تواند به جذب و یا دفع مشتری کمک کند.

همچنین بازخورد مشتریان می‌تواند کیفیت برند شما را بالاتر ببرد و خدماتی که توسط تیم پشتیبانی و کارکنان ارائه می‌شود ارتقا داده شود. تلاش برای کسب رضایت اکثر مشتریان، اعتبار برندتان را بالا خواهد برد.

 • از لینک‌های خارجی قابل اعتماد در پست‌های خود استفاده کنید

لینک‌ها می‌توانند شما را با دنیای آنلاین مرتبط کنند. پس باید برای انتشار اخبار مهم از یک منبع معتبر استفاده کنید و به آن لینک دهید. آداب و رسوم درست در اینستاگرام این است که صفحه‌ی منبع مربوطه هم در عکس و هم در قسمت کپشن تگ شود. توجه داشته باشید، لینک‌هایی که در پست قرار می‌دهید باید با محتوای شما مرتبط باشد تا مخاطب بداند که برای چه کاری کلیک می‌کند. لینک‌های خارجی به افزایش اعتماد در اینستاگرام کمک می‌کنند و نرخ کلیک کردن را 39 درصد افزایش می‌دهند.

تگ کردن برندهای معتبر و مرتبط بر روی پست‌ها، راهی دیگر برای افزایش اعتماد در اینستاگرام است.

 • مخاطب را در جریان پشت صحنه‌ی کسب و کار خود قرار دهید

 

عکس ها پشت صحنه

همیشه انتشار فیلم و یا عکس از پشت صحنه برای مخاطبان جذاب بوده و هست. مخاطب کنجکاو است که بداند یک محصول در کجا ساخته می‌شود، توسط چه کسی ساخته می‌شود و یا تولید محصول چقدر طول می‌کشد. اگر نتوانید به سوالات مخاطبانتان پاسخ دهید و آنها را با واقعیت‌های موجود در کسب و کارتان آشنا کنید، به تجارت خود آسیب وارد کرده‌اید.

پشت صحنه علاوه بر اینکه برای مخاطب جذاب است می‌تواند صداقت و درستکاری شما را هم به طور شفاف و بدون هیچ سانسوری نشان دهد. دوران مخفی کاری گذشته است و شما نباید چیزی برای پنهان کردن داشته باشید. بهتر است که مخاطب را در جریان پشت صحنه‌های کاری خود قرار دهید تا او نسبت به شما حس نزدیکی و صمیمیت پیدا کند. پشت صحنه می‌تواند ارزش و اعتبار برند شما را به خوبی نشان دهد و سبب افزایش اعتماد در اینستاگرام شود. مثلاً فرض کنید که رستوران دارید و می‌خواهید پشت صحنه‌ای از پخت و پز غذاها بگیرید و منتشر کنید، مخاطب با مشاهده‌ی این فیلم، از بهداشت و تمیز بودن کار شما مطمئن می‌شود و برای خرید غذا فقط رستوران شما را انتخاب کند.

 • بر روی اهداف خود متمرکز باشید و برای تحقق آنها گام بردارید

معمولاً صاحبان مشاغل برای جلب اعتماد مخاطبان خود یک پیغام یا شعاری را در نظر می‌گیرند (به عنوان مثال: حامی محیط زیست هستیم) و آن را به مراتب منتشر می‌کنند. این کار خیلی خوب و هوشمندانه ست اما تا زمانی می‌تواند مخاطب را حفظ ‌کند که شما بر روی مسیر انتخابی خود استوار و ثابت قدم باشید. برای این کار باید اطمینان حاصل کنید که محتواهایی که منتشر می‌کنید با اهداف و آرمان‌های برند شما سازگار هستند. اگر مخاطبان بین گفتار و اعمال شما تضادی را مشاهده کنند مطمئناً ضرر سنگینی خواهید کرد.

زمانی که مشخص شد شرکت خودروسازی فولکس واگن در مورد میزان آلایندگی‌های خودروهایش دروغ گفته است شکست سختی خورد و ضرر فراوانی دید. چون نه تنها حامی محیط زیست نبود بلکه به آن آسیب‌های جدی هم وارد ‌کرده بود.

شما باید لوگو، رنگ برند و تمامی عناصری که برای تولید محتوا استفاده می‌کنید به نحوی انتخاب کنید که نشان دهنده شخصیت و اصالت برند شما باشد و مخاطب یک تصویر کاملاً حرفه‌ای مشاهده کند.

 • از وقایع و حوادث مرتبط با حوزه کاری خود لایو بگذارید

از وقایع و حوادث مرتبط با حوزه کاری خود لایو بگذارید

اگر می‌خواهید میزان تعامل و ارتباط با مشتری را افزایش دهید باید لایو بگذارید و به سوالات، خواسته‌ها و نیازهای مخاطبان خود پاسخ دهید. از حوادث و وقایعی که در محیط کسب و کارتان پیش میاد لایو بگیرید و مخاطبان را در جریان آن قرار دهید. لایو اینستاگرام تاثیر بسیار بالایی در تجاری سازی برندها دارد و اعتماد مخاطبان را راحت‌تر جلب می‌کند. لایو رو در رو و بدون استفاده از هر گونه فیلتر به مخاطب اطمینان می‌دهد که شما چیزی برای پنهان کردن ندارید و واقعاً تمام تلاش خود را برای اثبات صداقت و اصالت کار خود انجام می‌دهید بنابراین منجر به افزایش اعتماد در اینستاگرام می‌شود.

برای جلب اعتماد در اینستاگرم از حوادث و وقایع لایو بگذارید.

 • ارزشهای اجتماعی و آرمان‌های برند خود را به اشتراک بگذارید

ارزشهای اجتماعی و آرمان‌های برند خود را به اشتراک بگذارید

امروزه کاربران اینترنت می‌خواهند بدانند که آرمان و ارزش‌های اجتماعی شرکت‌هایی که از آنها پشتیبانی می‌کنند چه هست؟ می‌خواهند بدانند که این کمپانی‌های مشهور چه سودی برای جامعه، محیط زیست، اقتصاد و یا فرهنگ مردم دارند؟ آیا اصلاً خودشان را در برابر برقراری آرامش در جهان پیرامون مسئول می‌دانند؟ پس باید برای حفظ و جذب مخاطب از آرمان‌هایتان صحبت کنید.

اگر بتوانید ارزش‌های درست و مهم جامعه را بشناسید و در راستای آنها گام بردارید مطمئناً در مدت کوتاهی برند شما مشهور و برجسته خواهد شد و در بین رقبا خواهید درخشید. فرض کنید که صاحب یک برند آرایشی هستید و از مواد گیاهی برای ساخت محصولات خود استفاده می‌کنید. پس باید به مخاطبان توضیح دهید که حامی حیوانات هستید و برای تولید و تست محصولاتتان به هیچ حیوانی آسیب وارد نمی‌کنید. این گونه افزایش اعتماد در اینستاگرام حاصل خواهد شد و افرادی که حامی و عاشق حیوانات هستند برند و کالاهای شما را تبلیغ خواهند کرد و مخاطبان و مشتریان زیادی به شما مراجعه خواهند کرد.

برای افزایش اعتماد در اینستاگرام باید از افراد و شرکت‌های معروف و معتبر کمک بگیرید.

 • از افراد معتبر و تاثیرگذار در اینستاگرام بخواهید که از برند شما حمایت کنند

از افراد معتبر و تاثیرگذار در اینستاگرام بخواهید که از برند شما حمایت کنند

در کنار تشویق مخاطبان برای تولید محتوا، باید از افراد معتبر و فعال و یا سایر برندهای مرتبط و تاثیر گذار هم بخواهید که از کسب و کار شما حمایت کنند. تبلیغ کلید رشد و پیشرفت کسب و کارهای نوپاست. تعامل با برندهای معتبر و افراد تاثیرگذار در اینستاگرام به برند شما اعتبار و ارزش می‌بخشد. شما می‌توانید با سایر شرکت‌ها و یا اشخاص فعال در اینستاگرام محتوا تولید کنید و یا مشترکاً کمپین، مسابقه و یا رویدادهای مهم و جذاب برگزار کنید.

اینفلوئنسرها و یا بلاگرها می‌توانند در معرفی محصولات و کالاهای شما تاثیرگذار باشند، پس می‌توانید با آنها ارتباط بگیرید و محصولات خود را برای آنها ارسال کنید و یا اگر ایونتی برگزار می‌کنید از آنها نیز دعوت به عمل آورید.

آژانس‌های تبلیغاتی نیز در این راستا به شما کمک خواهند کرد. اما باید از معتبر بودن آژانس مطمئن شوید چون شما می‌خواهید که برند شما توسط یک منبع معتمد تبلیغ شود.

قطعاً راه‌های فوق می‌تواند در بحث برندینگ و تجاری سازی به شما کمک کند اما قبل از هر اقدامی استراتژی و راهبردهای خود را بر مبنای حفظ مخاطب و مشتری و افزایش اعتماد در اینستاگرام تنظیم کنید. هرگز فراموش نکنید که حفظ مخاطب به مراتب از جذب مخاطب سخت‌تر است. اگر بتوانید اعتماد مخاطب را جلب کنید قطعاً رو به جلو حرکت خواهید کرد و پیشرفت چشمگیری برای کسب و کارتان رقم خواهد خورد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

قیمت کتاب + فایل صوتی مکمل 90.000 تومان

در حال حاضر کاملا رایگان

حجم فایل :30MB

  همراه این PDF دو هدیه دیگر به  ارزش 230 هزار تومان دریافت می کنید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

درخواست مشاوره

 • مشاوره با ما هیچ هزینه ای ندارد.

  شماره تماس خود را وارد کنید.

دوره 8 روزه کاملا رایگان “اینستاگرام پولساز”

قیمت 149هزار تومان

امروز رایگان